Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Obecná chyba internetu  (Přečteno 4561 krát)

Kingskid

  • Host
Obecná chyba internetu
« kdy: 17 Ledna 2008, 09:33:34 »
Máme v kanclu lokální server, na který si ukládáme data. V 7.04 jsem soubory na serveru bez problémů editoval. Po reinstalaci OS a přechodu na 7.10. jsem sice soubory na serveru viděl, ale nemohl je otevřít, vyskočila vždy hláška "Obecná chyba internetu". Jeden člověk mi poradil, ať se podívám, jestli mám nainstalovanou Sambu. Mrknul jsem na to a zdálo se, že nemám, tak jsem to napravil. Nicméně, nic se nezměnilo. Druhý den pak  náhle vše fungovalo, jak má. Editoval jsem svoje tabulky a lebedil si. No a dneska ráno na mě zase vyskočila ta nepříjemná "Obecná chyba internetu".
Moc to nechápu a bohužel nerozumím ani sítím, takže jsem dost bezradný. Můžu sice kopírovat soubory na svůj disk a pak zase zpátky na server, ale je to trochu těžkopádné a může dojít k přepsání novější verze souboru nějakou starší a tím pádem ke ztrátě dat.
Netušíte někdo, v čem by mohl být zakopaný pes? Díky předem!

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: Obecná chyba internetu
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2008, 09:48:22 »
napada me problem synchronizace casu serveru s casem stanice.... pokud soubor pouziva vic stanic najednou a maji rozhozene casy, tak to kdysi zlobivalo (uz si nepamatuju detaily, je to par let zpatky a ja ten server neadministroval, takze je to styl 'jedna pani povidala')...
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

Kingskid

  • Host
Re: Obecná chyba internetu
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2008, 09:57:08 »
napada me problem synchronizace casu serveru s casem stanice.... pokud soubor pouziva vic stanic najednou a maji rozhozene casy, tak to kdysi zlobivalo (uz si nepamatuju detaily, je to par let zpatky a ja ten server neadministroval, takze je to styl 'jedna pani povidala')...

V 99,9% případů používá/edituje soubor jen jeden uživatel.

Dneska ráno jsem natáhl nové aktualizace, tak doufám, že nebyla nějaká zrada tam. (Ve verzi 7.04 mi po jedné aktualizaci přestal fungovat tisk na jedné z našich tiskáren.)

Kingskid

  • Host
Re: Obecná chyba internetu
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2008, 15:21:05 »
Tak mě napadlo, nemůže to být problém s oprávněním? Zkusil jsem před chvílí spustit zvukový soubor (formát ogg), který je uložený na serveru a otevřel se totem, ale vyhodil chybovou hlášku: "Nemohu otevřít umístění; možná nemáte oprávnění otevřít tento soubor."
Všechna data jsem na server natáhnul já, ovšem tehdy ještě s Ubuntu 7.04 a měl jsem ke všemu volný přístup. Teď, po reinstalaci a upgradu na 7.10, mě možná server bere jako nového uživatele, který nemá právo měnit soubory. Je to možné?
(Sorry za nejapný dotaz, ale sítě fakt nejsou moje hobby.)

Kingskid

  • Host
Re: Obecná chyba internetu
« Odpověď #4 kdy: 21 Ledna 2008, 10:28:58 »
To jsou fakt záhady... Dneska ráno to zase funguje  :o
Asi mám práva k editaci jen některé dny v týdnu nebo co. Jsem velmi zvědavý, co to bude dělat zítra. (Pro dnešek jsem rád, že to funguje a můžu normálně pracovat.)

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: Obecná chyba internetu
« Odpověď #5 kdy: 21 Ledna 2008, 10:59:58 »
tak to je opravdu zvlastni. jestli nebezi na serveru nejaky 'rights randomizer'  :D
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

Kingskid

  • Host
Re: Obecná chyba internetu
« Odpověď #6 kdy: 21 Ledna 2008, 11:10:20 »
Lol  ;)

Kingskid

  • Host
Re: Obecná chyba internetu
« Odpověď #7 kdy: 22 Ledna 2008, 09:15:39 »
Vypadá to, že síť má poruchu osobnosti... Dnes to pro změnu nejde. Už to přestává být zábavné.

Kingskid

  • Host
Re: Obecná chyba internetu
« Odpověď #8 kdy: 22 Ledna 2008, 10:49:07 »
Tak to vypadá, že problém má Samba. Přes Nautilus jsem se v serveru připojil přes sftp a všechno funguje, jak má (tedy aspoň to tak vypadá).
Našel jsem i nějaký bug v Launchpadu, týkající se Samby, což potvrzuje moji domněnku.

Kingskid

  • Host
Re: Obecná chyba internetu
« Odpověď #9 kdy: 01 Února 2008, 09:33:56 »
Tak tu mám čerstvý poznatek. Od té doby co NB vždy po ukončení práce odpojím ze sítě (vytáhnu zástrčku) a zapojím ho opět až při přihlašování, vše funguje jak má. Problém trval, pokud NB zůstával připojený v síti.
Je to určitě bug.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.