Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Debian vs Ubuntu vs Centos vs ostatni  (Přečteno 5844 krát)

paklic9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Debian vs Ubuntu vs Centos vs ostatni
« kdy: 06 Října 2013, 13:09:44 »
Dobry den, chtel bych se zeptat, ktery z linux distribuci je nejlepsi pro vserver (vps) na kterem jsou herni servery (minecraft, team speak, atd.). Na internetu jsem hledal, ale je toho celkem dost a tak me to plete, tak se ptam tady, ktery vam pride nejlepsi na vps a na nem herni servery. Jako ktery nejmin bere ramek atd. a na kterem jde vensina veci. Momentalne pouzivam debian 6 a 7, ale uvazuji o prejiti na ubuntu nebo na lepsi. Napiste mi vas nazor a rady. Predem dekuji. Paklic

Myghael

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
  • Si vis pacem, para bellum.
    • FantasyWiki
Re:Debian vs Ubuntu vs Centos vs ostatni
« Odpověď #1 kdy: 06 Října 2013, 14:59:16 »
Ubuntu je derivátem Debianu, CentOS vychází z něčeho jiného. Pokud ti na Debianu všechno funguje, nemáš v podstatě žádný důvod přecházet.
Lenovo ThinkPad R61 8918DFG Intel Core2Duo T8100 2,1 GHz, 4 GB DDR2-667, Intel 965PM, nVidia NVS140M, Hitachi 160 GB SATA2, Ubuntu Server 14.04.2 LTS x86_64, Xfce + Gnome Classic + awesome
Na serverech Debian Stable x86_64 (doma) nebo AlexanderaServer UNIX (v práci).
Všechny desktopy mám diskless + PXE boot ze serveru - běhá to cca. tak rychle jako klasický HDD.

paklic9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Debian vs Ubuntu vs Centos vs ostatni
« Odpověď #2 kdy: 06 Října 2013, 15:11:11 »
No praveze mam problem, ze na debianu mi nejde auto restart serveru na minecraftu, ale na windows to jde a na Ubuntu taky. Aspon to rikal zakladatel toho auto restart pluginu,  ze ma Ubuntu a tam mu to jde a prej to jde i na Centos. A rikal, ze to muze byt tim, ze debian je stary system, tak proto bych mozna chtel prejit na nejaky novy, ale vubec nevim, ktery by pro moje ucely byl nejlepsi. A jeste jsem nede cetl, ze Ubuntu je o dost vic narocnejsi na HW jako na CPU a RAM. Co si myslite? Je dobry napad prejit na Ubuntu nebo je nejaka lepsi distribuce? Chtel bych neco co mi bude nejmin zatezovat vps, aby co nejvic vykonu meli servery. A jeste jedna otazka, Ubuntu ma stejny prikazy jako debian nebo jiny? :) Jsem cetl, ze stejny, ale radsi se ptam.
EDIT: A jeste bych se chtel zeptat jestli Ubuntu se taky ovlada pres prikazovy radek (putty) nebo uz pres nejaky jiny program s plochou atd. jak na win?
« Poslední změna: 06 Října 2013, 15:51:45 od paklic9 »

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Debian vs Ubuntu vs Centos vs ostatni
« Odpověď #3 kdy: 06 Října 2013, 17:10:59 »
CentOS vychází z RHELu. (klon RHELu) Aktuální verze je 6.4.
U CentOSu jsou starší balíčky všeho (je dobré si předem zjistit, zda verze programů nejsou moc staré). Například teď mi nevyhovuje starší verze Ruby.
Jinak CentOS je hodně vyladěná distribuce s velmi dobrou podporou. CentOS a Ubuntu se nedá moc srovnávat. V CentOSu budou asi starší verze programů (záleží jaké verze OS se srovnávájí), ale zase CentOS vede stabilitou. CentOS se dá srovnávat s Debianem.
Na server dobré distro (dle mně).
Ale oproti Debianu/Ubuntu jsou tam rozdíly (RPM vs DEB,SElinux, jinde konfiguráky, atd).... Ale s herními servery ti moc neporadím.
OS: Fedora 25

paklic9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Debian vs Ubuntu vs Centos vs ostatni
« Odpověď #4 kdy: 06 Října 2013, 17:23:17 »
No zatim vypada nejlip ten Ubunt, ale ja se v tenhle vecech moc nevyznam, takze nevim, jak to presne myslite stabilni a nestabilni, jako ze tam skace zatizeni nebo co? A jeste jsem se chtel zeptat jak se pouziva ten Ubunt normalne pres putty jako prikazovy radek nebo to je neco jako windows server? A posledni a jedna z nejdulezitejsich jestli nebere moc ramek? Treba debian bere asi jen 4-10 mb podle htop.
PS: S tim vzhledem se ptam, protoze na webu Ubuntu jsem videl normalne nejaky vzhled a plochu atd., tak se ptam. Prominte ze se ptam uplne na vsechno, ale moc se v tom nevyznam.
EDIT: Potrebuju zmenit debian na nejaky novy, protoze mi na nem nejde ten auto restart serveru a na Ubuntu 12 to prej jde, takze proto se tak ptam. Jen bych nechtel, aby mi to bralo ramky a cpu.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Debian vs Ubuntu vs Centos vs ostatni
« Odpověď #5 kdy: 06 Října 2013, 23:04:33 »
Standardně je serverové Ubuntu bez GUI, takže Putty. Prostředí si nainstalovat můžeš, ale spotřeba paměti ti tak rapidně vzroste.

Myghael

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
  • Si vis pacem, para bellum.
    • FantasyWiki
Re:Debian vs Ubuntu vs Centos vs ostatni
« Odpověď #6 kdy: 09 Října 2013, 13:27:12 »
Ne pokud si nainstaluje DWM. :)
Lenovo ThinkPad R61 8918DFG Intel Core2Duo T8100 2,1 GHz, 4 GB DDR2-667, Intel 965PM, nVidia NVS140M, Hitachi 160 GB SATA2, Ubuntu Server 14.04.2 LTS x86_64, Xfce + Gnome Classic + awesome
Na serverech Debian Stable x86_64 (doma) nebo AlexanderaServer UNIX (v práci).
Všechny desktopy mám diskless + PXE boot ze serveru - běhá to cca. tak rychle jako klasický HDD.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.