Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod  (Přečteno 21537 krát)

whysper

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Zdravím,
upgradoval jsem na 11.04 a jsem zcela spokojen (měl jsem z Unity strach podle článků atd.). Mě unity naprosto vyhovuje.
ALE:
Vyzkoušel jsem podle tohoto návodu http://www.ubuntugeek.com/how-to-install-gnome3-on-ubuntu-11-04-nattyubuntu-10-10-maverick.html nainstalovat Gnome3 a je to absolutně něco jiného a prostě krásné  8). Chtěl bych, jestli jde nainstalovat gnome 3 "vedle" Unity, protože bych chtěl zachovat obě prostředí. Když jsem nainstaloval podle zmíněného návodu Gnome 3, tak se sice objevila při přihlášení nová nabídka "Gnome Shell" - ta funguje. Ale jinak zůstaly nabídky Ubuntu a Ubuntu classic a ani jedno nejde spustit. Je tedy možnost, jak nainstalovat Gnome 3 vedle Unity, abych mezi nimi mohl bez problémů přepínat? Děkuji všem
« Poslední změna: 04 Května 2011, 18:26:13 od Pavel Půlpán »

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2011, 11:57:14 »
Pokud nekdo neporadi nic elegantnejsiho, urcite bude fungovat dualboot a vybirat si v grubu.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2011, 13:12:09 »
Myslim ze to v soucasnosti neni mozne, mit gnome3 a unity v jednom systemu, nejak se to tluce. Dualboot/virtualni stroj na unity je asi nejlepsi reseni, gnome3 mi ve vitrualboxu nejelo, unity jo.

Denco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
  • Linux Beginner
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3
« Odpověď #3 kdy: 03 Května 2011, 14:31:09 »
Tiež som čítal väčšinou, že to zatiaľ nejde dokopy. Vo všetkých návodoch sa dočítaš, že sa po nainštalovaní gnome3 znefunkčný Unity. Asi len treba počkať, kým niekto vyrieši ako to dať dokopy.
Dualboot: Xubuntu 11.10 / Windows 7 HP

enkor

  • Host
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3
« Odpověď #4 kdy: 03 Května 2011, 15:10:19 »
Unity běží na gnome 2. Gnome3 ti odinstaluje gnome2. V nové verzi ubuntu prý poběží unity nad knihovnami z gnome3, takže by to pak mělo jít.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3
« Odpověď #5 kdy: 03 Května 2011, 16:49:05 »
Unity běží na gnome 2. Gnome3 ti odinstaluje gnome2. V nové verzi ubuntu prý poběží unity nad knihovnami z gnome3, takže by to pak mělo jít.

To som zistil i ja (na vlastnej skúsenosti). Nie je nejaká možnosť ponechať si nainštalované obe verzie?
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

whysper

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [Vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 04 Května 2011, 17:40:37 »
POZOR! Po aktualizaci systému je opět unity nefunkční :( Návod zde nechám ale upozorňuji: Unity je po aktualizaci nefunkční!!

Dobrý den všem,
tak nyní píši z gnome 3 a mám také možnost přepnout do unity (i když trochu barevně rozházené, ale funkční). Instalaci jsem provedl podle tohoto návodu: http://digitizor.com/2011/04/07/install-gnome3-desktop-ubuntu/. Nicméně jsem si ji trochu upravil, protože po první instalaci přesně krok za krokem mi nešlo nahodit žádné prostředí. Můj postup byl následující:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-add-repository ppa:gnome3-team/gnome3
sudo apt-get update
sudo apt-get install gnome-shell
sudo apt-get install gnome3-session
Pak jen restart a je to  8)

Na přihlašovací obrazovce je pak možné si vybrat Ubuntu (klasické Unity - trochu změněné theme :( - pak nahodím screenshot), Ubuntu Classic (gnome 2), a Ubuntu GNOME Shell Desktop (gnome 3)

Vše jede perfektně - jen to Unity :( ale to asi půjde lehce spravit ;)

Vrácení změn zpět (znovu pouze Unity):
Kód: [Vybrat]
pokud nemáte nainstalováno ppa-purge
$ sudo apt-get install ppa-purge
$ sudo ppa-purge ppa:gnome3-team/gnome3

poté restart počítače (logout nestačí!)
nyní nemáte k dispozici žádné prostředí(session), normálně se přihlašte - zobrazí se okno s chybou (možná dvě) - bude vidět pouze tapeta a prázdná obrazovka
stiskněte CTRL+ALT+F1 (přejdete do příkazové řádky) - přihlašte se pod svým účtem prihlasovaci_jmeno ENTER heslo ENTER
pak napište příkaz
$ sudo apt-get install ubuntu-desktop
a čekejte po provedení změn
$ sudo shutdown -r now

a máte opět pouze Unity (plně funkční)



