Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tisk [vyřešeno]  (Přečteno 2713 krát)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Tisk [vyřešeno]
« kdy: 12 Února 2011, 09:31:06 »
Ahoj...
Měl jsem problém s CUPS na Ubuntu (mému notebooku se nějak nechtělo zpracovat příkaz sudo dpkg --configure cups) - to hlásilo pořád nějaký chyby. A jelikož jsem potřeboval zprovoznit tisk, tak jsem si řekl, že nemám co ztratit a přeinstaloval jsem Kubuntu Natty Narwhal. Jenomže... Tisk sice funguje (např. tisk zkušební stránky), ale nefunguje např. z prohlížeče PDF souborů (už jsem zkoušel instalovat i ten z Ubuntu a nic...) - problém vypadá, že je v tom, že pokud se dá Tisk, tak se soubor neobjeví vůbec v tiskové frontě.
Pokud máte někdo nějakej nápad tak dejte vědět a díky za podporu:)

//EDIT: Tak všechno se vyřešilo některou z CUPS aktualizací.
« Poslední změna: 01 Března 2011, 19:14:32 od Martin Kiklhorn »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: [VYŘEŠENO] Tisk
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2011, 18:25:59 »
Ono to bude asi tým, že je to ešte Alpha2.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: [VYŘEŠENO] Tisk
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2011, 19:00:25 »
Já vím... A právě proto ji mám nainstalovanou. Ten tisk stejně až tak moc nepoužívám a kdyžtak si to můžu vytisknout ze 7. Spíš jsem myslel jestli to tu taky někdo neřešil. Ale už pomoc nepotřebuju, stejně ale díky za odpověď:)
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: [VYŘEŠENO] Tisk
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2011, 19:05:10 »
No však ono keď budeš mať problém tak náprava dojde až časom s aktualizáciami.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

oyankee

  • Host
Re: [VYŘEŠENO] Tisk
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2011, 00:39:16 »
Já vím... A právě proto ji mám nainstalovanou.

ouh je ajm daun ;D

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Tisk [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 02 Března 2011, 01:22:16 »
Je to sila. Ja som to hneď hovoril.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Tisk [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 02 Března 2011, 07:13:09 »
Nevím na co reagujete...
Alphu jsem si nainstaloval jednak proto, abych trochu přispěl do vývoje - nahlásil jsem několik bugů - a dále proto, že mě baví se učit nové věci ohledně počítačů. A musím říct, že zatím jsem překonal úplně všechny problémy, co jsem tam měl. Neshodil jsem si systém nějakým hloupým částečným povýšením systému, v případě potřeby jsem dokázal pracovat bez grafického režimu i bez wifi. A to mám Natty nainstalovanou už od jednoho z prvních daily-image. Systém jsem přeinstalovával jen jednou, a to proto, že jsem chtěl vyzkoušet Kubuntu a zároveň pročistit systém.
Myslím si, že mě nemusíte kritizovat jenom proto, že mám méně příspěvků, nebo proto, že jsem založil téma tisk. Vím, že Alpha verze je Alpha verze, a tudíž očekávám chyby. Tak jsem například chtěl vědět, jestli má s tiskem problém i někdo jiný - no ale teď už to nemá cenu řešit.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Tisk [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 02 Března 2011, 11:08:40 »
Nekritizujem...ja ťa s úžasom obdivujem, že dokážeš s Alphou normálne existovať.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.