Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Konfigurační soubory  (Přečteno 1182 krát)

otaj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
  • Eternal Wanderer
Konfigurační soubory
« kdy: 27 Dubna 2012, 23:17:16 »
Je nějaký centrální způsob, jak definovat kam se budou ukládat konfigurační soubory uživatele? Něco jako například ~/debian?

O co mi jde je, že mám Wheezy a Precise a rád bych je měl s jedním domovským adresářem (protože prostě používám jen jedna data) - je nějaká možnost aby si jeden systém ukládal konfiguráky do ~/debian a druhej do ~/ubuntu ?

Díky

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Konfigurační soubory
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2012, 00:38:59 »
neni mnohem cistsi reseni si data odkladat na vedlejsi partisnu a tam mit adresare typu Plocha, Video atd, pridat radku s touhle partisnou do /etc/fstab u obou systemu a v domovskych adresarich vytvorit symbolicke linky na adresare Plocha, Vidoe atd na vedlejsi partisnu?
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

otaj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
  • Eternal Wanderer
Re:Konfigurační soubory
« Odpověď #2 kdy: 28 Dubna 2012, 00:56:00 »
No, v tuhle chvili to mam takhle - tri partitions (nepocitaje swap) - jedna pro / Wheezy, druhá pro / Precise a třetí pro společný /home. O co mi jde je, aby se složka s datama chovala i jako domovská složka (tzn když pracuji s daty přes příkazovku, tak počítat s ~, když se mi zobrazují různé dialogy pro ukládání a všemožnou operaci souborů, aby to primárně chodilo přes data atd.)

Pointa toho je, že uživatel má stejné jméno, stejné uuid, a ideálně jiné nastavení, zatím díky tomu, že používám GS na obou (tzn se nic moc nebije ve smyslu něco nefunguje), tak mám víceméně v obou systémech stejné nastavení (a tím myslím všechno - tzn historie firefoxu/iceweaselu, mailu, spouštěče, téma GS, prostě všechno.)

Upřímně, asi to není nijak moc důležitý, protože plánuju přejít primárně na Wheezy a tohle řešení je jenom jako přechodné (například jsem jen díky tomu nainstaloval wheezy přes netinst kvůli wifi bez ovladačů - instaloval jsem přes chroot), ale když vidím precise, tak se mi docela zamlouvá jeho rychlost a stabilita a chtěl bych si ho tu chvíli otestovat..

Jenom

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Konfigurační soubory
« Odpověď #3 kdy: 28 Dubna 2012, 01:10:18 »
jak jsem rikal, symlink by mohl byt dobry kompromis. preci jen wheezy a pangolin nebude mit stejne verze aplikaci uz z principu, ze wheezy ma rolling updates. A pokud by rozdilne verze aplikaci (treba FF) sdileli konfiguraky, tak by to uz mohlo vadit
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

otaj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
  • Eternal Wanderer
Re:Konfigurační soubory
« Odpověď #4 kdy: 28 Dubna 2012, 02:08:38 »
Premyslel jsem jeste nad trosku jinou verzi symlinkoveho reseni - narvat si na kazdem systemu symlink ~ -> ~/debian (respektive ~ -> ~/ubuntu) a data bych si nechal v opravdovem ~ . To je tak asi nejlepsi co me napadlo..

tomikcz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re:Konfigurační soubory
« Odpověď #5 kdy: 29 Dubna 2012, 03:47:00 »
domovsky adresar si muzes zmenit v /etc/passwd
kdyz si tam nastavis /home/username/debian ,tak bude tvuj ~ v teto slozce a konfigurace se budou ukladat tam. Zmenit slozku jen ciste pro konfigurace podle me nejde, vzdy se ukladaji do home adresare.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.