Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nVidia quadro - Rámy oken  (Přečteno 2189 krát)

novalu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • Personal page
nVidia quadro - Rámy oken
« kdy: 06 Dubna 2008, 18:47:09 »
zdravim,už jak dlouho se pokouším na mém čerstve koupenem thinkpadu rozchodit compiz. S tímto jsem myslel že nebude problém, jelikož na desktopu mi vali CF v poho, ovšem ... Vyzkoušel jsem snad všechny verze CF, a to jak z repozitářů, tak z GITu. Provedl jsem různé řešení problémů, zkopírování knihovem z /usr/local/lib do /usr/lib a ještě cosi, ale pokaždý když spustím fusion-icon se CF nastartuje v pohodě, ovšem bez rámů oken... ať píšu do konzole kde-window-decorator --replace nebo emerald --replace, nic se neděje. Rámy prostě nenaskočí ani za nic. Jestli jste se někdo vypořádál s tímto problémem, prosim napište. Dik moc, novalu ;)

Stroj: Thinkpad R61 - nVidia quadro NVS 140M (ovladače z nabídky kcontrolu 'nesvobodné ovladače') - Kubuntu 7.10
Kubuntu 9.10 Karmic Koala - KDE 4.4.0
Seklo se to zase, z kuze bych vylit, Bill Gates je prase, ctrl+alt+delete !!! :D

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: nVidia quadro - Rámy oken
« Odpověď #1 kdy: 06 Dubna 2008, 19:08:50 »
Ja ked som pouzival nvidiu musel som do xorg.conf pridat options inak som nemal ramy okien.
 Option         "AddARGBVisuals" "True"
 Option         "AddARGBGLXVisuals" "True"

Kód: [Vybrat]
Section "Device"
    Identifier     "nVidia Corporation NV44A [GeForce 6200]"
    Driver         "nvidia"
    Option         "AddARGBVisuals" "True"
    Option         "AddARGBGLXVisuals" "True"
    Option         "NoLogo" "True"
    BusID          "PCI:1:0:0"
EndSection
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

qUAKER

  • Host
Re: nVidia quadro - Rámy oken
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2008, 13:45:47 »
ještě pokud nepůjde stále, tak přidat navíc

Option "AGPFastWrite" "on"

do sekce Device.

novalu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • Personal page
Re: nVidia quadro - Rámy oken
« Odpověď #3 kdy: 07 Dubna 2008, 18:52:32 »
Díky, ale ne, při obou možnostech navíc se compiz chová pořád stejně. Naběhne bez rámů a poté při změně window decoraturu se ani nehne. :(
Kubuntu 9.10 Karmic Koala - KDE 4.4.0
Seklo se to zase, z kuze bych vylit, Bill Gates je prase, ctrl+alt+delete !!! :D

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: nVidia quadro - Rámy oken
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2008, 20:37:36 »
A co vlastne pouzivas ako window-decorator-manager. Vyskusaj nainstalovat emerald ci to nepojde s nim. Viac najdes ak das vyhladat emerald.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

novalu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • Personal page
Re: nVidia quadro - Rámy oken
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2008, 22:37:45 »
no přes fusion-icon je měním a ať zkouším jak emerald tak KDE window decorator, nic se neděje a rámy nejsou
Kubuntu 9.10 Karmic Koala - KDE 4.4.0
Seklo se to zase, z kuze bych vylit, Bill Gates je prase, ctrl+alt+delete !!! :D

novalu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • Personal page
Re: nVidia quadro - Rámy oken
« Odpověď #6 kdy: 11 Dubna 2008, 19:55:31 »
tak za tento topic se stydím :-X poprvé jsem spustil compiz settings manager a hádejte co jsem po chvíli našel ... plugin "dekorace oken" byl vypnut. Samozřejmě po zapnutí vše funguje jak má :) Ale teda, jak říkám, nikdy předtím jsem do nastavení compizu nehrabal, a tak nechápu co má tohle poinstalační nastavení znamenat :o
Kubuntu 9.10 Karmic Koala - KDE 4.4.0
Seklo se to zase, z kuze bych vylit, Bill Gates je prase, ctrl+alt+delete !!! :D

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: nVidia quadro - Rámy oken
« Odpověď #7 kdy: 11 Dubna 2008, 20:08:50 »
tak za tento topic se stydím :-X poprvé jsem spustil compiz settings manager a hádejte co jsem po chvíli našel ... plugin "dekorace oken" byl vypnut. Samozřejmě po zapnutí vše funguje jak má :) Ale teda, jak říkám, nikdy předtím jsem do nastavení compizu nehrabal, a tak nechápu co má tohle poinstalační nastavení znamenat :o
Tak vidis, aj nas to mohlo napadnut ako prve. :-)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.