Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s vypnutím/restartem [vyřešeno]  (Přečteno 1666 krát)

atx830

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Problém s vypnutím/restartem [vyřešeno]
« kdy: 09 Května 2008, 09:21:34 »
Zdravím, problém po instalaci Kubuntu 8.04, když chci provést restart či vypnout PC, tak se Linux odhlásí, obrazovka po chvíli zčerná, ale PC se nevypne/nezrestartuje. Nemáte někdo s tímto zkušenost ? Díky
« Poslední změna: 09 Května 2008, 22:59:34 od Petr 'Merlin' Vaněček »

johnny333

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Problém s vypnutím/restartem
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2008, 09:56:50 »
Počítač se haltne, ale nevypne se zdoroj. Měl jsem stejný problém u starého Celeronu na bázi pentia II. Co bylo špatně jsem moc nezkoumal, vyprdnul jsem se na to. PC už stejně jenom stojí v rohu...
Zkuste se podívat do logů, třeba to nebude nic složitého. Deska by měla říct zdroji, ať se vypne, ale to neudělá. Osobně si myslím, že příkaz na takto základní úrovni bude dělat BIOS, nebo nějaký autonomní obvod, ale spíš BIOS. Ale toto téma se celkem hodně všude možně řeší. Třeba je problém v acpi, nejsme si jistý, hodně štěstí.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Problém s vypnutím/restartem
« Odpověď #2 kdy: 09 Května 2008, 10:05:28 »
Zdravím, problém po instalaci Kubuntu 8.04, když chci provést restart či vypnout PC, tak se Linux odhlásí, obrazovka po chvíli zčerná, ale PC se nevypne/nezrestartuje. Nemáte někdo s tímto zkušenost ? Díky
Źkuste prohledat toto fórum. Tento problém ve spojení KDE+8.04 se tu již několikrát řešil, bohužel nevím, zda-li úspěšně. (Sám KDE nemám a s Gnome jsem na podobný problém nenarazil)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

atx830

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Problém s vypnutím/restartem
« Odpověď #3 kdy: 09 Května 2008, 12:08:00 »
Tak jsem po době hledání snad našel to co by mohlo být lékem na můj problém, zde je popsán postup řešení: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=22095.0, vyzkouším a dám vědět jak to dopadlo.

atx830

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Problém s vypnutím/restartem
« Odpověď #4 kdy: 09 Května 2008, 21:44:35 »
Tak je to ok, výše uvedený postup alespoň u mne funguje na 100%. Thanks igst.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.