Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Znepokojující články o Ubuntu  (Přečteno 6293 krát)

mikado

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Znepokojující články o Ubuntu
« kdy: 16 Července 2011, 17:05:58 »
Znepokojují mě některé až příliš kritické články o Ubuntu, jako např. tento: http://rover623.blog.zive.cz/2011/07/stav-ubuntu-1110-alpha-2/

Po přečtení článku jsem byl doslova zděšen. Osobně mám obavy, že nad Ubuntu mohou někteří čtenáři předem zlomit hůl. To znamená, že možná Ubuntu ani nevyzkouší.

S článkem nesouhlasím, protože se jedná teprve o alfa verzi Ubuntu. Taky je třeba vidět všechno ve světle filozofie Ubuntu a ne jako chyby.


skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2011, 17:33:43 »
Znepokojují mě některé až příliš kritické články o Ubuntu, jako např. tento: http://rover623.blog.zive.cz/2011/07/stav-ubuntu-1110-alpha-2/

Po přečtení článku jsem byl doslova zděšen. Osobně mám obavy, že nad Ubuntu mohou někteří čtenáři předem zlomit hůl. To znamená, že možná Ubuntu ani nevyzkouší.

S článkem nesouhlasím, protože se jedná teprve o alfa verzi Ubuntu. Taky je třeba vidět všechno ve světle filozofie Ubuntu a ne jako chyby.

Osobně s některými (ne všemi) myšlenkami v článku asi souhlasím. Uvědomme si, že Ubuntu je Linux. Jakožto systém byl a stále je Linux vnímán jako OS pro pokročilé uživatele (kterých je procentuálně v populaci málo), a proto se očekává, že například DE (desktop environment) bude pro uživatele decentní (nesouvisí s úrovní kvality témat atp), dobře překousnutelné a zkrátka vyhovující ke každodenní pokročilejší práci. Na druhou stranu se Ubuntu (i Gnome team) vydali cestou, kdy chtějí Linux jaksi zpřístupnit masám, a tak se podívali, co masy používají.

Ano, používají Windows potažmo Mac. Tak se prostě rozhodli implementovat některé myšlenky z těchto systémů. Ty se ale někdy vyznačují brain-less ergonomií, což nabourává efektivitu práce s takovímto předělaným prostředím. A jelikož na to není 95 procent uživatelů Linuxu zvyklých (jsou to pokročilejší uživatelé, kteří vyžadují prostředí, které dobře znají), tak nám nastává problém.

A nabízí se klást si otázky, kde a kdo udělal chybu. Postavme do protikladu třeba 10 let fungující desktopy (Gnome 2, KDE 3 i 4, XFCE, LXDE) a nová (ještě teplá) prostředí Gnome 3 a Unity. Je nadevše jasné, že skok k inovacím byl až nevkusně velký, změn bylo příliš mnoho a distribuce tyto změny (alespoň Ubuntu, Fedora je na tom lépe) nedostatečně reflektovali, a proto jsou nyní jejich nové verze plné chyb a přehmatů.

Osobně se autorovy článku vůbec nedívím a sympatizuju s ním.
ArchLinux (KDE)
Můj web

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 16 Července 2011, 21:50:26 »
Za sebe mohu říci že s autorem článku nesouhlasím. Nejsem příznivcem Unity ani Gnome-shellu a zatím nepřipadá v úvahu to používat. Přesto si myslím že ta změna odradí od Ubuntu jeho příznivce. V budoucnu asi všechna gnome distra budou muset přejít na Gnome 3 včetně Debianu, nebo Mintu. Je to jenom otázka času. Asi se mnou moc lidí souhlasit nebude, ale to že Linux má pořád malé procento uživatelů je způsobeno podporou hardware- samoshřejmě že je to věc nedostupných ovladačů- ale je to bohužel tak. Lidi si těžko zvyknou vybírat harware podle OS. Na dalším místě je výběr programů, hlavně jejich kvalita. To však přímo souvisí s počtem uživatelů a to je začarovaný kruh. Proto jsem rád že se Ubuntu a jeho odvozeniny snaží tetno kruh rozetnout. Nejvíc mě rover623 v diskuzi pod článkem naštval když tvrdil že Kubuntu je nejhorší KDE distro které kdy viděl. Používám Kubuntu Natty a jsem spokojený. Jako druhý systém mám openSUSE 11.4 které nad Kubuntu nijak nepřevyšuje. Hlavně nemohu skousnout že to je rpm distro. Jako lamě by mi to vadit nemělo, ale velice často se objevuje nějaký problém se závislostma, který jde vyřešit. Povolen mám jen Packman. Přitom v Kubuntu mám spoustu ppa a na problém se závislostmi jsem za celou dobu nenarazil. Pouze u 11.11 na druhém disku, ale u A2 se není čemu divit :)

