Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!  (Přečteno 10806 krát)

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #25 kdy: 25 Dubna 2008, 07:13:30 »
dobry :)

Citace
Staženo:
24398x celkem
1289x tento týden

predpokladam, ze v tom stahovani maji zapocitany i predchozi verze :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Alfox

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #26 kdy: 25 Dubna 2008, 08:00:49 »
Poselství společnosti Microsoft v ČR
Posláním společnosti Microsoft je umožnit lidem a organizacím v České republice zcela naplnit jejich potenciál podněcující rozvoj vzdělané a prosperující znalostní společnosti, a to prostřednictvím špičkového software, který s využitím umu českých odborníků vytváří bezpečné a důvěryhodné prostředí pro své uplatnění ve všech oborech a lidských činnostech. :)



« Poslední změna: 25 Dubna 2008, 08:13:07 od alfox »
Každý večer, když jdu dát děti spát, přemýšlím, zda je mám Uložit nebo Uložit jako...

Pavel Půlpán

Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #27 kdy: 25 Dubna 2008, 09:55:16 »
No to je ksindl... 8)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #28 kdy: 25 Dubna 2008, 10:13:15 »
Bezpečnost - legální software neobsahuje skryté hrozby :D Tak to je funny takovej systém jsem ještě neviděl :D
Hlavně že, když si mastili kapsu Vistama už věděli minimálně o 500ti chybách  ::) Tak kdyby aspoň nelhali lidem co si chtěj pouze vytisknout nějaký ty formuláře...
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #29 kdy: 25 Dubna 2008, 11:46:48 »
No ale na lidi to platí. Před dvěma lety měli podobnou akci, kdy v nelegálních Windows vyskočila hláška "Stali jste se obětí počítačové kriminality" nebo tak nějak. Otec z toho byl nějaký vyplašený a už se chystal jít koupit Windows za tři litry. Tak jsem ho zastavil, řekl mu, že to zkusíme jinak a na počítač šla Mandriva (nyní tam je už Ubuntu). Inu, tak se legalizuje software, doufám, že jsem hochům z Microsoftu udělal radost, o jedny nelegální Windows méně  :)

honorguard

  • Host
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #30 kdy: 25 Dubna 2008, 11:58:39 »
Od doby co jsem v práci rozeslal odkaz na ten článek od MIcrosoftu o vypnutí systému jsem již 3x nainstaloval Kubuntu a ještě mě tak 2 min. čekají...

Ale chci se zeptat: Kámoš si bude kupovat nějaký ntb, ale bylo mu řečeno že do toho nic jiného než Visty nedostane... to je to možné nějak uzamknout?
Není to protiprávní?
« Poslední změna: 25 Dubna 2008, 17:15:10 od Anna Taliánová »

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #31 kdy: 25 Dubna 2008, 12:01:48 »
Kdo mu to řekl? To je absolutní nesmysl.

K tomu jak to ovlivňuje neznalé lidi - včera mi volala babička, že jí přišel nějaký mail anglicky a myslela si, že to je výzva k legalizaci softwaru. Byl to nějaký spam podepsaný Microsoftem. Začala takhle šílet poté, co viděla TV reklamy. Ale má XP, takže jí legalizace formou přechodu na Ubuntu čeká za pár měsíců :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #32 kdy: 25 Dubna 2008, 12:24:45 »
Ale chci se zeptat. Kámoš si bude kupovat nějaký ntb, ale bylo mu řečeno že do toho nic jiného než Visty nedostane... to je to možné nějak uzamknout?
Není to protiprávní?