Doufám že to někomu pomůže
Unity: (kdyby někdo věděl jak to spravit - budu rád ;) )


Gnome-shell (Gnome 3) - nejsem si jistý jestli to okno má vypadat tak jak vypadá (ty barvy)
« Poslední změna: 04 Května 2011, 19:11:47 od whysper »

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #7 kdy: 08 Května 2011, 18:15:25 »
Nemáte někdo zkušenosti, jak to žije vedle KDEček? Předchozí verze Gnome mi bez problémů s KDE koexistovaly, takže doufám, že tady to taky bude bez problémů ...
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

alkoholik

  • Host
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #8 kdy: 08 Května 2011, 18:30:59 »
Ano snese měl jsem v 11.10 Gnome3 spolu s KDE, LXDE, XFCE, Openbox, TWM.

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #9 kdy: 08 Května 2011, 18:37:26 »
Ok, díky.
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #10 kdy: 08 Května 2011, 23:07:07 »
Nemáte někdo zkušenosti, jak to žije vedle KDEček? Předchozí verze Gnome mi bez problémů s KDE koexistovaly, takže doufám, že tady to taky bude bez problémů ...

Dôvod, prečo sa (zatiaľ) Unity a Gnome Shell neznesú je ten, že Unity je postavené na Gnome 2.32 a GS na Gnome 3. Iné DE a window manager-y by nemali mať žiaden problém. Samozrejme, čosi iné môže byť rozbité, ale tento konkrétny dôvod to nebude.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #11 kdy: 09 Května 2011, 09:19:42 »
Jo, to je v pohodě, já sem si tu diskuzi přečet a chápu důvod, proč Unity a G3 spolu nedokážou v 11.04 existovat ;).
Ale tak zase instalace druhýho desktopu je poměrně rozsáhlá operace a člověk prostě nikdy neví, tak sem se prostě radši zeptal, jaký maj lidi zkušenosti. To nikdy nezaškodí ... :)

Nemáte někdo zkušenosti, jak to žije vedle KDEček? Předchozí verze Gnome mi bez problémů s KDE koexistovaly, takže doufám, že tady to taky bude bez problémů ...

Dôvod, prečo sa (zatiaľ) Unity a Gnome Shell neznesú je ten, že Unity je postavené na Gnome 2.32 a GS na Gnome 3. Iné DE a window manager-y by nemali mať žiaden problém. Samozrejme, čosi iné môže byť rozbité, ale tento konkrétny dôvod to nebude.
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

reko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #12 kdy: 13 Května 2011, 11:07:48 »
Jo, to je v pohodě, já sem si tu diskuzi přečet a chápu důvod, proč Unity a G3 spolu nedokážou v 11.04 existovat ;).
Ale tak zase instalace druhýho desktopu je poměrně rozsáhlá operace a člověk prostě nikdy neví, tak sem se prostě radši zeptal, jaký maj lidi zkušenosti. To nikdy nezaškodí ... :)

Nemáte někdo zkušenosti, jak to žije vedle KDEček? Předchozí verze Gnome mi bez problémů s KDE koexistovaly, takže doufám, že tady to taky bude bez problémů ...

Dôvod, prečo sa (zatiaľ) Unity a Gnome Shell neznesú je ten, že Unity je postavené na Gnome 2.32 a GS na Gnome 3. Iné DE a window manager-y by nemali mať žiaden problém. Samozrejme, čosi iné môže byť rozbité, ale tento konkrétny dôvod to nebude.

Mě osobně Gnome Shell funguje s Unity, ale spíše bych chtěl odstranit Unity z GDM a nějak nemohu najít jak to udělat. Ubuntu-desktop jsem odstranil a stále mi to svítí...po čase mi to nahodí, že chce povyšovat i přes to, že povýšení mám vypnuté a Ubuntu-desktop mi to nahraje s Unity opět znovu :)) Není to nějaká provokace Ubuntu aby člověk musel mít to jejich Unity i když podle mě je to hrozné prostředí. Gnome je o něčem jiné a hlavně i přes to, že není pro Ubuntu stále stoprocentně dodělané, je 1000x kvalitnější než Unity. Navíc jak jsem četl, jde i v Gnome Shellu vytvořit něco jako Gnome 2 S nabídkou a tak viz článek http://linuxlex.cz/index.php/cs/component/content/article/1-hlavniclanky/411-gnomeshell-styl-gnome2.html No ale je to na každém co si zvolí.

whysper

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #13 kdy: 13 Května 2011, 11:49:05 »
Mohl bych se zeptat, jak jste zprovoznil Gnome Shell vedle Unity?

reko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #14 kdy: 13 Května 2011, 13:58:12 »
Mohl bych se zeptat, jak jste zprovoznil Gnome Shell vedle Unity?

