Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ako to mate v Nvidia-settkings? - ide o LCD  (Přečteno 924 krát)

tylik

  • Host
Ako to mate v Nvidia-settkings? - ide o LCD
« kdy: 16 Července 2008, 22:27:33 »
cafte, ide mi o to, ze sa mi zda ze mam trocha tmavsi LCD na notebooku. preto ma zaujima ci to je normalne ...


Ja mam Gamma 1.000 a kontrast+jas 0.000

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Ako to mate v Nvidia-settings? - ide o LCD
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2009, 18:11:59 »
I když je to starší dotaz, i tak odpovím, protože je to důležité. Žádný z monitorů nevyhoví na hodnotu Gamma, tak jak je z výroby.
Teprve nyní se začínají objevovat na trhu modely, co mají v nastavení možnost ovlivnit také činitel Gamma.
U LCD monitorů je gamma značně závislá na nastaveném kontrastu a proto nelze jen tak pracovat s jednou hodnotou, pokud si
nastavujeme kontrast podle denní doby. Průměrná hodnota bývá okolo 1,6 a lze ji zadat buď ve vlastnostech videokarty,
dále z příkazové řádky (xgamma -gamma 1.6). Uvedená hodnota platí pro minimální kontrast, se stoupajícím kontrastem klesá až
témeř na hodnotu 1. Je nepohodlné stále otevírat panel od Nvidie nebo psát příkazovou řádku. Nedavno jsem našel velmi jednoduchou
utilitku do windows a kupodivu jede i  v linuxu ve spolupráci s Wine. V Ubuntu se dokonce uhnízdí nahoře v liště, takže ji lze jedním hmatem použít.
 Od autorů dostala legrační název "gamasutra" a je ke stažení zde: http://files.filefront.com/gammasutra/;4031638;/fileinfo.html
« Poslední změna: 10 Května 2009, 18:15:33 od ladarozan »
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.