Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS (vyřešeno)  (Přečteno 5908 krát)

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS (vyřešeno)
« kdy: 10 Července 2018, 16:57:38 »
Již dlouho se mluví o tom, že existuje Ubuntu 18 LTS. Já používám Lubuntu 16.04 LTS a ve správci aktualizací mám nastaveno upozornění na novou verzi tj. Ubuntu 18 LTS.
Zatím jsem však žádné upozornění nedostal. Existuje již nová verze Lubuntu 18 LTS ?
Při aktualizaci verze14 LTS na 16 LTS toto fungovalo bezchybně.

Mám toto HW:
Intel Pentium j2900
2x4GiB DDIM DDR3 133 MHz
systémový SCSI disk 120GB Kingston
přídavný 80GB HDD IDE přes IDE controller
DVDRAM GSA-4167B
« Poslední změna: 24 Srpna 2018, 19:40:01 od Janslav »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #1 kdy: 10 Července 2018, 17:20:22 »
Ubuntu 18.04 LTS samozřejmě existuje, vyšlo v dubnu. Upozornění na novou verzi se však začne objevovat až po vydání 18.04.1   Je to z důvodu poskytnutí času na "vychytání" bugů. Je to běžná praxe.
Pokud ale nechceš čekat, nic ti nebrání si současnou verzi stáhnout a nainstalovat.  Důrazně však doporučuji udělat čistou instalaci (se zachováním /home). Protože upgrade často selže. Minimálně je vhodné původní systém napřed zálohovat (Clonezilla).

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2018, 09:23:01 »
Tak jsem použil nabízený upgrade systému Lubuntu 16 LTS na Lubuntu 18.04.1. Vše proběhle korektně, nový systém funguje, s těmito třemi výjimkami:

- LibreOffice Writer nešel (po startu programu vždy zmizel), pomohlo až vyhození Java runtime environment z možností v Libre Office,viz https://askubuntu.com/questions/927859/libreoffice-writer-crashes-on-start

- Ubuntu Tweak, který jsem doposud používal k plné spokojenosti např k mazání starých souborů při aktualizacích, v 18.04 nefunguje a asi nebude - škoda, byl to pěkný program,

- Synaptic Package Manager (Správce balíků Synaptic) nefunguje, přestože se vyskytuje v Systémových nástrojích. Je nutno jej spouštět z terminalu, pak jde OK, nevím jak by to šlo udělat, aby v systémových nástrojích fungoval nebo jej ze systémových nástrojů vyhodit,

- sytém často hlásí systémovou chybu, nemá to však zatím vliv na jeho další činnost.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #3 kdy: 15 Srpna 2018, 12:34:12 »
Tak jsem použil nabízený upgrade systému Lubuntu 16 LTS na Lubuntu 18.04.1. Vše proběhle korektně, nový systém funguje, s těmito třemi výjimkami:

- LibreOffice Writer nešel (po startu programu vždy zmizel), pomohlo až vyhození Java runtime environment z možností v Libre Office,viz https://askubuntu.com/questions/927859/libreoffice-writer-crashes-on-start

- Ubuntu Tweak, který jsem doposud používal k plné spokojenosti např k mazání starých souborů při aktualizacích, v 18.04 nefunguje a asi nebude - škoda, byl to pěkný program,

- Synaptic Package Manager (Správce balíků Synaptic) nefunguje, přestože se vyskytuje v Systémových nástrojích. Je nutno jej spouštět z terminalu, pak jde OK, nevím jak by to šlo udělat, aby v systémových nástrojích fungoval nebo jej ze systémových nástrojů vyhodit,

- sytém často hlásí systémovou chybu, nemá to však zatím vliv na jeho další činnost.

1. Ubuntu tweak bohužel pro 18.04 není. Jako náhradu pro čištění lze použít Bleachbit nebo si napsat "čistící skript"
na odstranění starých kernelů, vyčištění aptcache atd. V případě zájmu mohu poskytnout.

