Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak něco zneviditelnit od DASHe?  (Přečteno 1380 krát)

WaHad

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Jak něco zneviditelnit od DASHe?
« kdy: 13 Prosince 2012, 18:47:26 »
Zdravim,
právě jsem přešel na z mé 3 roky mrtvé mandrivy na nové ubuntu. Na Unity jsem si nějak tak už zvykl, trochu poladit a je to, ale jedna věc mě trápí - dash. Mezi poslední dokumenty zobrazuje i něco, co by neměl, problém je, že dost okatě :) myslim že neni třeba vyvětlovat, co to je za obsah  ;)  :-* Proto přemýšlím, jak to vyřešit? Unity asi po vzoru apple věnšinou chabě podporuou pravý tlačítko myši, takže žádný nastavení "za běhu" se nekoná. Takže ani nelze vymazat kolonku poslední soubory, jako to šlo u Gnome..

Druhá věc, nelze dát do hl. panelu nějaký rozklikávací adresář, kde budou schovaný další spouštěče? Na panel se toho moc nevejde, kdo se potom má pak vyznat když je kilometr dlouhej, navíc disky jsou až na konci, a ty potřebuju mít při ruce, ne jak blbec posouvat a posouvat. Jasný, najít v dashi požadovaný program neni problém během vteřinky, ale už vidim, jak si za půl roku budu vzpomínat na názvy některých programů....

Díkes za odpovědi :)
Pokud chcete, aby Váš operační systém pracoval rychleji, můžete mu nadávat. Athlon X2, Radeon 5450.. Do prosince 2012 Mandriva 2010.1, teď Ubuntu 12.4.. Jo a taky Win XP a 7

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Jak něco zneviditelnit od DASHe?
« Odpověď #1 kdy: 13 Prosince 2012, 19:03:10 »
1. Nastavení systému → Soukromí → Soubory

gikto

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
xubuntu 14.04

Tauchy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re:Jak něco zneviditelnit od DASHe?
« Odpověď #3 kdy: 13 Prosince 2012, 20:52:13 »
Ahoj,
jestli jde vytvořit nový adresář v Dashi nevím, ale můžeš si vytvořit spouštěč aplikace přímo na ploše

v terminálu

Kód: [Vybrat]
gnome-desktop-item-edit ~/Plocha/ --create-new 
Otevře se Ti okno, kam zadáš název a příkaz ke spuštění aplikace.

Vytvoření spouštěče z nabídky nautila se řeší také zde: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=63863.0

WaHad

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Jak něco zneviditelnit od DASHe?
« Odpověď #4 kdy: 13 Prosince 2012, 21:00:12 »
Tauchy - spouštěče na ploše mam - to mě štvalo jako první, vyřešili to skripty v Ubuntu tweaks, teď to mam hezky pod pravym tlačítkem myši :)
Ostatní - super, díky, funguje to

a ještě jedna věc, když už to tady otravuju - co zkratka ctrl-alt-backspace? prostě reset graf. serveru. Kde jí zapnout? Sice mi to zamrzlo zatim jen jednou, když jsem experimentoval s hrama ve wine, ale člověk nikdy neví .. ;)
Pokud chcete, aby Váš operační systém pracoval rychleji, můžete mu nadávat. Athlon X2, Radeon 5450.. Do prosince 2012 Mandriva 2010.1, teď Ubuntu 12.4.. Jo a taky Win XP a 7

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Jak něco zneviditelnit od DASHe?
« Odpověď #5 kdy: 13 Prosince 2012, 21:11:54 »
a ještě jedna věc, když už to tady otravuju - co zkratka ctrl-alt-backspace? prostě reset graf. serveru. Kde jí zapnout? Sice mi to zamrzlo zatim jen jednou, když jsem experimentoval s hrama ve wine, ale člověk nikdy neví .. ;)

http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20po%20instalaci#roz%C5%A1%C3%AD%C5%99en%C3%A1_nastaven%C3%AD

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Jak něco zneviditelnit od DASHe?
« Odpověď #6 kdy: 25 Prosince 2012, 01:35:54 »
Zdravim,
právě jsem přešel na z mé 3 roky mrtvé mandrivy na nové ubuntu. Na Unity jsem si nějak tak už zvykl, trochu poladit a je to, ale jedna věc mě trápí - dash. Mezi poslední dokumenty zobrazuje i něco, co by neměl, problém je, že dost okatě :) myslim že neni třeba vyvětlovat, co to je za obsah  ;)  :-* Proto přemýšlím, jak to vyřešit? Unity asi po vzoru apple věnšinou chabě podporuou pravý tlačítko myši, takže žádný nastavení "za běhu" se nekoná. Takže ani nelze vymazat kolonku poslední soubory, jako to šlo u Gnome..

Druhá věc, nelze dát do hl. panelu nějaký rozklikávací adresář, kde budou schovaný další spouštěče? Na panel se toho moc nevejde, kdo se potom má pak vyznat když je kilometr dlouhej, navíc disky jsou až na konci, a ty potřebuju mít při ruce, ne jak blbec posouvat a posouvat. Jasný, najít v dashi požadovaný program neni problém během vteřinky, ale už vidim, jak si za půl roku budu vzpomínat na názvy některých programů....

Díkes za odpovědi :)

Namísto odpovědi poskytnu odkaz na jedno video  :P <a href="http://www.youtube.com/watch?v=g0dSACbmP9U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=g0dSACbmP9U</a>

gikto

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re:Jak něco zneviditelnit od DASHe?
« Odpověď #7 kdy: 25 Prosince 2012, 11:11:03 »
a kde zapnut ctrl + alt + backspace v xubuntu 12.10?
xubuntu 14.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.