Možná to je myšleno tak, že tam nic jiného rozumně provozovat nelze. Ovladače pro XP neexistují a ACPI a výběr hardwaru je takový, že tam nejde slušně rozběhat ani Linux. I takové notebooky jsou.
« Poslední změna: 29 Dubna 2008, 15:34:52 od Anna Taliánová »

honorguard

  • Host
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #33 kdy: 25 Dubna 2008, 13:50:43 »
Já se ho schválně zeptám v práci co je to za ntb... ale tuším že to mělo 512 ram a 1.6 GHZ 32bit procesor... a myslím že to bylo nějaké MSI...
« Poslední změna: 25 Dubna 2008, 22:06:53 od Anna Taliánová »

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #34 kdy: 25 Dubna 2008, 14:41:33 »
Od doby co jsem v práci rozeslal odkaz na ten článek od MIcrosoftu o vypnutí systému jsem již 3x nainstaloval Kubuntu a ještě mě tak 2 min. čekají...

Ale chci se zeptat. Kámoš si bude kupovat nějaký ntb, ale bylo mu řečeno že do toho nic jiného než Visty nedostane... to je to možné nějak uzamknout?
Není to protiprávní?

Nejde o to že by tam nic jiného nedostal, jde o to že obchod, resp. výrobce NTB nic jiného nenabízí. Obchodník koupí od výrobce/distributora notebook a na něm je už předinstalovaná Vista. Obchodník s tím už nic neudělá.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #35 kdy: 25 Dubna 2008, 15:03:23 »
no pokud vim, tak to ted byva nejak zamknute v biosu, ne?
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #36 kdy: 25 Dubna 2008, 15:19:05 »
zamknute v biosu to sice je, ale da sa to odomknut - uz som to robil kamosovi na jeho ntb HP. Myslim ze to bolo v advanced modes a bolo tam uvedene priamo WXP or other system - a bolo to disable. Treba to supnut enable, exit save changes a po restarte len tukat na supr/del - Uuntu sa rozbehne :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

honorguard

  • Host
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #37 kdy: 25 Dubna 2008, 19:51:56 »
NJ, tak jsem se ptal kámoše a opravdu je to HP.. takže Hase, trefa...

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #38 kdy: 25 Dubna 2008, 20:04:19 »
Taxem zlanařil mojí drahou osmipětinu, aby si na desktop dala taky Ubuntu. :D

OT: Ale než se do toho vrhnu, rád bych měl jistotu, že to poběží. Zatím testuju LiveCD, a to se zdá že fachá vcajku.
Ale páč je to MSI a má to vychytávky typu MSI PC Alert a Live Monitor, kde na displeji počítače zobrazuje info o stavu systému, chtěl sem se poptat, zda s tím nemá už někdo náhodou zkušenosti.
« Poslední změna: 25 Dubna 2008, 22:07:43 od Anna Taliánová »
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #39 kdy: 29 Dubna 2008, 14:43:14 »
Narazil jsem na zajímavou stránku http://legalne.snadne.net/index.html

Hodnotím na výbornou ;D
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

l1012

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #40 kdy: 29 Dubna 2008, 15:55:29 »
Já už s Ubuntu "zápasím" cca rok. Ze začátku to bylo stylem nainstalovat, vyzkoušet, hele toto nejde, pryč s tím a zase Win. Za dva měsíce opět. Až jsem si jednoho krásného dne řekl dnes by to šlo. (podle vtipu)
Citace
Manžel kouká z okna a říká: Dneska by to šlo, dneska by to.
Manželka se ptá: Co to pořád povídáš?
A manžel odpoví: Vždyť jsi jednou říkala, že jednoho krásného dne si sbalíš kufry a odejdeš.
 ;D
 
Sorry za OT.
Nainstaloval jsem Ubuntu 7.10 a od té doby už zůstal v mém pc. A nejenom v mém. Již ho mají v pc obě dcery (9 + 13 let), menželka v nb. Minulý týden jsem ho instaloval na pc otci (70 let). A řekl bych 95% spokojenost u všech. Ještě zbývá přesvědčit bráchu. Ale ten má ve firmě cca 18 pc a prý kvůli účetnictví to nejde. Jinak by asi byl i pro.
« Poslední změna: 29 Dubna 2008, 21:19:26 od Anna Taliánová »
Ubuntu 10.04

