Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux - průzkum  (Přečteno 19210 krát)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #25 kdy: 22 Října 2008, 09:42:08 »
Otázku obodujete od nejhorší 1, až po nejlepší 10.
Jaké máte zkušenosti s Linuxem?
Stabilita? 7
Bezpečnost? 9
Naučitelnost? 5
Snadnost ovládání? 7
Softwarová nabídka? 5
Rozmanitost linuxových op. systémů? 7
Hardwarová podpora? 4
Vzhled - atraktivita? 4 (hodnotím Ubuntu+Gnome, jiné znám pouze z obrázků

Je podpora dostatečná? 6
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi) 2
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? 7

Typ odpovědi v závorce
Jak dlouho používáte Linux? 2 roky
Vaše linuxové schopnosti? pokročilý uživatel
Věk? do 30
Vzdělání? doktorát
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí? pouze doma

Kde jste se dozvěděli o Linuxu? známý+internet
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? ne
Jakou podporu nejvíce využíváte? česká a anglické fórum + česká wiki
Jste spokojeni s podporou v ramci pouzivane podpory? ano (vždy je ale co zlepšovat)
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? pár známých ze školy
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...začátečníkům ne, běžným uživatelům možná, pokročilým ano, správcům ano, programátorům možná
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 13:10:36 od Anna Taliánová »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #26 kdy: 22 Října 2008, 11:23:26 »
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...(začátečníkům, běžným uživatelům, pokročilým, správcům, programátorům) -> ano/ne? - blbě položená otázka, na to se nedá moc odpovědět. Začátečník s PC si to nenainstaluje, ani Windows. BFU taky ne. Jedině snad Pokročilým. Správce spravuje nějaký systém pracovně, to s tím nemá co dělat. Programátor většinou dělá pro nějakou platformu, takže taky otázka irelevantní.
Ano, to máš pravdu pokud by jsi to bral jako stupně. Nejde o to zda by člověk, který se učí na počítači zvládl linux nainstalovat, ale zda by byl schopný s linuxem pracovat. Každý z výše jmenovaných bude mít své specifické požadavky - zda Linux a nakolik dokáže vyhovět podle vašeho názoru požadavkům od začátečníka (např. ikony jak kráva) až po programátora (stačí terminál :) - nějaký vývojový prostředí).

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #27 kdy: 22 Října 2008, 12:24:45 »
Stabilita - 7
Bezpecnost - 9
Naucitelnost - 8
Snadnost ovladani - 8
Sofwarova nabidka - 6
Rozmanitost lin. OS - 9
HW podpora - 7
Vzhled - 6 (defaultni), 9 (po upravach)
Podpora - 7
Znamost - 3
Spokojenost - 7

Jak dlouho? - 2 roky
Vaše linuxové schopnosti? - pokročilý uživatel
Vek? - do 30
Vzdelani? dosazene - maturitia, studuji - Fsv CVUT.
Pouziti? - oboji
Dozvedel? - Skola
Kniha? - ne
Spokojenost s podporou? - ano
Kolik znamych? - cca 10
Doporuceni? - ano vsem
Podpora? - internet, komunita
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 12:20:09 od Anna Taliánová »
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #28 kdy: 22 Října 2008, 20:01:11 »
Stabilita?  8
Bezpečnost?  10
Naučitelnost?  7
Snadnost ovládání?  6
Softwarová nabídka?  8
Rozmanitost linuxových op. systémů?  9
Hardwarová podpora?  10
Vzhled - atraktivita?  10 (za upraviteľnosť)
Je podpora dostatečná?  6 (ak myslíš tech support)
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi)  2
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux?  9

Typ odpovědi v závorce
Jak dlouho používáte Linux? ca. 1,5 roka
Vaše linuxové schopnosti? bežný užívateľ
Věk? do 30
Vzdělání? Ukončené gymnázium, študujem ekonomiku a manažment
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí? doma
Kde jste se dozvěděli o Linuxu? známy
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? nie
Jakou podporu nejvíce využíváte? google, toto fórum
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory? áno
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? 5 (všetko v rámci rodiny)
Doporučili byste Linux na PC počítačovým všetkým, čo majú chuť sa učiť a premýšľať.
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 12:21:07 od Anna Taliánová »

premet

  • Host
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #29 kdy: 22 Října 2008, 20:06:41 »
Tak já se přidám :

