Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s okny a lištou  (Přečteno 482 krát)

honzua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Problém s okny a lištou
« kdy: 27 Září 2011, 19:44:17 »
Dobrý den,
 jsem čerstvým nováčkem u linuxu (konkrétně xubuntu 11.04), který jsem si nainstaloval na nový notebook Dell Vostro V131. Dostal jsem jej na studia, a proto jsem se rozhodl, že zkusím linux, který se mi zdál v mnoha ohledech lepší. Nicméně po asi dvou týdnech bezproblémového užívání a seznamování se se systémem se mi objevily první problémy. U prohlížeče Chromia přestali z ničeho nic fungovat tlačítka maximalizování a minimalizování, u ostatních aplikací třeba zcela chybí a panel s ikonami už není déle průhledný, ačkoliv, když vlezu do nastavení tak ukazuje, že průhlednost je aplikovaná.

Děkuju moc

Honzua

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Problém s okny a lištou
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2011, 19:53:50 »
1) U toho chromia: zkusil jsi přepnout v nastavení prohlížeče na "klasický" (?) vzhled s běžným záhlavím, tak jako to mají ostatní prohlížeče? Mohlo by to pomoct.

2) Nejdříve bych zkusil nainstalovat všechny dostupné aktualizace, to vypadá na problém, který by se mohl opravit.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

honzua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Problém s okny a lištou
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2011, 20:05:55 »
Udělal jsem to tak, ale bez výsledku. Aktualizace mám všechny a počítač jsem restartoval a taky bez výsledku.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Problém s okny a lištou
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2011, 20:17:32 »
Promin, pak nevim, co s tim Xubuntu dal. Pokud bych mel prece poradit, nainstaloval bych si misto spravce oken z Xubuntu alternativni Openbox, mam s nim dobre zkusenosti (je nenarocny a dela presne to, co potrebuji).
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Problém s okny a lištou
« Odpověď #4 kdy: 28 Září 2011, 19:09:35 »
Kód: [Vybrat]
xfwm4 --replacepomůže?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.