aloisam

  • Host
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 17 Července 2011, 00:22:09 »
Znepokojují mě některé až příliš kritické články o Ubuntu, jako např. tento: http://rover623.blog.zive.cz/2011/07/stav-ubuntu-1110-alpha-2/
No a? Tak napiš nějakej kladnej. :) Ale je fakt, že rover to dost přehání. Píše o alfě, a prokládá to hláškama, že to a to se už nezmění. Asi má kouli, skleněnou. Taky píše evidentní nesmysly:
Citace
větší písmo a další věci, které se vám mohou hodit, ani tohle v Unity nehledejte, nikde to tam prostě není.
To tam prostě je. Plus si osobně myslím, že půjde měnit téma, už proto že ambiance/radiance, ale kdo ví, já kouli nemám. :)
Citace
Shell vám to totiž rozdělí, na jednom řádku máte aplikace nainstalované a na druhém ty které můžete nainstalovat
Tohle jsem taky moc nepochopil, takhle se přece chová unity, a ne shell.. Zbytek je často líbí nelíbí, prostě někdo holky, jinej vdolky. Mně v unity taky všechno nesedí, spustit něco z dashe, za použití myši, je opravdu opruz.. Ale npř. příšerný posuvníky podle mě vypadají takhle:

:)Takže tak. A jestli ten článek odradí lidi od zkoušení Ubuntu? Nevím, některý lidi neodradí nic. ;D



Osobně se autorovy článku vůbec nedívím a sympatizuju s ním.
tomu se zas nedivím já, když používáš xfce. :)

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 17 Července 2011, 08:23:38 »
Ale to, přece nesouvisí přímo. Ano, používám XFCE, ale ještě nedávno jsem rád a často používal Gnome2. Zkoušel jsem trojku a opravdu hodně jsem si chtěl zvyknout, ale zkrátka to nešlo. Asi sem jinej. :(
ArchLinux (KDE)
Můj web

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 17 Července 2011, 09:00:20 »
Unity není dokonalé, GS také ne, GNOME 2 s panelem také nebylo ale ten článek je prostě hloupý. Autor tam plete páté přes deváté (naprosto nechápe rozdíl mezi GNOME 3 a GNOME Shell (což tedy už koukám opravil)), stěžuje si na hardwarovou podporu (u Alfy 2!), na nedostatek nástrojů pro nastavení (u Alfy 2!) atd.

Rover623

Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 17 Července 2011, 09:59:30 »
Bod jedna je pasé, dostala se mi tam rozpracovaná verze, kde to bylo různě pomotané, takže jsem po upozornění provedl ruční korekci.

Pouze jsem narazil na to, že můj Geforce 7600GT ani 7300GS nefungují pod verzí Ubuntu 11.04, když aktivuji nesvobodný ovladač (Doporučený), tak mi na 7300GS akcelerovaný desktop naběhne a okamžitě zamrzne, u 7600GT se už neobtěžuje ani naběhnout (jo dá se to vynutit, ale po naběhnutí se stane to samé co u 7300GS, tedy totální zámrz). Co jsem k tomu zjistil je pouze, že docela dost karet série 7xxx od nVidia je kvůli Unity v Ubuntu na blacklistu a zatím to vypadá tak, že v 11.10A2 se zatím nic nezměnilo, chová se to stejně.

Vzhledem k tomu, že verze 11.10 přebírá nastavení z Gnome 3, které mám vyzkoušené z Fedory, tak jsem ani nebyl překvapen, že se prakticky nic nedá nastavit (bez Gnome Tweaku), ale co mě dostalo, je totální vyřazení ikony pro usnadnění z panelu Unity, takže si člověk ani nezvětší font, když se mu ten přednastavený zdá malý a vysvětlujte někomu, že nastavení textu najde pod položkou "Univerzální přístup".

Co mě vadí víc je to příšerné ovládání myší, co se dá jinde udělat na jeden klik, to se v Unity dělá na několik kliků.

