Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční 3D akcelerace  (Přečteno 14096 krát)

eonwe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
  • Mirror Mirror On The Wall
Re: Nefunkční 3D akcelerace
« Odpověď #50 kdy: 05 Května 2010, 15:43:31 »
Opět mám problém, v Koale jsem měl spolupráci Radeonu 9200 SE s širokoúhlým HD Monitorem LG W2253TQ-PF vyladěnou líp než v XP na proprietálních ovladačích. (Zapojení přes D-SUB)

Po upgradu na Lucida se mi to začalo chovat jako v XP: při přehrávání videa na YT se vypíná a zapíná obrazovka, stejně tak i při jiných činnostech (např. při pohybu v Synapticu). Obsah Xorgu přitom zůstal stejný.

Teď jsem vyzkoušel jiné hodnoty do Xorgu a monitor se už nevypíná, ale zase při sledování videa na YT po přepnutí do celoobrazovkového režimu úplně spadne Firefox. Při sledování videa z HDD zase v určité velikosti zobrazení zmizí obraz (v celoobrazovkovém režimu běží, po zmenšení ne a podobně)

Prostě s tou kartou je to na prášky... nepotřebuju třeba něco doinstalovat? Mám nebo nemám mít nainstalovaný fglrx?

Prosím o pomoc...

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Nefunkční 3D akcelerace
« Odpověď #51 kdy: 05 Května 2010, 15:54:57 »
Prostě s tou kartou je to na prášky... nepotřebuju třeba něco doinstalovat? Mám nebo nemám mít nainstalovaný fglrx?
FGLRX rozhodně neinstalovat! Tvojí kartu už léta nepodporuje.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

eonwe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
  • Mirror Mirror On The Wall
Re: Nefunkční 3D akcelerace
« Odpověď #52 kdy: 05 Května 2010, 15:56:36 »
Prostě s tou kartou je to na prášky... nepotřebuju třeba něco doinstalovat? Mám nebo nemám mít nainstalovaný fglrx?
FGLRX rozhodně neinstalovat! Tvojí kartu už léta nepodporuje.

To je ale ošklivé, nečestné a nesportovní!!!  >:(

eonwe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
  • Mirror Mirror On The Wall
Re: Nefunkční 3D akcelerace
« Odpověď #53 kdy: 07 Května 2010, 12:14:01 »
Nainstaloval jsem z repozitářů ovladače radeon, ale monitor s nimi bohužel bliká (zhasne a zase se rozsvítí), nemá někdo nápad, co s tím?

Jak jsem pochopil z jiných vláken, ovladač z ati.com na novější distribuce nainstalovat nelze...

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Nefunkční 3D akcelerace
« Odpověď #54 kdy: 07 Května 2010, 12:51:44 »
To jsi pochopil asi správně ale řešení mimo svobodný ovladač nebo starší distribuci neznám. Ještě koupit novější železo.

eonwe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
  • Mirror Mirror On The Wall
Re: Nefunkční 3D akcelerace
« Odpověď #55 kdy: 07 Května 2010, 12:56:24 »
a nějak poladit xorg?  ???

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re: Nefunkční 3D akcelerace
« Odpověď #56 kdy: 21 Května 2010, 18:25:34 »
jenm pro upresneni, nevim jestli to nekdo napsal, pac jsem to cely necetl, ale mam Radeon X850 a 3D se svobodnym ovladacem funguje, jen se to trochu trha.  ;D ;D ;D Bohuzel, ale nic lepsiho z toho dostat nelze.

Co se tyka toho Radeona 9200, tak mas na PC jenom Ubuntu nebo v dualbootu i Windowsy? Zlobi ta karta jen v Ubuntu nebo i pod Windows? - R9200 jsem mel a ta karta se neuveritelne prehrivala a bud mi zcernal monitor nebo zacal ctvereckovat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.