2. Synaptic. V ubuntu 18.04 už není gksudo. Proto je nutno Synaptic spouštět pomocí pkexec (to ovšem vyžaduje doplnit příslušný soubor *.policy. Nejjednodušší je Synaptic komplet odinstalovat a nainstalovat znova. Aby v něm fungoval rychlý filtr, je třeba doinstalovat apt-xapian-index:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install --reinstall apt-xapian-index
sudo update-apt-xapian-index -vf

sudo apt-get install --reinstall synaptic
sudo dpkg-reconfigure synaptic

3. Častá systémová chyba.  Jaká konkrétně??  Z toho bych byl lehce nervózní = zdárně nakročeno k reinstalaci.
A na to, že nemáš dělat upgrade ale čistou instalaci jsi byl důrazně upozorněn... :-\

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #4 kdy: 15 Srpna 2018, 16:37:09 »
Díky za pomoc, ale:
- navrhované úpravy pro Synaptic jsem udělal, stejně ale Synaptic nejde spustit ze Systémových nástrojů, musí se spouštět jako sudo z terminalu, pak funguje,
- co je to za systémový problém nevím, píše mi to pouze...Zjištěn problém se systémovým programem, chcete oznámit problém nyní ?
-Jsem celkem smířen s čistou reinstalací (zatím jí ale nemám staženou), je to škoda, v případě upgrade 14 na 16 to šlo bez problémů, asi jsem se nechal tím nalákat,
- za nějaké skripty na čištění starých kernelů apod, bych byl vděčen.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #5 kdy: 15 Srpna 2018, 17:39:27 »
1. Musíš si upravit ten spouštěč, je to soubor *.desktop (napsat do něho správný EXEC).
Zkontroluj zda máš v PC tento soubor
Kód: [Vybrat]
/usr/share/polkit-1/actions/com.ubuntu.pkexec.synaptic.policy
a jestli ti jde Synaptic spustit (z terminálu) příkazem:
Kód: [Vybrat]
pkexec synaptic
Pokud ano,  pak musíš upravit spouštěč Synapticu, je to soubor .desktop (napsat do něho správný EXEC):
EXEC=pkexec synaptic

Spouštěče (soubory .desktop) jsou v /usr/share/applications
takže najdi ten který synaptic spouští a uprav ho. (musíš to dělat jako root). Soubor .desktop otevřeš v geditu (doufám, že to umíš....)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Upgrade se povede málokdy. Osobně jsem to zažil pouze jedinkrát (12.04 >> 12.10). V ostatních případech to vždy skončilo víceméně špatně.
Je dobré:
Čistou instalaci provádět se zachováním /home
Před čistou instalací si všechny nainstalované programy zálohovat pomocí Aptik a pak tuto zálohu do nového systému obnovit - ušetří to spoustu práce a času...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. Skript na čištění ti posílám v příloze. Stačí rozbalit a nastavit mu spustitelnost. Spustí se v Terminálu.
« Poslední změna: 15 Srpna 2018, 17:51:16 od juwa2 »

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #6 kdy: 16 Srpna 2018, 09:08:08 »
Díky za pomoc.
Tak ten zmíněný soubor tam mám, ale spuštění pkexec synaptic z terminalu nefunguje, odezva je následující:

jan@jan-desktop:~$ pkexec synaptic
==== AUTHENTICATING FOR com.ubuntu.pkexec.synaptic ===
Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
Authenticating as: Jan,,, (jan)
Password:
polkit-agent-helper-1: error response to PolicyKit daemon: GDBus.Error:org.freedesktop.PolicyKit1.Error.Failed: No session for cookie
==== AUTHENTICATION FAILED ===
Error executing command as another user: Not authorized

This incident has been reported.

Jinak dík za ten script.

Asi to nakonec skončí tou čistou instalací. Jak se provádí zálohování a obnovení nainstalovaných programů ? Nikdy jsem to nedělal, program Aktip někde je ?



juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #7 kdy: 16 Srpna 2018, 12:31:51 »
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository -y ppa:teejee2008/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install aptik aptik-gtk

Tohle je návod na starší verzi, nová je obdobná...
https://www.tecmint.com/aptik-a-tool-to-backuprestore-your-favourite-ppas-and-apps-in-ubuntu/
Staší verze je přehlednější, takže pokud chceš, můžeš si ji stáhnout zde
https://github.com/teejee2008/aptik-legacy/releases/download/v17.10/aptik-v17.10-amd64.deb
https://github.com/teejee2008/aptik-legacy/releases/download/v17.4/aptik-v17.4-amd64.deb
--------------------------------------------------------------------------------------------------
V nové instalaci nejprve nainstaluješ Aptik a pak ze zálohy (kterou sis vytvořil v předchozí instalaci) provedeš obnovu.
« Poslední změna: 16 Srpna 2018, 12:54:39 od juwa2 »

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #8 kdy: 16 Srpna 2018, 15:09:43 »
Zkusil jsem nainstalovat ten aptik-gtk, buhužel však mi nefunguje, po startu jak z terminalu, tak ze Systémových souborů mi píše Terminal is busy, wait... a chce heslo su, po jeho zadání neočekávaně skončí.