Jediné co mě po dnešním testu na starém stroji dost překvapilo je, že Fedora 15 na starém železe ani nenabootuje. Ubuntu 11.10 kupodivu ano, možná bude Unity, alternativou pro Shell na slabém HW, kde na rozdíl od Shellu funguje mnohem lépe.
« Poslední změna: 17 Července 2011, 10:21:34 od Rover623 »

aloisam

  • Host
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 17 Července 2011, 11:37:00 »

Taky bych zmenu velikosti pisma, cekal spis nekde v personal, spolu s moznosti menit font. Ale to ze nemaji mezi indikatorama zminovanou ikonu, je jednoznacne plus, ne minus. ;) Ze je ovladani mysi spatny, teda spis spousteni aplikaci, je pravda. Ja osobne, vsechno co nemam v launcheru, spoustim super-neco-enter, ale to po zacatecnikovi nikdo nemuze chtit, a ani ja, pac jsem starej "mysak", s tim nejsem uplne smirenej.. Pokud jde o slabsi hw, tak tam bude mit, imo, ubuntu i tu vyhodu, ze unity2d se chova, i vypada, podobne jako 3d. Pro tebe to ale bude spis nevyhoda. :)

to nešlo. Asi sem jinej. :(
vsak jo, kazdej jsme. :) A xfce je imo dobra volba, pro nekoho komu vyhovuje gnome2 a chce prostredi ,co bude dal vyvijeny.

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 17 Července 2011, 11:48:23 »
to nešlo. Asi sem jinej. :(
vsak jo, kazdej jsme. :) A xfce je imo dobra volba, pro nekoho komu vyhovuje gnome2 a chce prostredi ,co bude dal vyvijeny.

Právě. Eště jsem oťukával KDE (prej si s Archem skvěle rozumí), ale zatím je XFCE číslo jedna.
ArchLinux (KDE)
Můj web

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 17 Července 2011, 11:52:29 »
Rover623: Tak to vypadá na jiný problém. Používám ve stolním pc Geforce 7600GT silent a nikdy žádný problém jsem nezaznamenal. Od Karmicu až po současnou vývojového Onerice vždy šlo nesvobodný ovladač nainstalovat bez jakýchkoli úprav v systému. Pouze chvilku tuším v Maverickovi bylo nutné nastavit v xorg.conf ignorování ABI. Včera Oneric ubuntu ok ale Kubuntu s nesvobodným ovladačem nenabootuje.

moxeki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
  • Úvery, rýchle riešenia a pôžičky
    • Quatro - rýchly nákup na splátky
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 17 Července 2011, 11:54:23 »
O Windowsoch aj o Apploch sa píše toľko negatívnych a vymyslených vecí a aj tak sú používanejšie ako Linux.
Splátkové služby spoločnosti Consumer Finance Holding – Triangel a Quatro

Rover623

Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 17 Července 2011, 12:34:11 »
Mě to sice na 7600, teď jsem si všiml, že je to GS jede, ale jen s ovladačem 173 a spuštění Unity musím vynutit. Ovšem zaznamenal jsem k tomu 2 věci, prvně mi instalátor nesvobodných ovladačů pořád vesele tvrdí, že ovladač mám, ale nepoužívá se (což není pravda, protože jak rozhození Plymouthu, tak výstup z terminálu v podobě "Direct rendering: Yes, tvrdí opak) a další věc je docela zajímavé zjištění, že ovladač 173 ve spojení s Ubuntu 11.04 a kartou GeForce 7600 podává lepší výkon, než aktualní 275

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 17 Července 2011, 13:56:37 »
vsak jo, kazdej jsme. :) A xfce je imo dobra volba, pro nekoho komu vyhovuje gnome2 a chce prostredi ,co bude dal vyvijeny.

 ;) a tím chceš říct, že se GNOME nevyvíjí??? Verze 1...pak verze 2...teď verze 3  ;) Tohle není snad vývoj??? Podle mě ano a nikoliv lpění na prostředí GNOME 2.
Když vyšlo GNOME 2, tak každej taky nadával a liboval si v GNOME 1, když vyšlo KDE 4, to byl poprask a že to nikam nepovede, že je nutné nechat KDE 3... Tohle jsou špatné, zpátečnické myšlenky. Vývoj ve VŠECH systémech jde dopředu a zastavit to nejde - jsou stále nové a novější věci, technologie, myšlenky. ....Windows 3, Windows NT, Win 95, Win 98, Milenium, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7... tohle není vývoj????
Každý, kdo bez rozumu obhajuje, že se má vývoj zastavit na nějaké verzi, je u mě, s prominutím, naprostý idiot a pitomec.
« Poslední změna: 17 Července 2011, 14:36:49 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 17 Července 2011, 14:10:58 »
vsak jo, kazdej jsme. :) A xfce je imo dobra volba, pro nekoho komu vyhovuje gnome2 a chce prostredi ,co bude dal vyvijeny.