Stabilita? 9
Bezpečnost? 9
Naučitelnost? 7
Snadnost ovládání? 7
Softwarová nabídka? 9
Rozmanitost linuxových op. systémů? 8
Hardwarová podpora? 7
Vzhled - atraktivita? 10
Je podpora dostatečná? ne
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi) malá
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? 99999999999999999999999999999999999

Typ odpovědi v závorce
Jak dlouho používáte Linux? do 2 let
Vaše linuxové schopnosti? pokročilý
Věk? do 20
Vzdělání? maturita, studuji prvním rokem VŠ
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí? Doma
Kde jste se dozvěděli o Linuxu? internet
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? (ano/ne) ano
Jakou podporu nejvíce využíváte? (od nejčastěji využívané)
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory? Wiki, forum
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? tak 5
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ... doporučuju určitě
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 12:21:50 od Anna Taliánová »

qUAKER

  • Host
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #30 kdy: 22 Října 2008, 20:07:29 »
Stabilita? - 8
Bezpečnost? - 9
Naučitelnost? - 9
Snadnost ovládání? - 10
Softwarová nabídka? - 9
Rozmanitost linuxových op. systémů? - 10
Hardwarová podpora? - 8
Vzhled - atraktivita? - 10 (Záleží na prostředí, samotná věta "vzhled linuxu" je blbost.)
Je podpora dostatečná? - 10
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi) - 2
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? - 10

Jak dlouho používáte Linux? přibližně 1.5 let
Vaše linuxové schopnosti? eh.. nedokážu posoudit :) asi pokročilý uživatel se znalostí některých jazyků a taky nějaká ta správa
Věk? 15
Vzdělání? gympl
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí? doma

Kde jste se dozvěděli o Linuxu? (internet, známý, tiskoviny, tv/radio) internet.. poprvé jsem se k linuxovým OS dostal když jsem v roce 2004 uviděl na torrentu image Knoppixu 3.7 ;D
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? (ano/ne) ne
Jakou podporu nejvíce využíváte? (od nejčastěji využívané) google, man, --help, pokud nic nenajdu tak fórum
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory? jistě
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? (rodina, škola, práce, známý z města - ne na dálku po internetu, telefonu :) ) pár známých
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...(začátečníkům, běžným uživatelům, pokročilým, správcům, programátorům) -> ano/ne? ano
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 12:23:20 od Anna Taliánová »

Zax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 116
  • Titul: Uhrovitý pubescent
    • Lukáš Klika.cz - můj blog
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #31 kdy: 22 Října 2008, 20:56:35 »
Stabilita? - 9 - Linux je hodně stabilní, ovšem občas taky něco spadne/zatuhne, takže desítka to není...
Bezpečnost? - 9 - Bezpečnost je výborná, záleží také hodně na samotném uživateli/administrátorovi - například jsem se setkal s Linuxovým serverem, kde jsem si mohl pomocí SQL injection prohlížet obsahy souborů na disku.
Naučitelnost? - 8 - Jak se to vezme - naučit se základy je jednoduché, horší je znalost Linuxu do hloubky
Snadnost ovládání? - 10 - Pro BFU, který nezná ani Windows ani Linux je podle mě Linux vhodnější volbou (záleží na distru, Ubuntu je rozhodně dobrá volba)
Softwarová nabídka? - 9 - Vždy si můžu vybírat z velmi kvalitního softwaru a nemusím za to platit ani halíř. Software je dostupný všem.
Rozmanitost linuxový op. systémů? - 10 - Distribucí je mnoho, každý si může vybrat podle sebe
Hardwarová podpora? - 10 - V Ubuntu mi funguje veškerý hardware včetně web kamery, tiskárny a skeneru
Vzhled - atraktivita? - 9 - Defaultní vzhledy většiny distribucí stojí za starou bačkoru, ovšem většina prostředí se dá přizpůsobit do sebemenšího detailu k obrazu svému
Je podpora dostatečná? - 10 - Oficiální podporu jsem nezkoušel, na zdejší komunitu si však rozhodně nemůžu stěžovat, každý ochotně poradí a pomůže.
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi) - 3 - Když se řekne Linux, většina lidí si vybaví příkazovou řádku. Spousta lidí ví, že Linux existuje, ale drtivou většinu z nich Linux vůbec nezajímá.
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? - 9 - Na desítku to není, pár problémů jsem měl, ale celkově jsem hodně spokojen.

