Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pozor na test RAM na Ubuntu 12.10  (Přečteno 5111 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Pozor na test RAM na Ubuntu 12.10
« kdy: 16 Listopadu 2012, 16:13:22 »
Na CD Ubuntu 12.10 je program na kontrolu RAM Memtest86 v4.20, i když je na cd 12.04 stejná verze tak v 12.10 po cca 50% zkontrolované paměti začne tvrdit že RAM je špatná.

Vyzkoušeno už na 3 počítačích a podle Originál CD 12.10 je RAM všude špatná a podle 12.04 je všude v pořádku...

Tak pozor na to!
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

arvalis

Re:Pozor na test RAM na Ubuntu 12.10
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2013, 19:05:23 »
To můžu potvrdit......já na to bohužel přišel tak, že jsem testoval paměť po tom co jsem měnil nafouknuté kondenzátory na desce a úderem 50ti procent to začalo tapetovat chyby.......ovšem takovým způsobem, že co buňka, to chyba. Jakákoliv paměť, v desce jakýkoliv procesor, koneckonců jak jsem nakonec zjistil i více desek. Mám tedy ale podezření na vazbu s platformou Core2Duo nebo chipsetem G31. Každopádně souhlasím, že na ten MemTest na distribučních CD dávat pozor. Spíš to ale asi nebude přímo Ubuntu kompilací, mě to dělalo i Kubuntu......takže spíš spojení použitého jádra a konkrétní platformy PC...asi se s tím nesetká každý.
Kubuntu x64 (na Core i5 3570K @4,5 GHz, Gigabyte Z77-D3H, 16GB RAM, SSD Vertex 3, ...)

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:Pozor na test RAM na Ubuntu 12.10
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2013, 22:34:50 »
Jo, potvrzuju totez, memtest 4.20 na Ubuntu CD a po 50% chyba na chybe, nez jsem si vzpomnel, ze jsem neco o tomto cetl, ztratil jsem tak 4 hodiny...
A dvoujadro to neni (co jsem testoval), ted to mam teda vyply a o patro nize, zitra doplnim, co to je.
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6039
Re:Pozor na test RAM na Ubuntu 12.10
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2013, 22:38:46 »
Doporučuju denní build 12.10. Tam je už nějakou dobu opravená verze. Dneska jsem to otestoval a chyby nehlásí. Zároveň jsem si šoupl paměti z profilu Turbo na Extreme.  8) A i test paměti běžel viditelně rychleji. Až jsem se divil.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:Pozor na test RAM na Ubuntu 12.10
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2013, 23:11:34 »
Uz sice pisu mozna mimo, ale kdyz se to resi - tak jsem se dival na web memtestu (http://www.memtest.org/) a tam je posledni update 2011. Je to divny, kdyz si stahnu memtest primo "od vyrobce", dostanu neopraveny?
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6039
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.