Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: připojení k tiskárně v doméně  (Přečteno 2728 krát)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
připojení k tiskárně v doméně
« kdy: 09 Ledna 2008, 12:06:51 »
Dobré odpoledne!
Chtěl jsem poprosit o radu k následujícímu problému. Na pracovišti máme tiskárnu na doméně (active directories, win2k3). A nevím, jak se připojit k tiskárně. V hledání mi to přítomnou tiskárnu nalezne, ale zdá se, že to neumí připojit. Tiskárnu má stále jako idle.
Přehlédnul jsem něco základního?
Děkuji!
Have you tried turning it off and on again?

pihhan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: připojení k tiskárně v doméně
« Odpověď #1 kdy: 09 Ledna 2008, 20:15:55 »
to asi nebude nic moc triviálního. Jednak je dost možné, že by váš počítač musel být připojený do domény. To sice údajně do AD domény připojit jde, ale triviální to rozhodně není.

Potom by mohlo stačit přistupovat na tiskárnu přes jméno a heslo nějakého uživatele, třeba vaše. Asi se předpokládá, že tiskárna je anonymní a tiskne komukoliv, což v podniku není často žádoucí. Takže zkuste nastavit cups přímo přes cups rozhraní na http://localhost:651, tam přidat síťovou tiskárnu. Ovladač si vyberete ze seznamu, jako url napíšete smb://uzivate:jeho_heslo@jmeno_printserveru/jmeno_tiskarny. Blbe je, ze vase heslo bude ulozene v nejakem souboru nastaveni tiskarny, nekde v /etc/cups/*. Lepsi je, ze by to snad mohlo fungovat. Ale myslim ze pres jednoducheho pruvodce heldani tiskarny to spis nepujde.

Každopádně, zkuste smbclient -P //printserver/tiskarna -U winlogin a svoje heslo. Pokud se vam ani takhle nepodari pripojit a ohlasi ACCESS DENIED, mate smulu, asi se to bavi jenom s pocitaci v domene.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.