Instaloval jsem z těchto repozitářů a běží do dobře.
Zde je instalace:

sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3
sudo add-apt-repository ppa:ubuntugnometeam/ppa-gen
sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get install ugr-desktop-g3
sudo apt-get upgrade

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #15 kdy: 13 Května 2011, 17:21:55 »
A nepada vam gnome-settings-daemon? Lebo mne hej. Vid: https://bugs.launchpad.net/ugr-meta/+bug/781330
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

reko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #16 kdy: 13 Května 2011, 17:26:34 »
A nepada vam gnome-settings-daemon? Lebo mne hej. Vid: https://bugs.launchpad.net/ugr-meta/+bug/781330

Ne nemám tento problém vůbec. Aby jsem se přiznal, běží zatím dobře. Občas si mi stane, že gnome shell najíždí pomaleji, ale to je spíše mojim nastavením systému.

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #17 kdy: 13 Května 2011, 17:33:52 »
Napis sem prosim ta veziu toho balika. Diiik.
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #18 kdy: 14 Května 2011, 15:47:52 »
Skúšal som tento návod ako nahodiť Gnome Shell spolu s Unity, avšak, hoci sa mi tentoraz Unity aspoň spustí, plno dôležitých vecí sa rozbilo. Nebol by návod, ako to všetko nejak elegantne navrátiť?
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

reko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #19 kdy: 14 Května 2011, 15:54:39 »
Skúšal som tento návod ako nahodiť Gnome Shell spolu s Unity, avšak, hoci sa mi tentoraz Unity aspoň spustí, plno dôležitých vecí sa rozbilo. Nebol by návod, ako to všetko nejak elegantne navrátiť?

Dotaz: Odstranil jsi prvně původní repozitáře a původní instalaci Gnome Shell?? Přeinstalovávat jedno druhým nejde!! No jde, ale pak se vše totálně rozpadne. Je potřeba na toto myslet a nezapomenout to udělat.

reko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #20 kdy: 14 Května 2011, 15:55:56 »
Napis sem prosim ta veziu toho balika. Diiik.

Promiň, teď jsem nepochopil, kterého??

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #21 kdy: 14 Května 2011, 15:58:15 »
Skúšal som tento návod ako nahodiť Gnome Shell spolu s Unity, avšak, hoci sa mi tentoraz Unity aspoň spustí, plno dôležitých vecí sa rozbilo. Nebol by návod, ako to všetko nejak elegantne navrátiť?

Dotaz: Odstranil jsi prvně původní repozitáře a původní instalaci Gnome Shell?? Přeinstalovávat jedno druhým nejde!! No jde, ale pak se vše totálně rozpadne. Je potřeba na toto myslet a nezapomenout to udělat.

Samozrejme, tentokrát som to skúsal s cistou instalaciou Nattyho, avsak i tak to Gnome Shell nie je podla mojho gusta. Nechce sa mi vsak robit reinstall, takze idem skusit ppa-purge

UPDATE: Tak... Začínam mať pocit, že Natty je nerozbitný! Krásne sa všetko obnovilo a šlape to tak ako má... Tak či onak GS dám nejaký čas pokoj a potom ho nahodím na desktop. Na laptope mi Unity proste sadlo "ako riť na šerbel." :-)
« Poslední změna: 14 Května 2011, 16:16:03 od Michal "Tylnesh" Kohútek »
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

reko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #22 kdy: 14 Května 2011, 16:33:59 »


UPDATE: Tak... Začínam mať pocit, že Natty je nerozbitný! Krásne sa všetko obnovilo a šlape to tak ako má... Tak či onak GS dám nejaký čas pokoj a potom ho nahodím na desktop. Na laptope mi Unity proste sadlo "ako riť na šerbel." :-)

Co k tvému komentáři dodat...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

whysper

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #23 kdy: 15 Května 2011, 01:57:29 »
Reko: Tak vám děkuji za návod. Unity sice nejede ale to vůbec nevadí. :) Gnome-shell šlape jako hodinky :D Prostě  nádhera. Tak ještě jednou díky. K+

reko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Ubuntu 11.04 Unity i Gnome 3 [vyřešeno] - teď spíše návod
« Odpověď #24 kdy: 15 Května 2011, 12:17:30 »
Reko: Tak vám děkuji za návod. Unity sice nejede ale to vůbec nevadí. :) Gnome-shell šlape jako hodinky :D Prostě  nádhera. Tak ještě jednou díky. K+

Nejene? To se divím. Máme tady čtyři počítače a na každém nám to šlape. Netuším proč tobě ne...  :-[

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.