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #41 kdy: 29 Dubna 2008, 16:22:36 »
Narazil jsem na zajímavou stránku http://legalne.snadne.net/index.html

Hodnotím na výbornou ;D
jako sbirka banneru...mno mozna by z ni neskodil odkaz na "proc.linux.cz", ackoli je pravda ze progooglovat se tam neni nic tezkeho :)
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #42 kdy: 29 Dubna 2008, 16:57:13 »
Narazil jsem na zajímavou stránku http://legalne.snadne.net/index.html

Hodnotím na výbornou ;D

Bannery i odkaz jsem už hodil na svoje weby: http://www.junfan.ic.cz/ a http://marps.wz.cz/

Myslím, že čím více odkazů a upoutávek na tuto (byť zatím jen jednoduchou stránku), tím více se lidi zamyslí, jak je to vlastně s tou reklamou od Microsoftu a že se "digitální tmy" ROZHODNĚ bát nemusí...

Kdo máte svoje weby (a myslím, že jich tady z fóra je dost), hoďte si tam bannery toho webu i bannery Ubuntu - uděláte pro Linux a Ubuntu více, než si myslíte... Každá taková reklama se zakousne do mozku běžných lidí a bude tam hlodat a hlodat a hlodat...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #43 kdy: 29 Dubna 2008, 17:02:55 »
Já už s Ubuntu "zápasím" cca rok. Ze začátku to bylo stylem naistalovat, vyzkoušet, hele toto nejde, pryč s tím a zase Win. Za dva měsíce opět. Až jsem si jednoho krásného dne řekl dnes by to šlo. (podle vtipu)
Citace
Manžel kouká z okna a říká: Dneska by to šlo, dneska by to.
Manželka se ptá: Co to pořád povídáš?
A manžel odpoví: Vždyť jsi jednou říkala, že jednoho krásného dne si sbalíš kufry a odejdeš.
 ;D
 
Sorry za OT.
Naistaloval jsem Ubuntu 7.10 a od té doby už zůstal v mém pc. A nejenom v mém. Již ho mají v pc obě dcery (9 + 13 let), menželka v nb. Minulý týden jsem ho instaloval na pc otci (70 let). A řekl bych 95% spokojenost u všech. Ještě zbývá přesvědčit bráchu. Ale ten má ve firmě cca 18 pc a prý kvůli účetnictví to nejde. Jinak by asi byl i pro.
Jo, účto to je bolest. Zvlášť pokud má nějaké profi (čož předpokládám).

l1012

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #44 kdy: 29 Dubna 2008, 19:20:59 »
A je to tady!!!!!
Já jim to říkal a oni mě nevěřili.  ;D
http://www.novinky.cz/clanek/138163-microsoft-se-po-nelegalnich-vistach-zameri-i-na-windows-xp.html

Jj s tím účetnicvím to je trochu problém. A taky stálo asi 150 000 Kč
« Poslední změna: 29 Dubna 2008, 19:23:52 od l1012 »
Ubuntu 10.04

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #45 kdy: 30 Dubna 2008, 12:09:46 »
http://www.novinky.cz/clanek/138163-microsoft-se-po-nelegalnich-vistach-zameri-i-na-windows-xp.html
Bože, kdo to zas píše ?? Nejlevnější windows za 1500?? Asi má na mysli OEM Win XP za cca 1700Kč. Podle mne je ale OEM vůbec ta nejdražší volba, kterou člověk může zvolit. Proč? Co myslíte, jak dlouho by měl člověku fungovat řádně zakoupený, licencovaný operační systém? S pomocí aktualizací by měl vydržet alespoň 5 let. A za jak dlouho bude váš právě nový, nejmodernějšími komponenty našlapaný komp zastaralý? Do 5ti let určitě. A že za 3-5let bude někdo chtít upgrade? V té době budou procesory do jiné patice, tj. novou desku, deska bude chtít nové paměti, slot na gr. kartu bude taky nový čili ještě grafárnu, atd. Čili kompletní výměna hardware a svůj "legální OEM" operační systém může člověk tak akorát vyhodit.