Nějaké další nápady ?

(budu k disposici až po pondělku  20.8....)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #9 kdy: 16 Srpna 2018, 15:15:08 »
Cista instalacia. Zrejme to uz mas dost rozbite.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #10 kdy: 16 Srpna 2018, 16:04:57 »
Zkusil jsem nainstalovat ten aptik-gtk, buhužel však mi nefunguje, po startu jak z terminalu, tak ze Systémových souborů mi píše Terminal is busy, wait... a chce heslo su, po jeho zadání neočekávaně skončí.

Nějaké další nápady ?

(budu k disposici až po pondělku  20.8....)

A jaks to instaloval. Popiš to podrobně.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 468
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #11 kdy: 16 Srpna 2018, 23:03:36 »
...ubuntu tweak uz neni,namiesto je ubuntu cleaner...zaloha a obnova-systemback...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #12 kdy: 17 Srpna 2018, 00:18:07 »
...ubuntu tweak uz neni,namiesto je ubuntu cleaner...zaloha a obnova-systemback...

Správně, ubuntu-cleaner - díky za info  :)
Jenom doplním návod pro instalaci:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install software-properties-common
sudo add-apt-repository ppa:gerardpuig/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-cleaner


Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #13 kdy: 19 Srpna 2018, 10:03:24 »
Dík, ten ubuntu-cleaner je perfektní, pracuje to stejně a je to jednodušší než ubuntu-tweak.

Instalaci Aptiku jsem provedl přesně tak, jak jste mi poradili. Přesto nefunguje. Existuje něco podobného, co by umožnilo při čisté instalaci zachovat alespoň některé nainstalované programy (např. Flexibee...) ?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #14 kdy: 19 Srpna 2018, 14:22:18 »
Co je to nefunguje?? Nejde spustit? V tom případě spouštěj příkazem v Terinálu - vypíše se případná chybová hláška.
----------------------------------------------------
Stáhni a nainstaluj si tuto verzi Aptiku https://github.com/teejee2008/aptik-legacy/releases/download/v17.4/aptik-v17.4-amd64.deb
Instaluj pomocí gdebi. Pokud gdebi nemáš, tak:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gdebi
Potom pravoklik na stažený balíček .deb > Otevřít s > Instalátor balíků Gdebi
Spuštění Aptiku pomocí spouštěče v Aplikacích nebo z Terminálu příkazem:
Kód: [Vybrat]
sudo aptik-gtk
Funguje 100%ně (ověřeno).  A snaž se, protože instalovat všechny programy po jednom (a pamatovat si které to vůec byly) je opruz. S Aptikem je to za 10 min hotové...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čistá instalace se tak nazývá proto, že nezachovává nic - to by pak neměla smysl...
Ale zachovat můžeš celé /home kde jsou uloženy konfigurace veškerých programů (profily prohlížečů, maily atd.).
Potom, po nainstalování a spuštění příslušného programu (v novém systému) pokračuješ tam kde jsi přestal, veškeré nastavení, záložky, historie, doplňky, hesla, maily, atd. máš zpět/zůstanou zachované).  ;)
-----------
A pokud to zkombinuješ ještě s Aptikem, je čistá instalace rychlá a prakticky "bezbolestná"....
« Poslední změna: 19 Srpna 2018, 14:46:45 od juwa2 »

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #15 kdy: 20 Srpna 2018, 16:19:45 »
Stáhnul jsem balíček jak jste mi poradil, a při pokusu o jeho instalaci pomocí Gdebi mi píše... Nesprávná architektura "amd64", údajně mám spustit dkkg --add-architecture, což když udělám, tak to tomu příkazu údajně schází parametr, ten neznám...
Takže nevím co s tím. Stále se mi ale nechce spustit čistou instalaci a pak instalovat všechny programy.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #16 kdy: 20 Srpna 2018, 16:38:05 »
A ty máš 32 bitové Lubuntu??  Pokud ano, pak si musíš stáhnout a nainstalovat 32 bitový Aptik který je rovněž k dispozici:
https://github.com/teejee2008/aptik-legacy/releases/download/v17.4/aptik-v17.4-i386.deb

