Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zobrazení fotky na mapě v gThumb  (Přečteno 2561 krát)

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Zobrazení fotky na mapě v gThumb
« kdy: 16 Ledna 2011, 01:21:37 »
Zdravím zdejší linuxáky a přidávám tento jednoduchý tip:

V prohlížeči gThumb mi chyběla volba, která by umožňovala zobrazit na mapě místo zachycení snímku, který má v sobě uložené GPS souřadnice (mně je tam přidává sám foťák, takže mám takových obrázků docela dost...). Tady je návod, jak si ji tam snadno přidat:

1. Nainstalujte následující balík:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install libimage-exiftool-perl
2. Vytvořte si skript showonmap, kterému se zadá jméno souboru a on si z něho vyčte souřadnici a zobrazí ji na google mapě:
sudo vim /usr/bin/showonmap
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
file=$1
file=${file#file://};
file=`echo $file | sed "s/%20/ /g"`
google-chrome "maps.google.com/maps?q=`exiftool "$file" | grep "GPS Position" | sed "s/^.*: //" | sed "s/ deg/°/g"`"

Podle preferencí změňte v posledním řádku jméno prohlížeče, případně dopište nějakou kontrolu toho, jestli fotka opravdu obsahuje souřadnice, nechtělo se mi s tím dělat...

3. Nastavte soubor jako spustitelný:
Kód: [Vybrat]
sudo chmod ugo+x /usr/bin/showonmap
4. Přidejte příkaz do menu v gThumbu: Zobrazte libovolnou fotku, na panelu nástrojů klikněte na poslední tlačítko Tools... a v rozbalovacím menu na Personalize... V novém okně zvolte Nový..., do Name zadejte "Zobrazit na mapě", do command zadejte "showonmap %U" a odškrtněte volbu "Terminal command". Vše potvrďte.

5. Na panelu nástrojů klikněte na Tools... a v rozbalovací nabídce vyberte "Zobrazit na mapě". Měl by se otevřít váš prohlížeč a v něm google mapa s vyznačenou souřadnicí.

To je vše, přeji hezký večer :)

pim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
  • I zde mohla být umístěna Vaše reklama.
Re: Zobrazení fotky na mapě v gThumb
« Odpověď #1 kdy: 13 Února 2011, 20:10:49 »
Diky za navod. Vyzkousim. Prozatim jsem nenasel spravce fotek, ktery by mi beze zbytku vyhovoval, prave proto, ze vsem chybi pohodlne zobrazeni geotagovanych fotek na mapce. V posledni dobe jsem si oblibil Phraymd. Prave proto, ze ma integrovany modul pro zobrazovani fotek na mape podle GPS souradnic, takze ho take muzes vyzkouset, ale predem upozornuju, ze tuhle funkci stale jeste nema uplne doladenou.
« Poslední změna: 13 Února 2011, 20:30:29 od pim »
Ubuntu 10.04 64bit (LTS) & Arch Linux 64bit;
HP6720s; CPU: C2D T7250; Chipset: Intel GM965; Graphics: Intel GMA X3100; Wifi: Intel 3945ABG;

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.