Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: tsclient a ctrl+alt+del  (Přečteno 2194 krát)

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
tsclient a ctrl+alt+del
« kdy: 14 Března 2008, 16:33:44 »
je schopen poslat tsclient na vzdalenou pracovni plochu ctrl+alt+del tuto nezbytnou windowsovskou klavesovou zkratku ?
chybi mi tam uplne nejaka ovladaci lista treba s odpojit apod., kdyz to zavru krizkem na okne, tak  to ukazuje chybu spojeni ...

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: tsclient a ctrl+alt+del
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2008, 16:46:15 »
Stiskněte F8, vyskočí vám taková nabídka, v které je mimo jiné i možnost poslat ctrl+alt+del.

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: tsclient a ctrl+alt+del
« Odpověď #2 kdy: 16 Března 2008, 18:25:02 »
Mam v gnome puvodniho 'Klient vzdálené pracovní plochy' verze 0.148. Po prihlaseni k MS Windows 2000 serveru me na F8 nic nereaguje ani v protokolu rdp ani vnc, to uz jsem zkousel i si sam nasel, ze by to tak snad melo jit.
V tabu 'Místní zdroje' to vypadá jako nepodporováno viz. screenshot

[attachment deleted by admin]

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: tsclient a ctrl+alt+del
« Odpověď #3 kdy: 16 Března 2008, 20:09:12 »
Chybu spojení to vyhazuje po špatném ukončení spojení (tj. po násilném zavření), nicméně relace uzavřená není a na serveru to jede dál.

Ctrl+Alt+Del mi funguje normálně - po stisknutí se mi objeví klasické okno. Nicméně po vboxem namísto toho používám ctrl+alt+end
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: tsclient a ctrl+alt+del
« Odpověď #4 kdy: 16 Března 2008, 21:57:46 »
jsem zkousel F8 nekolikrat po pripojeni a menu se neobjevovalo, zkusim jeste zitra znovu, ale bud mam nejakou chybku, nebo jestli to nesouvisi s compizem ..take mi napadlo, jestli mi ty klavesy neodchyti neco jineho

zatim jsem k tomu nasel 'http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=86131

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: tsclient a ctrl+alt+del
« Odpověď #5 kdy: 16 Března 2008, 22:47:50 »
ahoj. ja som chvilu pouzival tsclient, ale tiez sa spraval tak ako pises (odhlasenie konci chybou, ale ctrl+alt+del fungovalo), ale najviac ma stvalo, ze sa v tom nedaju nadefinovat nestandartne rozlisenie (pouzivam 1280x776, aby som mal pristupny aj panel v linuxe), tak som presiel na "rdesktop", ktory sa sice spusta z konzoly, ale porporuje o dost viac veci ako tsclient.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.