Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: iPod a Rhythmbox  (Přečteno 1299 krát)

Vojáček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Škola po netu
iPod a Rhythmbox
« kdy: 20 Února 2011, 13:48:16 »
Zdravím vespolek,

Rád bych na svém přenosném počítači uvítal opět Ubuntu. Bohužel jediné co mi tomu zatím brání je, že mám iPod shuffle. A když ho zapojím do počítače a otevřu v přehrávači Rhythmbox, tak se iPod sice načte, ale nezobrazují se mi v něm žádné písničky, nemohu do něho žádné písničky nahrát a nemám k dispozici ani žádné nastavení, kde bych ho mohl synchronizovat s rhythmboxem.

Nevíte někdo, jak tento problém napravit?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: iPod a Rhythmbox
« Odpověď #1 kdy: 20 Února 2011, 23:26:50 »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Vojáček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Škola po netu
Re: iPod a Rhythmbox
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2011, 10:48:37 »
Děkuji za návod. Snad pomůže.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: iPod a Rhythmbox
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2011, 11:19:24 »
Předpokládám že to bude jako nový os 4.2.1 v iPhone a tam jsem postupoval následujícím postupem.
Systém → Správa → Správce balíků Synaptic → Nastavení → Zdroje → Ostaní Software → Přidat a do řádku APT: vložíš
Kód: [Vybrat]
deb http://ppa.launchpad.net/pmcenery/ppa/ubuntu maverick maina klikneš na Přidat zdroj. Poté vše pozavíráš a otevřeš terminál.

v terminálu
Kód: [Vybrat]
sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys D48B8E25
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update && sudo apt-get upgradepak už jen restart počítače a mělo by to jít...  ;)
Testováno na IP 3g a 4.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Vojáček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Škola po netu
Re: iPod a Rhythmbox
« Odpověď #4 kdy: 21 Února 2011, 13:47:37 »
Já mám iPod shuffle, což je ta malá krabička bez displeje. Myslím, že je starší než třeba iPhone, ale nejsem si tím nějak extrémně jist. Ale určitě to vyzkouším.

Vojáček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Škola po netu
Re: iPod a Rhythmbox
« Odpověď #5 kdy: 16 Března 2011, 20:25:55 »
Zdravím vespolek,

Na verzi 10.04 mi návod od uživatele RRadek fungoval bez problému. Ale po přechodu na verzi 10.10 již toto nefunguje. Zkusil jsem úpravu provést ještě jednou, ale v přehrávači Rhythmbox se iPod načte. Ale nenačte se již seznam skladeb a nejdou s ním provádět žádné operace.

Vojáček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Škola po netu
Re: iPod a Rhythmbox
« Odpověď #6 kdy: 16 Března 2011, 22:01:16 »
A problém mám i s ostatními programy, které jsem nalezl na odkaze uvedený v druhém příspěvku tématu. Ať to otevřu v jakémkoliv programu, tak program chce provést inicializaci přehrávače. Nechám ji provést a zkusím nahrát písničku do přehrávače. Poté přehrávač vysunu, ale ten se tváří, že v paměti nemá žádnou písničku. A když ho zapojím opět do počítače, chce znova provést inicializaci.

Na verzi 10.04 to bylo naprosto bez problému.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.