Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Acer Aspire přehřívání při ubuntu 12.04  (Přečteno 1256 krát)

kevinfili

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Acer Aspire přehřívání při ubuntu 12.04
« kdy: 01 Srpna 2012, 14:30:49 »
Zdravím,
mám Acer Aspire 5536, přešel z win7 na ubuntu 12.04 a najednou se mi začal přehřívat notebook. Po chvilce hledání jsem zjistil, že mi žádné větrání ani nepracuje.. Už dva dny pročítám fóra co s tím dělat, nicméně jsem začátečník s ubuntu a tudíž nevím jak se dostat přes pár pravděpodobně zcela banálních úkolů.
Naistaloval jsem si Jupiter, ten teplotu trošku snížil, nicméně pouze na úkor výkonu notebooku. Notebook je zcela vyčištěn, termální pasta v pořádku, byl v servisu..
nainstaloval jsem si lm-sensors i fancontrol, ale můj problém je v tom, že se nemůžu dostat přes pwmconfig. Vyhodí mi to hlášku:
Kód: [Vybrat]
/usr/local/sbin/pwmconfig: There are no pwm-capable sensor modules installedkdyž spustím sensor-detect, odklikám u všeho yes, nakonci mi to napíše, že nejsou žádné moduly na naistalování. Dočetl jsem se, že je tam kolize ACPI a it87, já mám acpi, nicméně pokud si nenainstaluji it87, tak to pravděpodobně dál nepůjde. Stáhl jsem si it87, mám makefile i .c soubory, nevím ale jak ho nainstalovat.. :/ (noob)
co mám udělat, abych větrání rozchodil? naistalovat nějaké moduly? nebo..? v BIOSu nemám žádnou možnost ovládání větrání..

Děkuji všem za případnou pomoc

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.