Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prenos mejlu do ubuntu  (Přečteno 3145 krát)

jirys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Prenos mejlu do ubuntu
« kdy: 15 Dubna 2019, 18:38:14 »
Zdravim, potreboval bych poradit jestli jde nejak nahrat zalohu mejlu z Windows live majl do nejakeho mejloveho programu v Ubuntu ?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Prenos mejlu do ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 15 Dubna 2019, 19:14:15 »
Normálně se to řeší přenosem profilu (zkopírováním složky profilu).
Nicméně toto funguje pouze mezi stejnými mail clienty.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Takže jako řešení bych zvolil:
1. Doinstalovat do Windows Thunderbird
2. Naimportovat do něj emaily z Win. Live Návod zde https://support.mozilla.org/cs/kb/prechod-na-thunderbird#w_paoechod-z-programag-windows-mail-nebo-windows-live-mail
3. Do Ubuntu nainstalovat Thunderbird
A nakonec přenést složku s profilem Thunderbirdu z Windows do Ubuntu: C:\Users\uživatel\AppData\Roaming\Thunderbird  >>  ~/.thunderbird

jirys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Re:Prenos mejlu do ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 15 Dubna 2019, 19:45:38 »
Dekuji za radu vyzkousim .

jirys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Re:Prenos mejlu do ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 16 Dubna 2019, 08:53:00 »
Jeste nejakej dotaz : Existuje pro ubuntu nejakej mejlovej klient ktery se trochu podoba win live mail ?

A za druhe , oblibene polozky z win Firefoxu pujdou pretahnout do Firefoxu v Ubuntu ?

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Prenos mejlu do ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 16 Dubna 2019, 10:44:11 »
Jeste nejakej dotaz : Existuje pro ubuntu nejakej mejlovej klient ktery se trochu podoba win live mail ?

A za druhe , oblibene polozky z win Firefoxu pujdou pretahnout do Firefoxu v Ubuntu ?

V čem konkrétně se má mailový klient pro Ubuntu podobat nějakému proprietárnímu bazmeku od M$? Používám TB od roku klacek, kdy jsem opustil šílenost jménem Mikroměkký Výhled Rychlý a splňuje vše, co jsem kdy potřeboval. Pravděpodobně i to, co potřebovat budu...

Profil z FF jde normálně zkopírovat do jiného systému či uživatelského účtu a víceméně bez zásahů by měl fungovat. Jeden čas jsem používal jeden profil, sdílený mezi Windows a Linuxem. Totéž platí pro Thunderbird. Mělo by ovšem jít o plus mínus stejné verze (W/L), což nemusí být vždy splněno, i proto jsem od toho ustoupil.
« Poslední změna: 16 Dubna 2019, 10:47:00 od JirkaZ »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.