Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Místa->Data mount NTFS oddílu [vyřešeno]  (Přečteno 3290 krát)

AcID

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Místa->Data mount NTFS oddílu [vyřešeno]
« kdy: 29 Prosince 2008, 19:55:40 »
Dobrý den,
po instalaci ubuntu se mi v menu Místa vytvořily automaticky  řekněme zástupci, ke všem oddílům (NTFS) co na disku mám. Po kliknutí na ně se oddíl namountuje a poté se tímto zástupcem pouze přistupuje k namountovaném oddílu.
Chtěl jsem, aby se mi automaticky mountovaly oddíly po startu. Zkusil jsem následující: v umístění computer:/// jsem "zástupcem" pro oddíl Media připojil oddíl. Poté jsem vyvolal vlastnosti stejného zástupce (avšak již ukazoval na mountlý oddíl). Přešel jsem na záložku Volume, dole rozklikl nastavení a do pole "Volby připojení:" jsem napsal "auto" nebo něco podobného. A od té doby mi tímto zástupcem nejde oddíl namountovat a ani se dostat do těchto vlastností, protže je třeba mít tento oddíl namountovaný.  A do stejného adresáře jej namountovat také nemohu.

Děkuji předem za veškeré rady, jak se zbavit  daného problému. Aby tento zástupce zase fungoval. A vůbec kdyby mi někdo osvětlil co tento zástupce vůbec je zač a jak pracuje. Stačí linky nebo cokoliv.

Prohledával jsem internet, ale buď jsem špatně koukal nebo jsem nenašel nic co by mi pomohlo.
« Poslední změna: 30 Prosince 2008, 00:07:43 od kiklhorn »

premet

  • Host
Re: Místa->Data mount NTFS oddílu
« Odpověď #1 kdy: 29 Prosince 2008, 19:59:44 »
« Poslední změna: 29 Prosince 2008, 20:04:32 od Premet »

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299

premet

  • Host
Re: Místa->Data mount NTFS oddílu
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2008, 20:05:12 »
Opraveno  ;D já sem asi špatně zmáčkl kopírovat  :D :D dík za opravu.

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Místa->Data mount NTFS oddílu
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2008, 20:09:14 »
Opraveno  ;D já sem asi špatně zmáčkl kopírovat  :D :D dík za opravu.

Alespon se pobavil  ;)

AcID

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Místa->Data mount NTFS oddílu
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2008, 20:13:59 »
Tož video zajímavé  :D Nicméně, sám si nastavit fstab... udělal jsem, ale mám to nastavené na mount do nových adresářů v media. Ale nevím jak se mám alespoň zbavit těch přednastavených "zástupců" dva mi pořád fungujou jak mají, ten jeden ne, ale nejdou odstranit nic. A mě tam prostě neskutečně deptají.

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Místa->Data mount NTFS oddílu
« Odpověď #6 kdy: 29 Prosince 2008, 20:20:51 »
Pises: "Přešel jsem na záložku Volume, dole rozklikl nastavení a do pole "Volby připojení:" jsem napsal "auto" nebo něco podobného."

Tak to proste zase smaz. Nech to policko prazdne.

AcID

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Místa->Data mount NTFS oddílu
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2008, 22:33:21 »
Pises: "Přešel jsem na záložku Volume, dole rozklikl nastavení a do pole "Volby připojení:" jsem napsal "auto" nebo něco podobného."

Tak to proste zase smaz. Nech to policko prazdne.

 ;D Teď bych jen těžko vyjádřil svou radost. Díky moc. Ono do těch vlastností nešlo přistupovat, když ten oddíl nebyl připojen, ale nenapadlo mě, že když ho připojím  klasicky příkazem, tak se tam dostanu, smažu to, odpojím příkazem a už to funguje...

Teď mám druhé vánoce.

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Místa->Data mount NTFS oddílu
« Odpověď #8 kdy: 31 Prosince 2008, 01:42:40 »
Teď mám druhé vánoce.

Nejak rychle po sobe, ne?  ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.