Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Atheros AR928X - problemove pripojenie [vyřešeno]  (Přečteno 2825 krát)

thom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Atheros AR928X - problemove pripojenie [vyřešeno]
« kdy: 08 Února 2010, 15:48:39 »
Caute, pouzivam ubuntu 9.10 mam wifi kartu Atheros AR928X, notebook compaq cq-120ec.Mam taky problem,ze pri mojom domacom wifi pripojeni mi 9.10 pripojenie najde, ani s pripojenim nie je problem.
Ale problem mam ten,ze spojenie nie je stabilne a v niektorich miestach(ako v nasom dome) spojenie raz nadviazem a potom hned spadne.
Skusal som aj 10.04 alpha 2, tam to uz bolo opravene.Nadviazal som aj spojenie na miestach kde 9.10 mala problem sa pripojit.Akurat teraz 10.04 mi uplne spadla a nevidim nic iba ciernu obrazovku, takze je momentalne pre mna nepouzitelna.Podla mna bude problem v ovladaci wifi karty,ze v 10.04 je pouzity novsi ovladac.
Tak ci viete poradit co by sa s tym dalo robit,popripade poradit ako naistalovat novsi ovladac na tuto wifi kartu.
« Poslední změna: 13 Března 2010, 17:41:46 od Pavel Půlpán »

Amidamaru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Atheros AR928X - problemove pripojenie
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2010, 12:58:13 »
to bych taky rád zjistil jak to je... mám tu samou wifi kartu a ty samé rpoblémy...
Asus Aspire 5740G: i3-330M, 4G DDR3, 500GB sata, Mobility HD 5470 512MB

aksavaden

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 77
Re: Atheros AR928X - problemove pripojenie
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2010, 13:19:46 »
Caute, pouzivam ubuntu 9.10 mam wifi kartu Atheros AR928X, notebook compaq cq-120ec.Mam taky problem,ze pri mojom domacom wifi pripojeni mi 9.10 pripojenie najde, ani s pripojenim nie je problem.
Ale problem mam ten,ze spojenie nie je stabilne a v niektorich miestach(ako v nasom dome) spojenie raz nadviazem a potom hned spadne.
Skusal som aj 10.04 alpha 2, tam to uz bolo opravene.Nadviazal som aj spojenie na miestach kde 9.10 mala problem sa pripojit.Akurat teraz 10.04 mi uplne spadla a nevidim nic iba ciernu obrazovku, takze je momentalne pre mna nepouzitelna.Podla mna bude problem v ovladaci wifi karty,ze v 10.04 je pouzity novsi ovladac.
Tak ci viete poradit co by sa s tym dalo robit,popripade poradit ako naistalovat novsi ovladac na tuto wifi kartu.

Nejsem si uplne jisty, ale zkus nainstalovat toto:
Linux-backports-modules-wireless-karmic-generic

thom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Atheros AR928X - problemove pripojenie
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2010, 17:21:51 »
Caute, pouzivam ubuntu 9.10 mam wifi kartu Atheros AR928X, notebook compaq cq-120ec.Mam taky problem,ze pri mojom domacom wifi pripojeni mi 9.10 pripojenie najde, ani s pripojenim nie je problem.
Ale problem mam ten,ze spojenie nie je stabilne a v niektorich miestach(ako v nasom dome) spojenie raz nadviazem a potom hned spadne.
Skusal som aj 10.04 alpha 2, tam to uz bolo opravene.Nadviazal som aj spojenie na miestach kde 9.10 mala problem sa pripojit.Akurat teraz 10.04 mi uplne spadla a nevidim nic iba ciernu obrazovku, takze je momentalne pre mna nepouzitelna.Podla mna bude problem v ovladaci wifi karty,ze v 10.04 je pouzity novsi ovladac.
Tak ci viete poradit co by sa s tym dalo robit,popripade poradit ako naistalovat novsi ovladac na tuto wifi kartu.

Nejsem si uplne jisty, ale zkus nainstalovat toto:
Linux-backports-modules-wireless-karmic-generic

Tak naistaloval som :

sudo apt-get install linux-backports-modules-wireless-karmic-generic

sudo apt-get install linux-backports-modules-wireless-karmic-generic-pae

a dost to pomohlo, takze dik ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.