Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wifi - zobrazit seznam dostupných sítí  (Přečteno 2979 krát)

byree

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Wifi - zobrazit seznam dostupných sítí
« kdy: 16 Února 2008, 10:37:12 »
Prosím o radu s konfigurací wifi:
Pořídil jsem si starší notebook Dell Latitude C640 a nainstaloval Ubuntu 7.10. Wifi adaptér našel bez problémů a v horním panelu se objevila ikonka sítě. Přes tu jsem bez problémů ručně nastavil připojení k mojí domácí bezdrátové síti. A teď k problému:
Na Wiki a v tomto fóru jsem se dočetl, že po ťuknutí na ikonku se zobrazují všechny sítě v okolí. Já tam ale mám jen "Drátová síť" a "Ruční nastavení", když v nm zatrhnu "Cestovní mód", mám tam i nadpis "Bezdrátové sítě" a dál "Připojit k jiné bezdrátové síti", ale žádný seznam dostupných. Doma mi to nevadí, ale jde mi o to, abych mohl na cestách a třeba v kavárně zkusit nějakou síť najít a připojit se, bez toho, abych znal předem název.
Zapomněl jsem si něco doinstalovat, nebo to může být vlastnost mojí wifi karty (ovladače), a prostě okolí prohledat neumí?
Poznámka: ve Windows notebook sítě automaticky najde, nejen mou domácí, ale i další 2 z okolí.

lubos.pb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: Wifi - zobrazit seznam dostupných sítí
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2008, 10:57:03 »
A co to zkusit to tímto příkazem, vyhledá to něco?

iwlist eth1 scan


Jinak ti můžu doporučit Kismetwiraless
HP 6125
Kubuntu 8.04

byree

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Wifi - zobrazit seznam dostupných sítí
« Odpověď #2 kdy: 16 Února 2008, 11:31:02 »
A co to zkusit to tímto příkazem, vyhledá to něco?
iwlist eth1 scan
Ju, díky. Vyhledá skutečně sítě v okolí. A najednou je mám i v seznamu po klepnutí na ikonku v panelu.
Když ale příkaz zadám znovu, vypíše tytéž sítě už "bez přemýšlení". Chtělo by to ještě nějak mu vnutit, aby vyhledal sítě znovu, když chci (třeba po změně polohy notebooku). Něco jako je ve Windows "Obnovit seznam dostupných sítí".

Jinak ti můžu doporučit Kismetwiraless
Dík, určitě vyzkouším.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.