Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefungující zvuk (VYŘEŠENO)  (Přečteno 1420 krát)

AlexanderS

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Nefungující zvuk (VYŘEŠENO)
« kdy: 06 Října 2012, 23:03:24 »
Dobrý den,

notebook s Ubuntu nemám ještě ani týden, jen jsem klikl na aktualizace, a po restartu jsem už byl úplně beze zvuku. Naprostý začátečník, hledal jsem všude možně po internetu a použil následující:

 sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-audio-dev
 sudo apt-get update
 sudo apt-get dist-upgrade

(zdroj: http://www.unixmen.com/2012003-howto-resolve-nosound-problem-on-ubuntu/ )

Výsledkem je, že teď mám jen tři krátké čárky (vodorovné) vedle ukazatele zvuku na horní liště, hlasitost je na nule a nejde s tim hnout a v nastavení zvuku je vše šedé – také nelze nic změnit.

Za každou pomocnou ruku budu vděčný.
« Poslední změna: 15 Října 2012, 21:09:08 od AlexanderS »

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Nefungující zvuk
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2012, 06:10:38 »
Jakou mas zvukovou kartu? Vyzousej jednu vec - v terminalu zadej prikaz alsamixer a zkus nastavit hlasitost tam. Pomuze to?

Hint:
Pro spuštění terminálu vyber z menu Aplikace → Příslušenství → Terminál  (detaily zde)
« Poslední změna: 07 Října 2012, 06:24:37 od donny »
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

AlexanderS

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Nefungující zvuk
« Odpověď #2 kdy: 07 Října 2012, 13:15:48 »
Karta: HDA Intel

To už jsem zkoušel, hlasitost tam je na maximum. A bylo to tak i před zadáním těch tří řádků (viz můj předchozí příspěvek). Jakmile jsem je zadal do terminálu, tak zvuk nešel stejně jako předtím, ale navíc jsem ztratil veškerou možnost něco dělat v Sound Settings (před tím jsem mohl například kliknout na Test Sound, ale pochopitelně s tím, že zvuk stejně nešel, stejně tak Input např., nyní jen šedivo, bez možnost na něco kliknout a změnit to).                     

AlexanderS

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Nefungující zvuk
« Odpověď #3 kdy: 12 Října 2012, 23:47:49 »
Vážně nikdo nic? Pokud potřebujete další informace, stačí napsat.

Každopádně - reinstalace by to vyřešit už musela, je to tak na sto procent? Jak jsem psal, počítač nový, udělal jsem na něm jen pár prezentací a kliknul na aktualizace, takže by mi "začít znovu" nevadilo.

AlexanderS

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Nefungující zvuk (VYŘEŠENO)
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2012, 21:11:21 »
I tady vyřešeno, díky uživateli mbenik. Sice ještě nejde ovládání hlasitosti na horní liště, ale hlavně že funguje zvuk.

Řešení viz jiný topic:

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=65046.0

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.