Jak dlouho používáte Linux? - do 1 roku (začal jsem v březnu)
Vaše linuxové schopnosti? - těžko posoudit... asi pokročilý uživatel - umím si systém nastavit podle sebe, umím s ním pracovat, zato řešení problémů není nic pro mě.
Věk? - do 20
Vzdělání? - základní (studuji na SSŠVT)
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí? - Doma

Kde jste se dozvěděli o Linuxu? - známý
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? - ne
Jakou podporu nejvíce využíváte? (od nejčastěji využívané) - Google, man, fórum
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory? - samozřejmě
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? (rodina, škola, práce, známý z města - ne na dálku po internetu, telefonu :) ) - dvě osoby
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...(začátečníkům, běžným uživatelům, pokročilým, správcům, programátorům) - ano
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 12:25:18 od Anna Taliánová »
Celý svět se pomalu ale jistě řítí do /dev/null
Moje sestava: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ | 2 GB RAM | nVidia GeForce 6600 GT | Ubuntu 8.10 | Gnome 2.22.3 | Linux 2.6.24-19-generic
Prosím, nevykejte mi :)

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #32 kdy: 22 Října 2008, 21:39:53 »
Jaké máte zkušenosti s Linuxem?
Stabilita? 9
Bezpečnost? 9
Naučitelnost? 8 (záleží na prostředí)
Snadnost ovládání? 9 (záleží na prostředí)
Softwarová nabídka? 8 (chybí především nativní [komerční] hry pro Linux)
Rozmanitost linuxových op. systémů? 10 (možnost volby...a o tom to je)
Hardwarová podpora? 8
Vzhled - atraktivita? 10 (záleží na prostředí)
Je podpora dostatečná? 10
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi) 4 (většina z nich neví víc než že to existuje)
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? 10 (ale nic není dokonalé)

Typ odpovědi v závorce
Jak dlouho používáte Linux? (do 0.5 roku, do 1 roku, do 1.5, do 2 let, do 3 let, do 5 let, více do 2 let (asi, sám nevím)
Vaše linuxové schopnosti? (začátečník, běžný uživatel, pokročilý, správce, programátor) pokročilý (správce)
Věk? (do 20, do 30, do 40, do 50, více) do 20
Vzdělání? (základní, vyučení, maturita, absolutorium, bakalář, výše) - Pokud ještě studujete - dejte poznámku na co a co jste ukončili. základní (momentálně studuju střední školu)
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí? Všude
Kde jste se dozvěděli o Linuxu? (internet, známý, tiskoviny, tv/radio) Internet
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? (ano/ne) ano (spousty..počkat spočítám...hmm...4 + něco o FreeBSD + pár knih o programování
Jakou podporu nejvíce využíváte? (od nejčastěji využívané) --help, -h, apt-cache show, ls /usr/share/doc/, man, Google
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory? ano
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? (rodina, škola, práce, známý z města - ne na dálku po internetu, telefonu :-) ) nikdo
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...(začátečníkům, běžným uživatelům, pokročilým, správcům, programátorům) -> ano/ne? ano
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 13:11:09 od Anna Taliánová »
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

Petr73

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #33 kdy: 22 Října 2008, 22:59:04 »
Připojuji se také k diskuzi, přestože jsem před léty začínal v počítačovém pravěku s logaritmickým pravítkem a kalkulačkou na kličku. Grafika byla jinou součástí mého snažení.

