Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Postfix - problemy s azet.sk  (Přečteno 3366 krát)

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Postfix - problemy s azet.sk
« kdy: 26 Července 2010, 07:15:56 »
Dobre odpoledne, na jednom serveru jsem ted posilal reklamni email uzivatelum. No a mam problem ktery je pry velmi obvykly, vsechna posta pro sk uzivatele na server azet.sk mi zustava ve fronte se stavem
(delivery temporarily suspended: host smtp2.azet.sk[213.215.107.32] refused to talk to me: 421 4.7.0 smtp2.azet.sk Error: too many connections from XX.XX.XX.XX)

jenze tech zprav je necelych 18 000!. Tak jsem googlil a zjistil ze maji limit na zpravu 200 emailu za den. Nevite na koho se obratit aby pro nas server hodnotu zvedli ? psal jsem uz na info@ ale tam nejak nereaguji. Je to vzhledem k mnozstvi dulezite.
Dalsi veci je zda by neslopostu odesilat ze dvou IP ? muj server ma dve verejne IP adresy ktere by sly pouzivat nejde nejak primet postfix aby pouzival i tu druhou a pro server azet.sk neposilal vic jak 200 mailu/per IP ?
« Poslední změna: 26 Července 2010, 08:32:03 od rainbof »
Ranní ptáče dřív doskáče!

stderr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 275
  • globglob, Charliee, we're scuba diving Charlieee!
Re: Postfix - problemy s azet.sk
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2010, 08:48:21 »
maji limit na zpravu 200 emailu za den

...a to je rozumný opatření, prostě se mu přizpůsob... ;)

k druhe ip možná pomůže toto: http://tinyurl.com/38h4mws
Fedora & CentOS (RHEL) user ... co tu vlastně dělám?
Blog /dev/stderr & twitr

Brano

  • Host
Re: Postfix - problemy s azet.sk
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2010, 12:07:29 »
A mate na svojej dómene MX záznam ? o vašom email serveri ? ak nie tak je to kvôli tomu aj mne to robilo.

Jmeno: nič mam práznde
TTL: 0
Priorita: 10
Mailserver: vas.emailserver.sk.  (na konci bacha ta bodka/tečka musí biť tiež)

PS: poprosím potom aby ste dali aspoň vedieť či pomohla rada, aby Moderátori mohli uzavrieť tému za vyriešenú, vopred ďakujem..
« Poslední změna: 27 Července 2010, 13:30:53 od Brano »

Armus69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
    • http://www.netlancers.cz
Re: Postfix - problemy s azet.sk
« Odpověď #3 kdy: 30 Července 2010, 14:13:29 »
18 000 emailů denně ?  Mohl bys prosím přiblížit co je to za smtp traffic ? Kolik zaměstnanců má vaše firma nebo kolik klientů přes ten smtp server teče ?

   Nechtěl bych křivdit, ale spamery nikdo nemá rád.
« Poslední změna: 31 Července 2010, 14:36:08 od Armus69 »
jabber:  Armus69@jabber.cz

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Re: Postfix - problemy s azet.sk
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2011, 18:46:50 »
toto neni spam, je to forum ktere ma mnoho tisic uzivatelu a ti si nechavaji posilat informace o tom ze se neco zmenilo v tematu ktere je zajima. toto neni spam neb aby se tak delo si musi uzivatel zasktrnout "sledovat tema" nebo tema zalozit.
Ranní ptáče dřív doskáče!

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Postfix - problemy s azet.sk
« Odpověď #5 kdy: 07 Srpna 2011, 19:14:32 »
Postfixu neposílá z IP, ale z takzvané emailové adresy. A ta se zkládá z doménového jména domain.tld, které se překládá na IP adresu. U mailů podle DNS záznamu MX. Takže pro tudle srandu budete nejenom potřebovat více veřejných IP, aby jste nemusel čekat na limity (i když i tak někde asi neuspějete), ale i více domén (podle počtu IP), aby jste tím trochu zamotal hlavu přijímacímu serveru.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Re: Postfix - problemy s azet.sk
« Odpověď #6 kdy: 07 Srpna 2011, 19:49:57 »
poresil jsem to tim ze jsem uzivatelum azetu proste poslal zpravu ad si zmeni mailovku nebo si forum whitelistuji. V opacnem pripade ty adresy beru jako nefunkcni a ucty mazu.
Ranní ptáče dřív doskáče!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.