Takže není třeba přidávat podporu 64bit architektury. Jinak ten příkaz na přidání by byl:
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg --add-architecture amd64
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Důležitá poznámka:  Pokud máš momentálně 32 bit systém a chtěl bys použít k záloze/obnově nainst. programů Aptik,
musel by být i nový systém 32 bitový. Nelze to "křížit" dohromady...
Máš nějaký vážný důvod k používání 32 bit systému???
« Poslední změna: 20 Srpna 2018, 16:58:47 od juwa2 »

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #17 kdy: 21 Srpna 2018, 08:57:55 »
Já používám 32bitový systém odedávna, o přechodu na 64bit jsem nepřemýšlel, většina referencí neudává nějakou výraznou výhodu tohoto přechodu.
Pokud však přejdu na 64bit, budu tedy stejně muset instalovat všechny programy znovu a aptik mi nepomůže ?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #18 kdy: 21 Srpna 2018, 18:04:44 »
Upřímně řečeno jsem tuhle variantu nezkoušel. Ale pokud zálohuješ Aptikem 32 bitové programy a pokusíš se tuto zálohu obnovit do 64 bit systému, nemusí to být možné. Nicméně za zkoušku nic nedáš a pokud by to nešlo, musel bys tak jako tak instalovat všechny programy "po jednom".  Ale třeba je Aptik "tak chytrý" a poradí si i s touto situací... ;)
Zkrátka je třeba to vyzkoušet, buď to půjde nebo ne. A můžeš se pak zde podělit o výsledek...
--------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak od 32 bit systémů se už čím dál víc upouští, mnohá distra už ani v této vaiantě nejsou vydávána. Stejně tak i programy (např. Chrome). Budoucnost je zkrátka 64 bitová...
Jediným důvodem proč i nadále setrvávat na 32 bit tak zůstává vlastnictví PC s 32 bitovou architekturou (na který 64 bit systém nelze nainstalovat), nebo PC který má málo RAM (1-2 GB).
-------------------------------------------------------------------------------------------
Pro příště:  V dotazu je třeba uvést typ nainstalovaného systému, jinak každý předpokládá, že máš 64 bit.  Tím pádem se vše zbytečně zdržuje.....
« Poslední změna: 21 Srpna 2018, 18:06:21 od juwa2 »

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #19 kdy: 22 Srpna 2018, 12:05:11 »
Moje konfigurace je tato:
Intel Pentium j2900
2x4GiB DDIM DDR3 133 MHz
systémový SCSI disk 120GB Kingston
přídavný 80GB HDD IDE přes IDE controller
DVDRAM GSA-4167B

Nevím, je to 32 nebo 64bit ?

Navíc 64bitové verze se nabízejí jako amd64, zatímco 32bitové jako i386, já ale nemám procesor amd, ale Intel, je tedy 64bitová verze pro mne použitelná ?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #20 kdy: 22 Srpna 2018, 12:52:43 »
Moje konfigurace je tato:
Intel Pentium j2900
2x4GiB DDIM DDR3 133 MHz
systémový SCSI disk 120GB Kingston
přídavný 80GB HDD IDE přes IDE controller
DVDRAM GSA-4167B

Nevím, je to 32 nebo 64bit ?

Navíc 64bitové verze se nabízejí jako amd64, zatímco 32bitové jako i386, já ale nemám procesor amd, ale Intel, je tedy 64bitová verze pro mne použitelná ?

1. Ano, tento procesor má 64 bit architekturu.
2. Ano, můžeš instalovat 64 bit systém (amd64) . S firmou AMD to nemá co dělat, je tedy jedno od jakého výrobce je tvůj procesor....
« Poslední změna: 22 Srpna 2018, 22:28:47 od juwa2 »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #21 kdy: 24 Srpna 2018, 19:01:00 »
Dík, ten ubuntu-cleaner je perfektní, pracuje to stejně a je to jednodušší než ubuntu-tweak.

