Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wine a F1 Challenge - rozpadání obrazu [vyřešeno]  (Přečteno 1604 krát)

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Wine a F1 Challenge - rozpadání obrazu [vyřešeno]
« kdy: 29 Června 2009, 14:58:18 »
Ahoj,
doposud jela hra F1 Challenge přes Wine mnohem lépe než přímo na Windows, ale některá z posledních aktualizací balíků (bohužel nevím které) způsobila, že se děje tohle (první obrázek je hned po spuštění hry, kdy se tam otáčí formule; druhý obrázek je před vyjetím na okruh, v tom okýnku nalevo má být vidět z kokpitu):


Při vyjetí na okruh vidím jen asfalt, a ten se, jak mile se formule rozjede, jaksi rozzrní a zůstane nehybný. Navíc tam zůstanou zamrzlé některé texty:


Používám nesvobodné ovladače Nvidia, verzi 180. Když jsem přepnul na starší (173, 96), alespoň v menu se ta formule otáčela naprosto bez problémů, ale přímo hraní hry mělo stejný problém. Zkusil jsem aktualizovat na verzi 185, ale v ní nefunguje ani jedno stejně jako ve 180. Zkoušel jsem vypnout všechny efekty plochy v compizu, opět bez výsledku.

S největší pravděpodobností to tedy není problém ve wine, v čem by tedy mohl být problém? Naposledy jsem hrál někdy začátkem května, a tehdy to fungovalo, během té doby jsem několikrát aktualizoval vše, co mi nabídl správce aktualizací. A stejný problém je jak u jádra 2.6.28-11, tak i 2.6.28-13.
« Poslední změna: 08 Července 2009, 12:33:01 od qUAKER »

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: Wine a F1 Challenge - rozpadání obrazu
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2009, 11:04:20 »
Takže problém nakonec vyřešila další série aktualizací pro tento týden, už to jede zase krásně. Jaký balík to ale způsoboval, nevím.

qUAKER

  • Host
Re: Wine a F1 Challenge - rozpadání obrazu
« Odpověď #2 kdy: 08 Července 2009, 12:33:13 »
Takže problém nakonec vyřešila další série aktualizací pro tento týden, už to jede zase krásně. Jaký balík to ale způsoboval, nevím.

možná aktualizace wine?

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: Wine a F1 Challenge - rozpadání obrazu [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2009, 14:37:07 »
Ne, wine jsem neaktualizoval a už předtím jsem zkoušel různý jiný (starší) verze wine, kde mi to určitě šlo.

qUAKER

  • Host
Re: Wine a F1 Challenge - rozpadání obrazu [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 08 Července 2009, 16:43:01 »
tak možná nějaký upgrady mesa/x serveru

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.