Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: xsane skenuje jinde  (Přečteno 1786 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
xsane skenuje jinde
« kdy: 28 Února 2013, 15:48:37 »
xsane skenuje zcela jinou část, než která je vybrána v náhledu (při více než 300dpi skenuje levý horní roh cca), jak na to?

U10.04
xsane 0.996
hp scanjet 2200c

gscan2pdf funguje normálně
jednoduché skenování víceméně taky

nebo jinak, jak a čím skenovat stylem rychle náhled, vybrat část (razítko) a neskenovat výběr ve vysokém rozlišení?
« Poslední změna: 28 Února 2013, 16:13:51 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

beer

  • Host
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2013, 16:29:27 »
Tak používej jednoduché skenování. Nebo udělej video jak skenuješ a podíváme se, co si zvolil neoptimálně :).

Skenovat ve větším rozlišení než 90 DPI, pokud se jedná o archivaci dokumentů nemá smysl, pokud se jedná o fotky, tak bych volil těch 300. Pokud je skenování určené pro tisk na laserové tiskárně, tak se sice používá 600 a výš, ale v tom případě je asi zbytečné to hnát přes počítač a je lepší použít kopírku.
« Poslední změna: 28 Února 2013, 16:35:14 od beer »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2013, 16:39:14 »
Tak používej jednoduché skenování. Nebo udělej video jak skenuješ a podíváme se, co si zvolil neoptimálně :).

Skenovat ve větším rozlišení než 90 DPI, pokud se jedná o archivaci dokumentů nemá smysl, pokud se jedná o fotky, tak bych volil těch 300. Pokud je skenování určené pro tisk na laserové tiskárně, tak se sice používá 600 a výš, ale v tom případě je asi zbytečné to hnát přes počítač a je lepší použít kopírku.

Nepotřebuju poradit jaké zvolit rozlišení, protože jsem skenoval už v době, když jsi tahal kačera na dětském hřišti... Mám vše nastaveno optimálně. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

beer

  • Host
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2013, 16:49:02 »
Mne xsane skenuje dobře, ale dlouho jsem už ho nepoužil. Jednoduché skenování taky a sním si vystačím. Ubuntu 10.04 nemám a instalovat nechci, abych to vyzkoušel tam...

Mne do teď vydržel můj první skener a stále funguje. Ale když si vzpomenu na starší verze ubuntu (možná těch 10.04 nebo 8.04?), tak tam ten skener moc nefungoval. Při zapojení vydával strašné chrčivé zvuky, že sem myslel, že se snad musí nějak zadřít. Pak třeba i skenoval, strašně rychle a co z něj vylezlo, to byla síla.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2013, 16:52:05 »
Kdybych nepotřeboval naskenovat výběr z náhledu (razítka) v plné barvě a rozlišení 1200dpi, taky bych byl spokojen. Jak jsem psal, do 300dpi vše funguje víceméně v pohodě.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

beer

  • Host
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #5 kdy: 28 Února 2013, 17:00:46 »
Ty náhledy jsou jen orientační, probíhají v daleko menším rozlišení, tak to prostě při takto vysokém rozlišení asi xsane špatně odhadne, když naskenuje jinou část.

Změř si razítko, udělej formát skenování na velikost toho razítka, dej to do správného rohu a bude ti to skenovat jen ten rozsah toho razítka, to by šlo, ne?

beer

  • Host
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #6 kdy: 28 Února 2013, 17:06:04 »
Úřední dokumenty jsem zatím řešil tak, že jsem kontaktoval daný úřad. Například jsem Městský soud v Praze, jestli by mohli digitalizovat notářský zápis číslo to a to z roku 2001, poslal jsem jim to v datové zprávě, a oni to udělali a zdarma.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #7 kdy: 28 Února 2013, 17:18:19 »
Změř si razítko, udělej formát skenování na velikost toho razítka, dej to do správného rohu a bude ti to skenovat jen ten rozsah toho razítka, to by šlo, ne?

To je jasný, že když razítko dám do toho rohu, kde to skenuje, tak to naskenuje razítko. Taky si ho můžu vystřihnout, nebo naskenovat ve velkém rozlišení celou A4 a oříznout si to v GIMPu. Je ještě Ubuntu systém pro lidi?

Nebo se dá taky skočit vedle do kanclu, kde mají Windows... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

beer

  • Host
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #8 kdy: 28 Února 2013, 17:26:09 »
Pokud ubuntu není systém pro lidi, tak systém pro lidi neexistuje :). Na windows 7 mi skener nejede vůbec, a ve windows XP žádnou takovou funkcionalitu skenování nemělo, pokud si pamatuji.

Když nastavíš nějakej formát, tak ten formát se počítá od toho rohu, kde má skener start, jsou tam i označený formáty. Nenapadlo by mne skenovat jen výseč někde jinde, nežli na startu. Nejsem teď u ubuntu, a zhlavy si ty mraky voleb v xsane nevybavím. Pokud to xsane umí, tak je to dobře, i když to třeba nezvládne ve všech rozlišeních.

Osobně bych skenoval, tak jak píšeš, akorát ten ořez by nemusel být v gimpu, přece jen je na takovou jednoduchou věc docela moloch.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #9 kdy: 28 Února 2013, 19:30:42 »
Pokud to xsane umí, tak je to dobře, i když to třeba nezvládne ve všech rozlišeních.

Má to přiznat: Rozlišení je mimo rozsah, budu skenovat levý horní roh a ještě blbě, tak že naskenuju i kousek plastu mimo sklo.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #10 kdy: 28 Února 2013, 19:35:20 »
...a ve windows XP žádnou takovou funkcionalitu skenování nemělo, pokud si pamatuji.

To myslíš vážně?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

beer

  • Host
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #11 kdy: 28 Února 2013, 22:22:10 »
jo, skenoval jsen v xp přes nějaký program od canonu a  ničeho takového jsem si tam nevšiml.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #12 kdy: 01 Března 2013, 11:18:59 »
1) 10.0x je vazne uz moc stare
2) zkusil bych updatnout driver pro tvy zarizeni .. je to jak v pripade tiskarny .. muzes mit .ppd, ktere bude fungovat na 90% dobre a neco v nem nepujde .. tzn zkus zaguglit po novem, taky to muze byt starou verzi xsane

ukaz nam compaqu prosim jen pro zajimavost, jakej mas scanner (mozna jsem prehlidl), verzi xsane a driver a jeho verzi, jakou pouzivas ..

ntz
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:xsane skenuje jinde
« Odpověď #13 kdy: 01 Března 2013, 14:12:28 »
Citace
U10.04
xsane 0.996
hp scanjet 2200c
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.