Odpovědi na zadané otázky:

Jaké máte zkušenosti s Linuxem?                               8
Stabilita?                                                              9
Bezpečnost?                                                          9
Naučitelnost?                                                         7 - do větších problémů se raději nepouštím
Snadnost ovládání?                                                 9 - co potřebuji, nakonec nějak vyjde
Softwarová nabídka?                                               10
Rozmanitost linuxových op. systémů?                         10 - raději příliš nezkoumám, měl bych z toho zbytečně zmatek
Hardwarová podpora?                                              8
Vzhled - atraktivita?                                                9
Je podpora dostatečná?                                           8 - pro mne je někdy problém formulovat správně dotaz
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi)                          5
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? 9

Typ odpovědi v závorce
Jak dlouho používáte Linux? (do 0.5 roku, do 1 roku, do 1.5, do 2 let, do 3 let, do 5 let, více)      asi jeden rok
Vaše linuxové schopnosti? (začátečník, běžný uživatel, pokročilý, správce, programátor)             stále rozhraní začátečníka a běžného uživatele
Věk? (do 20, do 30, do 40, do 50, více)                                                                              více -> 75
Vzdělání? (základní, vyučení, maturita, absolutorium, bakalář, výše) - Pokud ještě studujete - dejte poznámku na co a co jste ukončili. fakulta inž. stavitelství  (můj titul byl prý už  zrušen)
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí?                                                                     doma
Kde jste se dozvěděli o Linuxu? (internet, známý, tiskoviny, tv/radio)                                        internet, časopisy
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? (ano/ne)                                                                        ano
Jakou podporu nejvíce využíváte? (od nejčastěji využívané)                                                    z internet
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory?                                                           pokud dovedu dobře formulovat otázku a to, bohužel, mně někdy trvá
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? (rodina, škola, práce, známý z města - ne na dálku po internetu, telefonu nevím o nikom
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...(začátečníkům, běžným uživatelům, pokročilým, správcům, programátorům) -> ano/ne? ano, pokoušel jsem se, nikdo však neakceptoval moje návrhy
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 13:11:26 od Anna Taliánová »

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #34 kdy: 22 Října 2008, 23:27:19 »
Jaké máte zkušenosti s Linuxem? 3
Stabilita? 4
Bezpečnost? 10
Naučitelnost? 3
Snadnost ovládání? 6
Softwarová nabídka? 7
Rozmanitost linuxových op. systémů? 1
Hardwarová podpora? 5
Vzhled - atraktivita? 5
Je podpora dostatečná? 7
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi) 4
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? 6