Jak jsem zjistil, ubuntu-claner (pro 18.04) 1.04-1 obsahuje chybu ve skriptu po čištění starých kernelů.
K vyčištění nabízí pouze tři místo pěti balíků. Vynechává/nečistí kernelové balíky "modules" a "modules-extra"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K nápravě je třeba tento skript:
Kód: [Vybrat]
/usr/lib/python2.7/dist-packages/ubuntucleaner/janitor/oldkernel_plugin.py
upravit - původní obsah smazat a nahradit tímto:
Kód: [Vybrat]
import os
import re
import logging

from distutils.version import LooseVersion
from ubuntucleaner.gui.gtk import set_busy, unset_busy
from ubuntucleaner.janitor import JanitorPlugin, PackageObject
from ubuntucleaner.utils.package import AptWorker
from ubuntucleaner.settings.debug import log_func, get_traceback


log = logging.getLogger('OldKernelPlugin')


class OldKernelPlugin(JanitorPlugin):
    __title__ = _('Old Kernel')
    __category__ = 'system'

    p_kernel_version = re.compile('[.\d]+-\d+')
    p_kernel_package = re.compile('linux-[a-z\-]+')

    def __init__(self):
        JanitorPlugin.__init__(self)
        try:
            self.current_kernel_version = self.p_kernel_version.findall('-'.join(os.uname()[2].split('-')[:2]))[0]
            log.debug("the current_kernel_version is %s" % self.current_kernel_version)
        except Exception, e:
            log.error(e)
            self.current_kernel_version = '3.2.0-36'

    def get_cruft(self):
        try:
            cache = AptWorker.get_cache()
            count = 0
            size = 0

            if cache:
                for pkg in cache:
                    if pkg.is_installed and self.is_old_kernel_package(pkg.name):
                        log.debug("Find old kernerl: %s" % pkg.name)
                        count += 1
                        size += pkg.installed.size
                        self.emit('find_object',
                                  PackageObject(pkg.name, pkg.name, pkg.installed.size),
                                  count)

            self.emit('scan_finished', True, count, size)
        except Exception, e:
            error = get_traceback()
            log.error(error)
            self.emit('scan_error', error)

    def clean_cruft(self, cruft_list=[], parent=None):
        set_busy(parent)
        worker = AptWorker(parent,
                           finish_handler=self.on_clean_finished,
                           error_handler=self.on_error,
                           data=parent)
        worker.remove_packages([cruft.get_package_name() for cruft in cruft_list])

    def on_error(self, error):
        log.error('AptWorker error with: %s' % error)
        self.emit('clean_error', error)

    def on_clean_finished(self, transaction, status, parent):
        unset_busy(parent)
        AptWorker.update_apt_cache(True)
        self.emit('all_cleaned', True)

    def is_old_kernel_package(self, pkg):
        basenames = ['linux-image', 'linux-image-extra', 'linux-headers',
                     'linux-image-debug', 'linux-modules', 'linux-ubuntu-modules',
                     'linux-modules-extra', 'linux-header-lum', 'linux-backport-modules',
                     'linux-header-lbm', 'linux-restricted-modules']

        if pkg.startswith('linux'):
            package = self.p_kernel_package.findall(pkg)
            if package:
                package = package[0].rstrip('-')
            else:
                return False

            if package in basenames:
                match = self.p_kernel_version.findall(pkg)
                if match and self._compare_kernel_version(match[0]):
                    return True
        return False

    @log_func(log)
    def _compare_kernel_version(self, version):
        c1, c2 = self.current_kernel_version.split('-')
        p1, p2 = version.split('-')
        if c1 == p1:
            if int(c2) > int(p2):
                return True
            else:
                return False
        else:
            return LooseVersion(c1) > LooseVersion(p1)

    def get_summary(self, count):
        if count:
            return '[%d] %s' % (count, self.__title__)
        else:
            return _('Old Kernel Packages (No old kernel package to be removed)')

Nebo ke stažení nabízím již upravený soubor kterým stačí ten stávající nahradit/přepsat a dále upravený balíček .deb kterým zkrátka stačí stávající ubuntu-cleaner přeinstalovat což je úplně nejsnažší..  ;)
« Poslední změna: 24 Srpna 2018, 19:08:39 od juwa2 »

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Automatický upgrade Lubuntu 16.04 LTS
« Odpověď #22 kdy: 24 Srpna 2018, 19:39:35 »
Po čisté instalaci systému, nové instalaci programů a dalších úpravách např. Janitoru,  systém teď pracuje perfektně bez problémů.
Díky za pomoc a můžeme už tuhle dlouhou diskuzi uzavřít.

Pro každého ale - nepoužívat automatický upgrade systému !
Nevím tedy, proč je nabízen...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.