Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak nastavit VLC hlavním? [vyřešeno]  (Přečteno 4679 krát)

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Jak nastavit VLC hlavním? [vyřešeno]
« kdy: 16 Listopadu 2008, 11:15:51 »
Čau lidi, potřeboval bych pár rad.

1.) Jde nějak efektivně určit program VLC výhradním přehrávačem všeho, co jde? Totem mi nefunguje a nelíbí se mi a zbytek je takový divný, VLC u mě vyhrálo.

2.) Nefungují mi streamy po internetu (ČT, NOVA, ani PLAY.CZ), doufám, že by to mohl opravit používání VLC, ale i tak, čím je to způsobené? Nemám tam nic kromě černého prázdného okna. Pluginy v FF zakázány nemám.

Díky za případné rady.
« Poslední změna: 16 Listopadu 2008, 13:10:16 od Thomas123 »
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Jak nastavit VLC hlavním?
« Odpověď #1 kdy: 16 Listopadu 2008, 11:30:27 »
1) Můžeš si nastavit VLC tak, že si na soubor (mpr3, ogg, avi, divx atd.) klikneš pravým tlačítkem myši - Vlastnosti - Otevřít s - nastavíš si vlc
2)
Ideálně si odinstalovat totem-mozilla a nainstalovat mozilla-mplayer ( mozilla-plugin-vlc) v případě že používáš firefox. Problém, že ti nejde, může být ten, že nemáš žádný plugin nainstalovaný, nebo naopak máš jich několik - pak se tlučou mezi sebou.

Dále můžeš nainstalovat plugin mediaplayerconnectivity do firefoxu - poté v nástrojích firefoxu budeš moc tento plugin nastavit jak budeš chtít a nastavit si i co a jakým přehrávačem se bude přehrávat.
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/446

Pokud jde i o flash mrkni zda máš nainstalováno flashplugin-nonfree.
« Poslední změna: 16 Listopadu 2008, 11:36:47 od luisah »

mk33

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re: Jak nastavit VLC hlavním?
« Odpověď #2 kdy: 16 Listopadu 2008, 11:31:23 »
Pokud jde o *.avi a *.mpeg stačí dát vlastnosti souboru záložku otevřít s a vybrat daný přehrávač. Videa stejného typu se pak budou už otvírat ve VLC. (to je tu lidí:-))
začínám tak trpělivost a pevné nervy :-) since  21. Listopad 2006
-------------------------------------------------------------------------
|Aopen MX4SGI-4DN2|P4 2,8GHz HT|2x512MB RAM|ATI 9550|Linux Mint 9 Isadora|  |Asus P4B533|P4 1,8GHz|3x256 MB RAM|ATI 7500|Ubuntu 7.04|  |IBM Thinkpad T40p|Ubuntu 9.04|  |Lenovo Thinkpad T61|Linux Mint 9 Isadora|Lenovo Thinkpad T410|Linux Mint 13

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Jak nastavit VLC hlavním?
« Odpověď #3 kdy: 16 Listopadu 2008, 12:00:44 »
Globalne se ty asociace nastavuji v  /usr/share/applications/defaults.list, coz je u me symlink na /etc/gnome/defaults.list.
Pro ruzne typy souboru je zde asociace s *.desktop souborem prislusne aplikace (ty jsou ulozeny take v /usr/share/applications/)
Samozrejme zaloha puvodniho souboru pred upravou je vice nez vhodna. Jo, aby to melo efekt, tak je treba se odhlasita a znova prihlasit.

Pak tu jsou jeste lokalni asociace ulozeny v ~/.local/share/applications/mimeinfo.cache, kde se uklada info o aplikacich pouzitych uzivatelem a jez jsou mu potom nabizeny pri right-clicku na soubor. Takze jestli treba otevres nejaky soubor v nespravne aplikace a ona ti tam pak uz strasi, tak smazat prislusny radek z tohoto souboru je spravna cesta.

UPDATE: diky tomuhle dotazu jsem se konecne po dlouhe dobe dokopal v vykopnuti totemu a jeho nahrade mplayerem. Operace se povedla, pouze upozornuji, ze mam 7.04, takze v novejsich verzich muze byt i pohodlnejsi (lepsi) zpusob, viz ten prispevek pode mnou (ten u me nejde).
« Poslední změna: 16 Listopadu 2008, 12:55:04 od kkaarreell »

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Jak nastavit VLC hlavním?
« Odpověď #4 kdy: 16 Listopadu 2008, 12:03:52 »
1.) Jde nějak efektivně určit program VLC výhradním přehrávačem všeho, co jde? Totem mi nefunguje a nelíbí se mi a zbytek je takový divný, VLC u mě vyhrálo.

Systém/Volby/Preferované aplikace/Multimédia/vybrat požadovaný přehrávač nejspíš nebude v nabídce, tak si jen dáš vlastní a jako příkaz vlc
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Jak nastavit VLC hlavním?
« Odpověď #5 kdy: 16 Listopadu 2008, 12:44:40 »
Už mi to funguje, použil jsem návod podle luisaha, obzvláště ten mediaplayerconnectivity je supr.

1.) Jde nějak efektivně určit program VLC výhradním přehrávačem všeho, co jde? Totem mi nefunguje a nelíbí se mi a zbytek je takový divný, VLC u mě vyhrálo.

Systém/Volby/Preferované aplikace/Multimédia/vybrat požadovaný přehrávač nejspíš nebude v nabídce, tak si jen dáš vlastní a jako příkaz vlc

Tady to nastavené jsem měl, ale nefachalo mi to.

Jinak našel jsem ještě drobný problémek a tím, že po odinstalování veškerých multimediálních přehrávačů kromě VLC mi v Aplikace/Zvuk a Video zůstaly prázdné a nefunkční linky na Přehrávač Filmů a na MPlayer, kde se to dá smazat, protože při pravém kliku na ono a upravit nabídky tam vůbec ty dva prázdné linky nevidím a tudiž je nemohu ani odebrat? Je to v nějakém skrytém adresáři v domovském adresáři, jen nevím kde (jednou jsem to ale našel).
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Jak nastavit VLC hlavním?
« Odpověď #6 kdy: 16 Listopadu 2008, 12:54:18 »
ta odinstalace snad nebyla nutna, ne? mohl sis jen nastavit preference..
myslim, ze je to to, o cem jsem psal o dva prispevky vyse.. jen jsem ten prispevek pak jeste upravil

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Jak nastavit VLC hlavním?
« Odpověď #7 kdy: 16 Listopadu 2008, 13:09:41 »
Odinstalace byla nutna, nepotrebuji mit 4 aplikace na prehrati jednoho videa, kdyz VLC mi vyhovuje.

Už mi to funguje, díky moc.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Jak nastavit VLC hlavním?
« Odpověď #8 kdy: 16 Listopadu 2008, 13:23:34 »
Odinstalace byla nutna, nepotrebuji mit 4 aplikace na prehrati jednoho videa, kdyz VLC mi vyhovuje.
jasne, chapu :D
ja si jen nebyl jist, jestli totem neni jednou ze zavislosti pro balik ubuntu-desktop, ale nejspis neni.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.