Typ odpovědi v závorce
Jak dlouho používáte Linux? (do 0.5 roku, do 1 roku, do 1.5, do 2 let, do 3 let, do 5 let, více
Vaše linuxové schopnosti? (začátečník, běžný uživatel, pokročilý, správce, programátor)
Věk? (do 20, do 30, do 40, do 50, více)
Vzdělání? (základní, vyučení, maturita, absolutorium, bakalář, výše) - Pokud ještě studujete - dejte poznámku na co a co jste ukončili.
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí?
Kde jste se dozvěděli o Linuxu? (internet, známý, tiskoviny, tv/radio)
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? (ano/ne)
Jakou podporu nejvíce využíváte? (od nejčastěji využívané) fórum, internet
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory? 65 percent
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? (rodina, škola, práce, známý z města - ne na dálku po internetu, telefonu :-) ) poznám asi piatich
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...(začátečníkům, běžným uživatelům, pokročilým, správcům, programátorům) -> ano/ne?
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 13:11:45 od Anna Taliánová »
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #35 kdy: 23 Října 2008, 07:47:58 »
Doufám, že nám potom předvedeš i zpracované výsledky. Hlavně výsledky podle jednotlivých věkových skupin budou zajímavé. Jen tak jsem to letmo prolétl a připadá mi, že hlavně v oblastech jako Stabilita, Hardwarová podpora, Softwarová nabídka či Vzhled dostává linux v kategorii do 20 let o dost vyšší hodnocení, než u starších uživatelů.
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 12:33:20 od Anna Taliánová »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #36 kdy: 23 Října 2008, 09:01:07 »
Ono to kazdy hodnoti podla seba a podla toho, ako ten linux slape na jeho pocitaci. Pokial instaloval len raz a sadlo mu to, tak samozrejme da vysoke hodnotenie pre HW podporu. Pokial vsak instaloval viac krat - na rozne masiny a ma moznost porovnania, tak nemoze na HW podporu dat vyssie cislo ako 5. I ked obecne su ovladace zohnatelne skoro na kazdy HW, tak ich kvalita je velakrat neporovnatelne slabsia, ako u MS. Napr.: vela pouzivana zvuk. karta SB live s orig. ovladacom pre Win. a s linux ovladacom emu10k1 - ta kvalita zvuku sa proste neda porovnat...alebo klasicka ATIna 9200-9850 ?? s ovladacom ATI Omega, sa neda porovnat s tym, co pre tie karty ponuka linux. Jedine snad u starsich Nvidii (Mx440, FX5200, 5500..) sa ta kvalita da s privretymi ocami porovnat...
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 12:34:20 od Anna Taliánová »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #37 kdy: 23 Října 2008, 10:39:20 »
Ono to kazdy hodnoti podla seba a podla toho, ako ten linux slape na jeho pocitaci. Pokial instaloval len raz a sadlo mu to, tak samozrejme da vysoke hodnotenie pre HW podporu. Pokial vsak instaloval viac krat - na rozne masiny a ma moznost porovnania, tak nemoze na HW podporu dat vyssie cislo ako 5. I ked obecne su ovladace zohnatelne skoro na kazdy HW, tak ich kvalita je velakrat neporovnatelne slabsia, ako u MS. Napr.: vela pouzivana zvuk. karta SB live s orig. ovladacom pre Win. a s linux ovladacom emu10k1 - ta kvalita zvuku sa proste neda porovnat...alebo klasicka ATIna 9200-9850 ?? s ovladacom ATI Omega, sa neda porovnat s tym, co pre tie karty ponuka linux. Jedine snad u starsich Nvidii (Mx440, FX5200, 5500..) sa ta kvalita da s privretymi ocami porovnat...
Souhlas, čekám na co nejvíce vyjádření (osobní dojmů a pojmů :) ). Proto jsem taky chtěl vědět, kdo jak je dlouho na linuxu a jak by se sám ohodnotil - pak bodování např. HW porovnám s dobou práce na linuxu a osobní hodnocení úrovně linuxových znalostí.
Vem si taky, jednoduchou věc, u které sem čekal jaká budou vyjádření - otázka ohledně vzhledu - atraktivita - to bude hodnotit, taky každý sám za sebe a především podle vlastních zkušeností, tedy začátečník, jak vypadá zrovna ten jeho linux v defaultu (ten mu někdo nainstaluje) a pak pokročilý, který bude pravděpodobně hodnotit vzhled (dojem) z několika linuxových distribucí, které vyzkoušel, které si ještě k tomu dokáže upravit, nastavit compiz apod. - to se dá taky porovnat z dobou strávenou na linuxu a zkušenostmi s linuxem - víceméně všechny otázky jsou jen o dojmech - tedy, když řeknu Linux, co tě napadne jako první (mě bezpečnost, stabilita, přizpůsobitelnost), Windows co tě napadne jako první (mě vir, reinstalace, crack) atd.

Doufám, že nám potom předvedeš i zpracované výsledky. Hlavně výsledky podle jednotlivých věkových skupin budou zajímavé. Jen tak jsem to letmo prolétl a připadá mi, že hlavně v oblastech jako Stabilita, Hardwarová podpora, Softwarová nabídka či Vzhled dostává linux v kategorii do 20 let o dost vyšší hodnocení, než u starších uživatelů.
Samozřejmě, budu na tom pracovat - ale ještě počkám na více příspěvků.

