Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalace KFilm  (Přečteno 2132 krát)

evžen106

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
instalace KFilm
« kdy: 27 Listopadu 2006, 21:56:58 »
Zdravím!
Při pokusu o instalaci kfilm-0.0.9_pre1 se mi po proběhnutí prvního z příkazů "svaté trojice" ./configure na jeho závěr objeví hláška:
"checking for X... configure: error: Can't find X includes. Please check your installation and add the correct paths!"
Coby linux lama prosím o jakoukoliv radu jak mám "ověřit instalaci a přidat správnou cestu".
K Ubuntu Dapperovi jsem si přiinstaloval Kbuntu desktop abych mohl spouštět "K aplikace" v příslušném prostředí.
Díky za každou odpověď  či radu.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
instalace KFilm
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2006, 23:43:19 »
Takže, podle toho, jak jsem se díval na stránky projektu "Kfilm", tak jeho vývoj byl ukončen, následuje ho projekt "Kdenlive".
Bohužel neexistuje pro něj Ubuňtáckej balíček a podle toho co jsem zjistil, tak kompilace asi nebude pro začátečníka, podle všech jeho závislostí. Nicméně jakýs-takýs návod je zde. Bohužel to je ve francouštině, takže pro mě lehce nesrozumitelné. :( Ale za pokus to stojí.
Jestliže jsi úplný začátečník v linuxu, asi by jsi si měl o kompilaci něco zjistit, než začneš něco sám plichtit, ale odvážným štěstí přeje. ;) Nicméně pro kompilaci potřebuješ většinou tzv. devel knihovny a soubory, pomocí kterých se kompiluje. A většinou na stránkách projektu, nebo v souboru README nebo INSTALL, je vždy pro správnou kompilaci napsáno, jaké má zavislosti a co je pro ni požadováno mít v systému.
Toť asi vše ode mne, ale bohužel zatím nic víc nepomůžu. Možná by jsi mohl říct co chceš pomocí toho programu dělat, možná že existuje i jiná varianta.
Aj dont spíík ííngliš :)

zigi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 389
instalace KFilm
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2006, 09:56:13 »
vypada to na chybejici hlavickove soubory pro X server
..:: be free - use kubuntu ::..

evžen106

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
instalace KFilm
« Odpověď #3 kdy: 28 Listopadu 2006, 23:59:57 »
Ano, měl jsem uvést co jsem chtěl pomocí kfilmu dělat. Sestřihnout nahraný film z digit. sat. přijímače (Dreamboxu) do PC, který je ve formátu .ts a pak ho nahrát na DVD. Kino mi ho neotevřelo a v Avidemuxu šel jen originální zvuk. Vše se vyřešilo samo. Do K3b jsem doinstaloval eMovix a ten si to "ořezal" sám a DVD mi vyrobil. Musel jsem ale změnit název z dreamu přednastaveného názvu souboru co do délky a raději jsem nepoužil češtinu. Teď ještě zbývá to otestovat zda půjde DVD disk přehrát na různých přehrávačích. Dík za odpověď .

otázka lamy: co s těmi hlavičkovými soubory, když zřejmě chybí? Klikal jsem po googlu i po foru a nic kloudného jsem nenašel. To aby se mi třeba v budoucnu podobná hláška neobjevila a já opět nevěděl jak dál. Na  kfilm jsem tudíž prozatím zanevřel.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
instalace KFilm
« Odpověď #4 kdy: 29 Listopadu 2006, 00:15:42 »
Nějaký postup se i řešil na Abclinuxu.cz ale vypadá to, jestli ti to bude fungovat, že je ten tvůj jednodušší :)
Většinou stačí doinstalovat ty "devel" knihovny požadovaného modulu např. Xorg-devel apod.
Aj dont spíík ííngliš :)

evžen106

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
instalace KFilm
« Odpověď #5 kdy: 29 Listopadu 2006, 00:23:48 »
Díky, budu dál namáhat mozek a procesor :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.