Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Neumím nainstalovat Ubuntu Hardy Heron  (Přečteno 2037 krát)

lednak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 214
Neumím nainstalovat Ubuntu Hardy Heron
« kdy: 19 Července 2008, 09:33:59 »
Nemám žádné předchozí zkušenosti s žádným linuxem. Půjde mi nainstalovat Ubuntu HH na 800MHz, 64MB RAM? Zkouším to z Alternate CD, zacyklí se to na Detecting Network (žádná síťovka tam není). Díky za radu.

JohnyN

  • Host
Re: Neumím nainstalovat Ubuntu Hardy Heron
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2008, 10:14:28 »
Zdravím, na tento počítač radšej Ubuntu nedávajte, pretože RAM nie je dostatočná na prevádzku systému. Máte dve možnosti:
  • upgrade RAM aspoň na 512 MB
alebo
  • distribúcie, kt. pobežia ja na 64MB RAM, ale musíte oželieť pekné grafické prostredie GNOME výmenou za okenné manažéry Fluxbox či WindowMaker; tiež nepoužívať Firefox a OpenOffice a samozrejme hry. Ak je toto správna možnosť, skúste si distribúcie ako napr. Damn Small Linux

pivik

  • Host
Re: Neumím nainstalovat Ubuntu Hardy Heron
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2008, 10:20:13 »
Vidím to jedině na upgrade RAM. Mě běhá Ubuntu HH na CPU 1GHz, 512MB RAM celkem obstojně a je použitelné.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Neumím nainstalovat Ubuntu Hardy Heron
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2008, 10:57:35 »
800Mhz je ještě v rámci možností, ale těch 64MB ram je opravdu moc málo.
Na PC s tak malou ram by jsi mohl vyzkoušet jen opravdu minimalistické distribuce jako jsou Puppy linux, Deli linux, Damm small linux, možná že by šlo i Fluxbuntu (viz Ján Nosko -> window manager Fluxbox).
Pokud zvýšíš alespoň na 256MB ram, tak tam hodíš už mnohem více dobrých distribucí (Xubuntu, Sam linux, Dreamlinux apod. "lehčí OS" - většínou to jsou OS s XFCE window managerem) s 512 ti už jakš takš poběží všechny možné distribuce.

lednak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 214
Díky všem za rady
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2008, 12:17:40 »
Myslel jsem, že když na tom běžela Millenia celkem obstojně (včetně Office 2000), že na tom Ubuntu může taky běžet. No nic, vrátím tam zpátky ty Wokna :( a Ubuntu zkusím na něčem jiném.
Ještě jednou dík.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Neumím nainstalovat Ubuntu Hardy Heron
« Odpověď #5 kdy: 19 Července 2008, 12:51:27 »
Myslel jsem, že když na tom běžela Millenia celkem obstojně (včetně Office 2000), že na tom Ubuntu může taky běžet. No nic, vrátím tam zpátky ty Wokna :( a Ubuntu zkusím na něčem jiném.
Ještě jednou dík.
No to určitě, ale máš v tomto případě 8 let rozdíl :). Visty by jsi na tom taky asi nerozjel :D Proto se vytváří i minimalistické distribuce, které na tomto pc by ještě běželi.

lednak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 214
Ubunťáci, přepisujte historii!
« Odpověď #6 kdy: 19 Července 2008, 15:12:24 »
Tak mi to přece jen nedalo, když jsem v šuplíku našel další 64 MB SDRAM, a zkusil jsem to ještě jednou. A mám ho tam! Včetně OpenOffice! Samozřejmě na 128 MB to není žádná raketa, ale já nikam nechvátám (to jsem předtím zapomněl napsat). Takže díky, dneškem se zařazuji mezi uživatele linuxu a dopředu se omlouvám za případné nejapné dotazy, kterými vás budu otravovat.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Neumím nainstalovat Ubuntu Hardy Heron
« Odpověď #7 kdy: 19 Července 2008, 15:50:18 »
Jen by mě zajímalo, co jsi tam hodil?

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Neumím nainstalovat Ubuntu Hardy Heron
« Odpověď #8 kdy: 19 Července 2008, 15:52:22 »
abych pravdu řekl také by mi zajímalo jaké prostředí tam máte...:)

lednak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 214
Re: Neumím nainstalovat Ubuntu Hardy Heron
« Odpověď #9 kdy: 20 Července 2008, 13:18:30 »
Já myslím že asi Gnome, ne? Instaloval jsem to z ubuntu-8.04.1-alternate-i386.iso
Ale koukal jsem, že je tam spousta věcí napůl česky a napůl anglicky, OpenOffice je anglicky celá.

pivik

  • Host
Re: Neumím nainstalovat Ubuntu Hardy Heron
« Odpověď #10 kdy: 20 Července 2008, 13:29:52 »
Doplň si jazykovou podporu:

Kód: [Vybrat]
http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20po%20instalaci

lednak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 214
A je tu první problém
« Odpověď #11 kdy: 21 Července 2008, 08:44:58 »
Chtěl jsem opravit systémový čas (nevím proč se mi to rozjelo, pod Milleniama šly hodiny správně), ale když jsem dal Unlock, tak ještě před zadáním hesla mi to píše "Could not authenticate" a "An unexpected error has occurred". Asi to už patří do jiného chlívku tady na fóru, tak se omlouvám, příště už se rozhlídnu. Dík za radu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.