Citace
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? 99999999999999999999999999999999999
Premet: to je moc, to se mě nevejde do buňky, uberu jednu devítku, jo? :D

Citace
Rozmanitost linuxových op. systémů? - čo to je za blbosť? akože či ich je veľa? no hej, je. ale to je predsa kvantitatívny nie kvalitatívny ukazovateľ
Dumi: Nemusí být jich hodně pro všechny. Je jich dost pro tebe osobně? Vybral by jsi si nyní jinou distribuci než máš současnou? Bylo by jich hodně? Někdo se spokojí s čímkoliv a současný počet distribucí mu bohatě vyhovuje, někdo má určité preference, ať vzhledové, nebo kvalitativní :). Záleží jak to pojmeš. Jaká hodnota tě první napadne při přečtení otázky - nepřemýšlej a piš :)
Citace
Je podpora dostatečná? - aká? hardvérová? softvérová? tu na fóre?
Hardwarová je už v nabídce, softwarová taky, takže podpora informační (je jedno zda na foru, internetu, či oficiální) - když máš problém seženeš pomoc, odpověď nebo neseženeš? Máš možnost výběru? Suma sumárum to dělá ....
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 12:37:17 od Anna Taliánová »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #38 kdy: 23 Října 2008, 11:58:23 »
Tak bych se mohl taky připojit :)

Jaké máte zkušenosti s Linuxem?
Stabilita? 8
Bezpečnost? 9
Naučitelnost? 7
Snadnost ovládání? 7
Softwarová nabídka? 8
Rozmanitost linuxových op. systémů? 6
Hardwarová podpora? 4
Vzhled - atraktivita? 7
Je podpora dostatečná? (informační) 6
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi) 3
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? 8

Typ odpovědi v závorce
Jak dlouho používáte Linux? (do 0.5 roku, do 1 roku, do 1.5, do 2 let, do 3 let, do 5 let, více
Vaše linuxové schopnosti? (začátečník, běžný uživatel, pokročilý, správce, programátor)
Věk? (do 20, do 30, do 40, do 50, více)
Vzdělání? (základní, vyučení, maturita, absolutorium, bakalář (nyní studuji), výše)
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí?
Kde jste se dozvěděli o Linuxu? (internet, známý, tiskoviny, tv/radio)
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? (ano/ne)
Jakou podporu nejvíce využíváte? (od nejčastěji využívané) google (net), forum, help
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory? ano
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? (rodina, škola, práce, známý z města - ne na dálku po internetu, telefonu :-) ) 3
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...(začátečníkům, běžným uživatelům, pokročilým, správcům, programátorům (možná)) -> ano/ne?
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 13:12:09 od Anna Taliánová »

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #39 kdy: 23 Října 2008, 12:21:15 »
luisah: updated. za rozmanitosť je 1, pretože nenávidím množstvo distribúcií / priveľa možností aj demokracie škodí
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #40 kdy: 23 Října 2008, 12:32:15 »
luisah: updated. za rozmanitosť je 1, pretože nenávidím množstvo distribúcií / priveľa možností aj demokracie škodí
OK, uloženo, zaznamenáno :)

premet

  • Host
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #41 kdy: 23 Října 2008, 14:50:56 »
Citace
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? 99999999999999999999999999999999999
Premet: to je moc, to se mě nevejde do buňky, uberu jednu devítku, jo? :D
Nemůžu ubrat na svojí oblíbenosti, jen kvuli tomu, že ty máš malý buňky  ;D nastav si tam periodickou devítku.

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #42 kdy: 23 Října 2008, 15:56:25 »
Jaké máte zkušenosti s Linuxem?

Stabilita (graf. prostředí) 5
Bezpečnost 7
Naučitelnost 8
Snadnost ovládání 9
Softwarová nabídka 5
Rozmanitost linuxových op. systémů 6
Hardwarová podpora 5
Vzhled - atraktivita 8
Je podpora dostatečná? (informační) 7
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi) 3
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? 7

Myslím že tohle by se ale daleko víc (aspoň některé otázky) mělo vztahovat k jednotlivým distribucím, než k Linuxu jako takovému obecně.