 ;) a tím chceš říct, že se GNOME nevyvíjí??? Verze 1...pak verze 2...teď verze 3  ;) Tohle není snad vývoj??? Podle mě ano a nikoliv lpění na prostředí GNOME 2.
Když vyšlo GNOME 2, tak každej taky nadával a liboval si v GNOME 1, když vyšlo KDE 4, to byl poprask a že to nikam nepovede, že je nutné nechat KDE 3... Tohle jsou špatné, zpátečnické myšlenky. Vývoj ve VŠECH systémech jde dopředu a zastavit to nejde - jsou stále nové a novější věci, technologie, myšlenky. ....Windows 3, Windows NT, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7... tohle není vývoj????
Každý, kdo bez rozumu obhajuje, že se má vývoj zastavit na nějaké verzi, je u mě, s prominutím, naprostý idiot a pitomec.
Ale musíš uznat že skok mezi Gnome2/3 je zatím největší co u DE byl. Ani kde3/4 nebo gnome 1/2 takhle prostě diametrálně odlíšná nebyly.
ArchLinux (KDE)
Můj web

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 17 Července 2011, 14:22:10 »
Možná budu zařazen mezi naprosté idioty a pitomce, ale nemohu si pomoci. Přece nemohu obhajovat něco co je sice nové/GS/Unity/, ale podle MÉHO SOUKROMÉHO názoru to není lepší než původní/GP/. Nemluvím o Gnome 3 ve kterém kdyby nadále počítalo s Gnome-panelem by asi nikomu nevadilo. Unity i GS jsou dobré věci pro mobilní zařízení, ale pro desktop se nehodí. Hlavně že je to inovace za každou cenu >:(

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 17 Července 2011, 14:22:52 »
Jo, to jo, ale vše je dáno vývojem technologií... Ještě před šesti, sedmi lety jsme taky nechápali, že můžou mít mobily barevnej a dotykovej displej a integrovanej foťák s 8MPix a automatickým fokusem  ;)
Prostě bychom neměli remcat, a spíš přijímat tyhle novinky se selským rozumem a samozřejmě se je učit...abychom byli vždy o krok před konkurencí  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 17 Července 2011, 14:32:20 »
Možná budu zařazen mezi naprosté idioty a pitomce, ale nemohu si pomoci. Přece nemohu obhajovat něco co je sice nové/GS/Unity/, ale podle MÉHO SOUKROMÉHO názoru to není lepší než původní/GP/. Nemluvím o Gnome 3 ve kterém kdyby nadále počítalo s Gnome-panelem by asi nikomu nevadilo. Unity i GS jsou dobré věci pro mobilní zařízení, ale pro desktop se nehodí. Hlavně že je to inovace za každou cenu >:(
Měl jsem od 11.04 už od bety Unity, nedávno jsem přešel na GNOME 3 a Gnome-Shell a je to rozdíl, jak prase. Dle mého, soukromého názoru, je Unity sakra špatný krok špatným směrem, ale to snad ukáže čas a uživatelé. Říká se, že člověk si zvykne na všechno, i na šibenici, no tak se asi vývojářům a programátorům a hlavně naprostým odborníkům, jeví klasický gnome panel jako přežitá věc, proto šli dál. Hele, znám lidi, co nedají dopustit na Windows 95 a prostě se jakékoliv změny bojí. Jo, jo...je to STRACH z NOVINKY, nic víc. Mě je 44 let a jsem rád, že jsem tam, kde jsem a nepatřím do starýho železa, co brblá, jak bylo kdysi líp, jaký to bylo tehdy a tehdy... Snad chápeš, jak to myslím  :)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Rover623

Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 17 Července 2011, 15:05:46 »
Unity je z mého pohledu výborné prostředí, ale mělo zůstat tam kde se prvně objevilo, na netbooky. Na malém displeji (zvlášť když máte na výšku jen 600 pixelů) se totiž naplno projevují jeho přednosti, na velkých monitorech s větším rozlišením je to spíš obtěžující