Každopádně, dřív, než začnou na WinXP černat obrazovky, bude na světě crack nebo přinejměnším metoda, jak se "černání" vyhnout. Např. na gamesy a win only programy používat WinXP s vypnutou síťovkou a na vše ostatní používat např. Ubuntu.
« Poslední změna: 05 Května 2008, 19:18:05 od Anna Taliánová »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

anicka

  • Host
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #46 kdy: 13 Května 2008, 23:13:41 »
Další zajímavý link :-) od Obiskywalkera:

http://legalnisystem.cz/

-> tisková zpráva:

Nečekejte až se váš digitální svět ponoří do tmy – přejděte na zelenou

Společnost blue.point Solutions spouští internetové stránky legalnisystem.cz, které upozorňují uživatele nelegálního software v České a Slovenské republice na možnost přejít na operační systém Linux a další otevřený software místo nákupu MS Windows.

"Spuštěním těchto stránek chceme uživatele upozornit na fakt, že nákup MS Windows není jedinou možností řešení legalizace softwaru", komentuje novou aktivitu její tvůrce - Michal Limberk. Uživatelé mohou přejít na operační systém Linux, který je ke stažení zdarma na internetu – jeho pořízení je pak stojí pouze čas strávený stahováním z internetu.

Celý svět otevřeného softwaru je poslední roky hlavním konkurentem společnosti Microsoft. Mezi nejznámější projekty patří operační systém Linux, kancelářský balík OpenOffice.org, oblíbená encyklopedie Wikipedie, webový server Apache a v neposlední řadě internetový prohlížeč Mozilla Firefox nebo e-mailový klient Thunderbird.

Všechny tyto produkty mohou uživatelé používat bez nutnosti platit jakékoliv licenční poplatky a to pro soukromé i komerční účely.

openSUSE je linuxový operační systém - velmi lehce instalovatelný, umožňující surfování po internetu, odesílání emailů, chatování, upravování digitálních fotografií, přehrávání hudby i filmů, vytváření dokumentů a tabulek nebo hraní her. Patří mezi nejoblíbenější linuxové distribuce vůbec.

Nenechte tedy váš digitální svět zhasnout a přejděte na zelenou linuxovou distribuci openSUSE! Pro více informací navštivte legalnisystem.cz.
« Poslední změna: 14 Května 2008, 02:18:22 od Anna Taliánová »

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #47 kdy: 14 Května 2008, 11:40:34 »
Kdyby nekdo udelal tohle ale ubuntu...
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #48 kdy: 14 Května 2008, 11:46:17 »
Kdyby nekdo udelal tohle ale ubuntu...
Ano, ale rozhodně pořádně a ne tak, jak je to uděláno na té stránce (pro SuSe), kam vás to po kliknutí na obrázek přesune. Minimálně u mě v práci se to korektně nezobrazí (prostě ta stránka není dodělaná, nebo je psána nějakým nestandardním způsobem).
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

existpierre

  • Host
Re: Nečekejte, až se váš digitální svět ponoří do tmy!
« Odpověď #49 kdy: 14 Května 2008, 11:58:49 »
ako napriklad obrazok prekryva text, etc. ale to nevadi, nech je to cokolvek, vzdy je to opensource a nabada uzivetelov k novej moznosti a tou je prejst na opensource, namiesto toho aby platili monopolu. Ja som len rad. Ked bude aj pre ubuntu, budem este radsej :) S hrdostou mozem povedat, ze kazdy v mojom okoli, kto videl moju pracu za tuxom, compiz, efektivitu, bezpecnost a stabilitu, spomina, ze coskoro ho vyskusa, podaktori uz na nom uz aj funguju. a prislo mi 30 cds zo shipitu 8) , tak mam co rozdavat :D
« Poslední změna: 14 Května 2008, 12:15:26 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.