Typ odpovědi v závorce
Jak dlouho používáte Linux? (více)
Vaše linuxové schopnosti? (správce, programátor)
Věk? (do 25)
Vzdělání? (maturita, studuji krajinářství)
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí? (obojí, nevýhradně)
Kde jste se dozvěděli o Linuxu? (internet, známý)
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? (ne)
Jakou podporu nejvíce využíváte? (fóra)
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory? (ano)
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? (2)
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...(záleží na požadavcích)
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 13:12:27 od Anna Taliánová »

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #43 kdy: 23 Října 2008, 18:09:48 »
Jaké máte zkušenosti s Linuxem?

Stabilita? 7
Bezpečnost? 8  // mohl by být o něco bezpečnější, hlavně v oblasti soukromí
Naučitelnost? 7
Snadnost ovládání? 10
Softwarová nabídka? 9  // SW je téměř vždy velmi kvalitní, nenáročný a dobře se ovládá
Rozmanitost linuxových op. systémů? 10
Hardwarová podpora? 6
Vzhled - atraktivita? 10  // díky možnosti změnám vzhledu úplně od základů musím dát plný počet
Je podpora dostatečná? (informační) 8
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi) 2  // linux opravdu téměř nikdo nezná.. je to špatné
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? 9

Jak dlouho používáte Linux? (do 0.5 roku, do 1 roku, do 1.5, do 2 let, do 3 let, do 5 let, více)  // přesně 1 rok
Vaše linuxové schopnosti? (začátečník, běžný uživatel, pokročilý, správce, programátor// to je trochu komplikované.. programuju, ale že bych byl nějak moc pokročilý se mi nezdá  :)
Věk? (do 20, do 30, do 40, do 50, více)
Vzdělání? (základní, vyučení, maturita, absolutorium, bakalář, výše)  // studuji gymnázium
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí? doma, ale nevadí mi používat windows
Kde jste se dozvěděli o Linuxu? od kamaráda(na linux je málo reklam, už dlouho před tím varuji.. - nebýt kamaráda, tak dnes pochvaluji Vistu)
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? (ano/ne// ale chtěl bych
Jakou podporu nejvíce využíváte? qUAKERovu integrovanou encyklopedii ;D.. a jinak internet
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory? ano
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? 1 člověk, další začne a linux ode mě zná dalších asi 30 lidí
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...(začátečníkům, běžným uživatelům, pokročilým, správcům, programátorům) -> ano/ne?  // běžným uživatelům ne, a to proto, že ti většinou chtějí prostě jen windows a programy pro windows

PS: dlouho jsem tu neviděl lepší a čtivější téma ;)
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 12:42:48 od Anna Taliánová »
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Tonik25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
    • Ebook forum
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #44 kdy: 24 Října 2008, 21:46:04 »
Jaké máte zkušenosti s Linuxem?

Stabilita? 8,5
Bezpečnost? 8
Naučitelnost? 8,5
Snadnost ovládání? 10
Softwarová nabídka? 9
Rozmanitost linuxových op. systémů? 10
Hardwarová podpora? 5
Vzhled - atraktivita? 10
Je podpora dostatečná? (informační) 7
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi) 2
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? 8

Typ odpovědi v závorce
Jak dlouho používáte Linux? (do 0.5 roku, do 1 roku, do 1.5, do 2 let, do 3 let, do 5 let, více
Vaše linuxové schopnosti? (začátečník, běžný uživatel, pokročilý, správce, programátor)
Věk? (do 20, do 30, do 40, do 50, více)
Vzdělání? (základní, vyučení, maturita, absolutorium, bakalář, výše) - Studuju střední a snad dokončim maturitou
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí? doma
Kde jste se dozvěděli o Linuxu? (internet, známý, tiskoviny, tv/radio)
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? (ano/ne)
Jakou podporu nejvíce využíváte? (od nejčastěji využívané) google,wiki,donny
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory? ano
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? (rodina, škola, práce, známý z města - ne na dálku po internetu, telefonu) 3
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...(začátečníkům, běžným uživatelům, pokročilým, správcům, programátorům) -> ano/ne?
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 13:12:57 od Anna Taliánová »
„Zpětné testování“? A to je co? Pokud se to zkompilovalo, tak je to dobré a pokud to i nabootovalo, je to perfektní.
====================================================================
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #45 kdy: 25 Října 2008, 13:14:14 »
Stabilita? 9
Bezpečnost? 10
Naučitelnost? 7
Snadnost ovládání? 8
Softwarová nabídka? 7
Rozmanitost linuxových op. systémů? 8
Hardwarová podpora? 6
Vzhled - atraktivita? 10
Je podpora dostatečná? (informační) ano
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi) 6
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux? 9

