Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Intel x86 distribucia alebo AMD64?  (Přečteno 2033 krát)

svisto

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 108
Intel x86 distribucia alebo AMD64?
« kdy: 26 Února 2008, 01:00:33 »
mam AMD 64 X2,rozmyslam,ze nanho dam tiez Ubuntu,ma nejaky zmysel instalovat AMD64 distribuciu Ubuntu 7.10 alebo staci Intelx86, (Intel x86 mam stiahnute) ???

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Intel x86 distribucia alebo AMD64?
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2008, 08:11:51 »
Pokud nejste kutil a nechcete ze svého PC vymáčknout plný výkon do poslední kapky, tak nevidím důvod nepoužít x86
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

svisto

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 108
Re: Intel x86 distribucia alebo AMD64?
« Odpověď #2 kdy: 27 Února 2008, 00:55:29 »
kutil niesom,nemam na to ani nervy ani cas.Skor si myslim,ze nemam nervy,cas by sa nasiel:-D:-D:-D

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Re: Intel x86 distribucia alebo AMD64?
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2008, 07:11:43 »
Zdravím, mám AMD64 X2 a nepoužívám 64bit UBUNTU - po konzultaci s jedním "uživatelem" raději čekám.

Jediné, co se ti může stát, že po instalaci i386 to neuvidí a nepoužívá druhý CPU (mně se to stalo), ale stačí jen změnit jednoduče jádro (žádné klikání, v pohodě přez správce balíčků Synaptic) a po restartu už jeli obě CPU.

Jinak UBUNTU ani nepotřebuje 2 jádra, je to celkem nenáročný systém - můj HW jede naplno jen při střihu videa a vlastní "kompilaci" výsledného DVD.
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

nettezzaumana

  • Host
Re: Intel x86 distribucia alebo AMD64?
« Odpověď #4 kdy: 27 Února 2008, 13:24:36 »
staci x86, bohate .. vymackavat vykon do posledni kapky podle nejde ani pres AMD64.. leda si sam skompilovat vlastni kernel .. co se toho tyce, tak to je jednoduche jako facka pac dulezite jsou jen veci v sekci general a cpu, ostatni lze nechat jak je. zde je howto ::

# apt-get install build-essential kernel-package linux-source // 'linux-source' se mozna v ubuntu jmenuje jinak, myslim tim 'zdrojaky jadra'
# cd /usr/src/linux
# make menuconfig // zde je skutecne dulezita jen polozka 'general setup' && 'processor type and features' .. vsechny ostatni volby jsou zaskrtle dle distribucniho jadra a nejni potreba se s nima nejak zasadne zlobit
# make && make install && make modules_install // nainstaluje skompilovane jadro vc. modulu
# makeinitrd /boot/myinitrd.img 2.6.22.17.xx // u ubuntu se muze postup trocha lisit, v tomto pripade je prvni parametr vysledny initrd.img a druhy jmeno adresare v /lib/modules k prislusnemu jadru. Pokud nechces pouzivat initrd, musis jeste pri nasavovani jadra pred kompilaci dat AFAIK nasledujici veci do jadra (tzn. ne je mit jako moduly) :: root filesystem, ide/sata driver, vesa vga
++ edituj /boot/grub/menu.lst

that's it, enjoy by ntz

svisto

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 108
Re: Intel x86 distribucia alebo AMD64?
« Odpověď #5 kdy: 28 Února 2008, 13:02:53 »
pockaj,ja som ,,normalny clovek,, nemam ani sajnu co to znamena,co si pisal,ale myslim ze by som to zvladol.Nevadi, skusim to najprv normalne, a ak to bude zle,tak sa to pokusim spravit takto,ako si napisal.Ale aj tak dakujem.

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Intel x86 distribucia alebo AMD64?
« Odpověď #6 kdy: 28 Února 2008, 15:16:09 »
mam AMD 64 X2,rozmyslam,ze nanho dam tiez Ubuntu,ma nejaky zmysel instalovat AMD64 distribuciu Ubuntu 7.10 alebo staci Intelx86, (Intel x86 mam stiahnute) ???

Pokud je potíž stáhnout 64bit, jistě ti 32bit verze taky dobře poslouží, toho že druhé jádro nepozná bych se rozhodně nebál. Já se spíš držím zásady 64bit CPU -> 64bit OS, ale rozhodně se stopkama v ruce neměřím, jestli je to rychlejší nebo není :)

Problémy se 64bit verzí jsem nicméně nikdy neměl.


PS:
To: Roman "Schmaker" Šmakal - myslím, že trochu kutil je každý, kdo si linux nainstaluje :)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Intel x86 distribucia alebo AMD64?
« Odpověď #7 kdy: 28 Února 2008, 19:52:57 »
To: Roman "Schmaker" Šmakal - myslím, že trochu kutil je každý, kdo si linux nainstaluje :)
No, ale ne každý chce kutit neustále... 64bit znamená potencionálně víc problémů, než 32bit :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.