Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Statistika na PROFTPD  (Přečteno 1683 krát)

Bari

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Statistika na PROFTPD
« kdy: 13 Května 2010, 23:48:27 »
Zdravím.

Je nějak možné vzdáleně přes SSH (nebo ještě lépe automaticky) generovat statistiku PROFTPD serveru? Mám nainstalovaný PROFTPD 1.3.2c a administraci GAdmin PROFTPD 0.3.8 na Ubuntu 10.04 a v tuto chvíli generuji statistiku přenosu uživatelů na FTP serveru ručně přes administraci GAdmin, což je nepohodlné, protože se vždy kvůli tomu musím přihlásit na vzdálenou plochu a statistiku ručně generovat. Je nějak možné generovat tuto statistiku vzdáleně přes SSH? Nebo ještě lépe aby se statistika generovala sama například jednou denně?

Díky

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Statistika na PROFTPD
« Odpověď #1 kdy: 14 Května 2010, 00:32:50 »
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Bari

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Statistika na PROFTPD
« Odpověď #2 kdy: 14 Května 2010, 01:24:36 »
Díky.

To mi ale přijde takové zbytečné. Jediné, co chci, je možnost generovat statistiku z GAdmina nějak vzdáleně nebo automaticky. Tady bych musel instalovat něco nového a pro mě zbytečného, nehledě na to, že já na PROFTPD nepoužívám MySQL, takže bych musel ještě předělávat nastavení pro MySQL a to mi přijde kvůli jedné statistice zbytečné.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Statistika na PROFTPD
« Odpověď #3 kdy: 14 Května 2010, 11:00:37 »
Pak si to povytahujte z logů... na automatizaci je tady aplikace cron.  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Bari

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Statistika na PROFTPD
« Odpověď #4 kdy: 15 Května 2010, 17:15:23 »
No jasný, do cronu už si to dám. Já jsem doufal, že to třeba půjde generovat nějak přes SSH, nějakým parametrem nebo něčím takovým. Protože ten GAdmin na to má jedno tlačítko v GUI, kterým se to generuje, tak jsem doufal, že na to existuje i nějaký příkaz do terminálu, kterej bych si mohl buď spouštět v cronu a nebo přes SSH. Protože ono v tom GAdminovi to generuje jednak soubor se statistikou do domovského adresáře FTP a jednak to také generuje HTML statistiku na určené místo a tuto statistiku já mám vidět i přes web.

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Statistika na PROFTPD
« Odpověď #5 kdy: 15 Května 2010, 18:54:08 »
GAdmin je taky skript, tak se můžete nechat inspirovat. A pak ho třeba tady uveřejnit, třeba se bude někomu hodit  ;)
jabber: etnyx@jabbim.cz

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Statistika na PROFTPD
« Odpověď #6 kdy: 15 Května 2010, 20:04:06 »
Přesně je to jenom skript... taky si to tahá z logu... automaticky to jde jak jsem to už naznačil... ale nejspíš si to budete muset udělat sám ... nebo googlit jestli někdo něco podobného neudělal... zde se nikdo neozval, tak to tu nikdo nemá nebo se nechce jen tak o svoje data dělit  ;) Každopádně nakopnutí první si myslím, že jsme poskytli...
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

stderr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 275
  • globglob, Charliee, we're scuba diving Charlieee!
Re: Statistika na PROFTPD
« Odpověď #7 kdy: 15 Května 2010, 20:12:04 »
GAdmin je taky skript, tak se můžete nechat inspirovat. A pak ho třeba tady uveřejnit, třeba se bude někomu hodit  ;)
Přesně tak.. Gadmin neznám, ale pohled do kódu (gprostats.c) říká, že existuje něco jako GProStats... http://manpages.ubuntu.com/manpages/intrepid/man8/gprostats.8.html ;)
Fedora & CentOS (RHEL) user ... co tu vlastně dělám?
Blog /dev/stderr & twitr

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.