Typ odpovědi v závorce
Jak dlouho používáte Linux? do 1 roku
Vaše linuxové schopnosti? pokročilý
Věk? do 20
Vzdělání? maturita - skončila som gymnázium, študujem informatiku
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí? doma
Kde jste se dozvěděli o Linuxu? od kamaráta
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? áno
Jakou podporu nejvíce využíváte? (od nejčastěji využívané) wiki, fórum
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory? áno
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? (rodina, škola, práce, známý z města - ne na dálku po internetu, telefonu) 9, v škole sa možno ešte zopár nájde
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...(začátečníkům, běžným uživatelům, pokročilým, správcům, programátorům) -> áno, všetkým, ktorí nepoužívajú PC ako Playstation :-)
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 12:44:58 od Anna Taliánová »
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

Jirina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 126
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #46 kdy: 25 Října 2008, 22:56:11 »
Stabilita?                                       6
Bezpečnost?                                  10
Naučitelnost?                                  6
Snadnost ovládání?                          7
Softwarová nabídka?                        5
Rozmanitost linuxových op. systémů?     10
Hardwarová podpora?                        3
Vzhled - atraktivita?                         9
Je podpora dostatečná? (informační)    8
Známost Linuxu obecně? (mezi lidmi)    1
Vaše celková spokojenost s operačním systémem Linux?   7

Jak dlouho používáte Linux? (do 0.5 roku, do 1 roku, do 1.5, do 2 let, do 3 let, do 5 let, více
Vaše linuxové schopnosti? (začátečník, běžný uživatel, pokročilý, správce, programátor)
Věk? (do 20, do 30, do 40, do 50, více)
Vzdělání? (základní, vyučení, maturita, absolutorium, bakalář, výše)
Používáte Linux v práci nebo doma nebo obojí? Doma
Kde jste se dozvěděli o Linuxu? (internet, známý, tiskoviny, tv/radio)
Koupili jste si někdy knihu o Linuxu? (ano/ne)
Jakou podporu nejvíce využíváte? forum, google, manuálové stránky
Jste spokojeni s podporou v rámci používané podpory? ano
Kolik osob ve Vašem okolí používá Linux? nikdo
Doporučili byste Linux na PC počítačovým ...(začátečníkům, běžným uživatelům, pokročilým, správcům, programátorům)
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 12:45:56 od Anna Taliánová »
Dell Latitude E6400, Ubuntu 13.10 + W8.1

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #47 kdy: 26 Října 2008, 11:05:24 »
Tak tady dávám prozatímní ochutnávku, dosavadních výsledků.

EDIT: Samozřejmě i Vy co jste se ještě nepřidali, můžete napsat svoje hodnocení. Vaše hodnocení budu zařazovat do výsledků.



[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 26 Října 2008, 11:45:10 od luisah »

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #48 kdy: 28 Října 2008, 08:33:58 »
Zajímal by mě počet uživatelů podle věku, jestli bys to sem mohl hodit.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Linux - průzkum
« Odpověď #49 kdy: 28 Října 2008, 10:31:03 »
Zajímal by mě počet uživatelů podle věku, jestli bys to sem mohl hodit.
Takže rozdělení podle věku a podle vzdělání.

EDIT: Další postupně budu přidávat, nakonec udělám celkový souhrn.


[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 12:46:37 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.