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 17 Července 2011, 15:18:08 »
Musí říci, že já jsem zastáncem toho, aby aplikace šly spouštět a ovládat co nejjednodušším způsobem. Proto jsem proti Unity předkládané Ubuntu. Podle mne je to drbání levou rukou za pravým uchem. Gnome 3 je docela fajn, těším se, že přibudou efekty typu točící se kostky, gnomescreensaveru a pod. Lepší i když zdaleka ne ideaální je unity od AriOS. Souhlasím s Marpem, že změna je život a každé prostředí se vyvíjí. Jde o to ale kam. Ubuntu to buď pochopí a Unity změní nebo uživatelé odejdou. :)

zeminem

Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 17 Července 2011, 15:44:55 »
Musí říci, že já jsem zastáncem toho, aby aplikace šly spouštět a ovládat co nejjednodušším způsobem. Proto jsem proti Unity předkládané Ubuntu. Podle mne je to drbání levou rukou za pravým uchem. Gnome 3 je docela fajn, těším se, že přibudou efekty typu točící se kostky, gnomescreensaveru a pod. Lepší i když zdaleka ne ideaální je unity od AriOS. Souhlasím s Marpem, že změna je život a každé prostředí se vyvíjí. Jde o to ale kam. Ubuntu to buď pochopí a Unity změní nebo uživatelé odejdou. :)
Nebo se jim Unity zalíbí... Nemysli si, že se všem nelíbí. Rozhodně nikam neodcházím a Unity se mi naopak líbí (ačkoliv má své mouchy). Mnohem lehčí je kolem sebe prskat, než se tomu snažit přijít na chuť, resp. přijít tomu na chuť... Takže buď to Ubuntu pochopí a Unity změní, nebo se vůbec nic nestane... :)
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

aloisam

  • Host
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 17 Července 2011, 16:07:58 »
vsak jo, kazdej jsme. :) A xfce je imo dobra volba, pro nekoho komu vyhovuje gnome2 a chce prostredi ,co bude dal vyvijeny.
;) a tím chceš říct, že se GNOME nevyvíjí???
ne, nechci. A ani jsem to nikde nenapsal, je tam jasně gnome2..

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 17 Července 2011, 16:20:44 »
Mnohem lehčí je kolem sebe prskat, než se tomu snažit přijít na chuť, resp. přijít tomu na chuť...
No člověče to bych si dal! Snad o narození nemohu sníst jediné jídlo- koprovku páč by se po prvním soustu okamžitě zeblil :) To mám také pořád ochutnávat až koprovce přijdu na chuť?
Marp: máš pravdu výběr je tak není co řešit. Pouze je zrovna taková blbá doba pro Ubuntu, protože Natty je založen na Gnome2. Dostat do něho G3 jde ale s omezeními a různými problémy. Oneric zatím není připraven na instalaci GS/zatím nejde/ a Unity je dost nestabilní. Trochu jsem spoléhal na gs ale pořádně vyzkoušet bych ho mohl asi jenom na Fedoře a do toho se nehrnu /rpm/. Proto mi nezbylo nic jiného než utéct  ke Kubuntu a zvyknout si. Až dozraje doba ještě zkusím Ubuntu s G3 a unity případně Gs a definitivně se rozhodnu. Jinak tě Marpe obdivuju, podle příspěvků jsem myslel že jsi mnohem mladší :) Já mám 10 roků navíc oproti tobě a je to znát. Vůbec nejhorší je že si to člověk uvědomuje a nejde to alespoň zbrzdit..
« Poslední změna: 17 Července 2011, 16:25:19 od min25 »

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 17 Července 2011, 17:44:40 »
co se tady poburujete ? je to blog a kazdej si muze psat co chce ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #23 kdy: 17 Července 2011, 18:25:20 »
co se tady poburujete ? je to blog a kazdej si muze psat co chce ..
Jo  ;D
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

šimunek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Znepokojující články o Ubuntu
« Odpověď #24 kdy: 20 Července 2011, 15:29:11 »
zkoušel jsem u známého Ubuntu s gnome 2 a rozvržení mi maximálně vyhovovalo. Články a reakce okolo Unity mě ale docela odrazují a i když se mi Ubuntu zdálo jako jediné vhodné distro, budu muset asi přesedlat na něco jiného. Jsem naprostý začátečník a nevím, co teď. Ubuntu má perfektní fórum a wiki plnou rad - což ostatním distribucím schází. Ale vím jedno, KDE ani Gnome s Unity používat nehodlám. Když to beru podle své reakce, tak špatné recenze a Unity jako takové přísun nových uživatelů brzdit můžou.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.