Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 11.10 Alfa 3  (Přečteno 29732 krát)

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #50 kdy: 30 Srpna 2011, 15:33:41 »
Máte už někdo tušení jak to bude v 11.10 s kalendářem? Zatím je to hluché a nikde jsem nic konkrétního nenašel, třeba kalendář nebude když ho Thunderbird nemá.
ja pouzivam  ten co je v gnomeshellu + evolution a parada :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #51 kdy: 30 Srpna 2011, 15:39:11 »
na alfe3 s gnomeshell  funguju cca 2 dny a musim rici ze se mi to konecne zacina libit   zatim bez problemu nektere predelane aplikace  jsou uzasne treba jako nove centrum pro spravu software ci zkompletovanejsi  polozka nastavni sytemu  jeste lepsi nez v 11.04 z toho jsem doslova unesenej ..

  jedinne co me stve ze je ten gnomeshell docela orezanej a  na kazdym kroku se  do vseho  cpe UNITY ,  ale je to alfa tak to daj urcite do poradku...
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #52 kdy: 30 Srpna 2011, 15:56:00 »
Spíš my šlo o oficiální řešení kalendáře ;)
Také určitě zkusím Gnome Shell ale už teď vím že jsem naprosto spokojen s UNITY.
Jinak ty vychytávky co popisuješ se mi také líbí  :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #53 kdy: 30 Srpna 2011, 16:33:37 »
Máte už někdo tušení jak to bude v 11.10 s kalendářem? Zatím je to hluché a nikde jsem nic konkrétního nenašel, třeba kalendář nebude když ho Thunderbird nemá.
Ale no tak, copak Thunderbird nemá kalendář?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #54 kdy: 30 Srpna 2011, 16:58:44 »
Máte už někdo tušení jak to bude v 11.10 s kalendářem? Zatím je to hluché a nikde jsem nic konkrétního nenašel, třeba kalendář nebude když ho Thunderbird nemá.
Ale no tak, copak Thunderbird nemá kalendář?
S Thunderbirdem žádné zkušenosti nemám ale v testovacím Notebooku kde mám 11.10 jsem teď prolezl Thunderbird křížem krážem a po kalendáři ani stopa :-\. Pokud ho normálně Thunderbird standartně má a bude ho mít i v 11.10 tak to je přesně to co mě zajímalo a na co jsem se ptal.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

vicmac

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
    • reklamní studio Advertio
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #55 kdy: 30 Srpna 2011, 18:19:45 »
Thunderbird dle mého soudu v základu kalendář nemá. Existuje k němu Sunbird, což byla samostatná kalendářová aplikace nebo Lightning, což je aplikace, kterou lze doplnit jako add on do TB.
Používám Ubuntu a zajímá mne vše okolo propagace této distribuce.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #56 kdy: 30 Srpna 2011, 19:30:22 »
Thunderbird je jedna z vecí, ktoré pôjdu z novej inštalácie u mňa okamžite preč. Firefox mi je nesympatický, Thunderbird detto. Evolution, IMHO, omnoho lepšie zapadá do Ubuntu, nie je príliš komplikovaný a integrácia s kalendárom predsa funguje vynikajúco. Mám rád inovácie, mám rád dokonca i Unity, ale prečo musia meniť niečo, čo v podstate funguje skvelo? Dôverujem však Canonicalu, snáď sa Thunderbird bude novým uživateľom pozdávať, ale ja sa spoľahnem na to, źe po inštalácii Evolutionu sa znovu zaintegruje do obálky ako Pidgin miesto Empathy (ďalší z programov, ktoré idú hneď preč).
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Kedrigern

Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #57 kdy: 30 Srpna 2011, 20:21:54 »
Thunderbird je chytrý tah. Lidi ho znají z Windows. Mnoho mých známých (i samo od sebe) používá: OpenOffice + Firefox + Thunderbird... pak je přechod na Ubuntu fakt easy... Evolution je možná dobré, ale realtivně exotické.

Edit: Třeba to bude mít za následek konečně slušný, kompatibilní a ne furt rozbitý kalendář pro TB...
« Poslední změna: 30 Srpna 2011, 20:55:44 od Kedrigern »

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #58 kdy: 30 Srpna 2011, 20:49:48 »
No, je pravda, že nad tým som moc nepremýšlal. Už som asi zhýčkaný z Ubuntu a OSS všeobecne, že pokiaľ niečo plní svoj účel tak, že je mi s tým pohodlné pracovať, tak mi nevadí, že je to niečo iné, ako to na čo som bol zvyknutý. Je však isté, že Ubuntu nebolo myslené špeciálne pre mňa a moje úchylky, takže im to milerád odpustím. Openoffice tiež príliš nepoužívam, kľudne si vystačím s čistokrvnými texťákmi a geditom/nanom. Vravím, nie je to pre mňa, ale to rozhodnutie chápem a rešpektujem. Mám rád Ubuntu i smer akým sa uberá a to, že si budem musieť pridať Evolution do poinštalačnej rady mi až tak neprekáža. Možno si nakoniec znovu nájdem cestu k TB.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

vicmac

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
    • reklamní studio Advertio
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #59 kdy: 30 Srpna 2011, 20:54:37 »
Zajímavé, já jsem nikdy pošťákům nepřišel na chuť, jsem max. spokojený s gmailem(+cal) a jeho www rozhraním, ale to berte pouze jako poznámku pod čarou, ať zde neodbíháme od tématu.
Používám Ubuntu a zajímá mne vše okolo propagace této distribuce.

Soyin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #60 kdy: 31 Srpna 2011, 09:05:50 »
Menší semi-offtopic, ale jaké jsou další lino alternativy pro evolution i thunderbird? Opera je víc jak prohlížeč, je i "pošťák", spolutpracující s tou ikonkou a má i kalendář, nebo ne a vůbec? Firefox který by k ní šel už zase jde ke dnu s chrome "verziovaním", Evolution je ůzce Gnome, co ještě? Tadši teda seznámek, můj skill pro plexování je dost nevivinutej :D

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #61 kdy: 31 Srpna 2011, 10:52:24 »
Menší semi-offtopic, ale jaké jsou další lino alternativy pro evolution i thunderbird? Opera je víc jak prohlížeč, je i "pošťák", spolutpracující s tou ikonkou a má i kalendář, nebo ne a vůbec? Firefox který by k ní šel už zase jde ke dnu s chrome "verziovaním", Evolution je ůzce Gnome, co ještě? Tadši teda seznámek, můj skill pro plexování je dost nevivinutej :D

Mohl by jsi ještě zkusit Postler, ale to už je hóódně minimalistický a vcelku omezený.  https://launchpad.net/postler
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #62 kdy: 31 Srpna 2011, 11:05:43 »
Thunderbird dle mého soudu v základu kalendář nemá. Existuje k němu Sunbird, což byla samostatná kalendářová aplikace nebo Lightning, což je aplikace, kterou lze doplnit jako add on do TB.
Kdybys nekecal a přemýšlel, nevíš, že existuje lightning, copak to asi je?

vicmac

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
    • reklamní studio Advertio
Re: 11.10 Alfa 3
« Odpověď #63 kdy: 31 Srpna 2011, 11:21:01 »
Thunderbird dle mého soudu v základu kalendář nemá. Existuje k němu Sunbird, což byla samostatná kalendářová aplikace nebo Lightning, což je aplikace, kterou lze doplnit jako add on do TB.
Kdybys nekecal a přemýšlel, nevíš, že existuje lightning, copak to asi je?

špatně vyspáno..? :-)
Používám Ubuntu a zajímá mne vše okolo propagace této distribuce.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.