Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace z USB - restart [částečně vyřešeno]  (Přečteno 1313 krát)

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Instalace z USB - restart [částečně vyřešeno]
« kdy: 13 Června 2011, 23:09:14 »
Zdravím..Pokouším se nainstalovat kubuntu 10.10 pomocí USB..bohužel se mi nedaří :D nemůžu totiž nainstalovat kubuntu pomocí CD..během instalace nahlásí vždy chybu-nevím jestli chyba mechaniky či co..každopádně jsem postupoval podle wiki vytvářel jsem disk z liveCD ubuntu..moje PC bohužel není schopno nabotovat z USB takže jsem postupoval zde
všechno se zdá, že by mělo fungovat..z diskety nabootuju vyberu USB, najede mi "zahajovací obrazovka" zvolím "Start Kubuntu" chvilku to něco dělá a potom se počítač restartuje..nevíte v čem může být zakopaný pes?..díky za rady  :)
« Poslední změna: 15 Června 2011, 18:38:32 od Bonzo »
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Instalace z USB - restart
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2011, 09:20:09 »
Rozhodně bych na zahajovací obrazovce stiskl F6 a v parametrech jádra bych vymazal text quiet splash -- tím se start přepne do režimu s textovými výpisy. Pak bych zkusil sledovat, jestli se tam nevypíše něco co vypadá jako chyba. Digitální foťák může přijít vhod, kdyby tam bylo něco zajímavého, hoď to na imageshack.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Instalace z USB - restart
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2011, 10:33:14 »
Co máš za grafiku? Podporuje Tvůj driver grafická karta? To nevypadá na problém CD či USB.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace z USB - restart
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2011, 15:06:36 »
Prípadne alternate CD, či také dačo.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: Instalace z USB - restart
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2011, 15:40:00 »
Rozhodně bych na zahajovací obrazovce stiskl F6 a v parametrech jádra bych vymazal text quiet splash -- tím se start přepne do režimu s textovými výpisy. Pak bych zkusil sledovat, jestli se tam nevypíše něco co vypadá jako chyba. Digitální foťák může přijít vhod, kdyby tam bylo něco zajímavého, hoď to na imageshack.

Vyzkoušel jsem...bohužel pořád to dělá to samé..nic to ani nevypíše hned se to restartuje..

Citace
Co máš za grafiku? Podporuje Tvůj driver grafická karta? To nevypadá na problém CD či USB.

ATI Radeon HD 3850  ...ale nemyslím si že je to problém grafiky..


zkoušel jsem vypálit znovu kubuntu (rychlostí 8x) na jiné CD (předtím to byla bílá verbatimka-slyšel jsem o problémech)  ani to nepomohlo..dostal jsem se na 40% instalace a zase chyba..tak já už nevím..
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace z USB - restart
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2011, 15:42:06 »
Alternate alebo mini CD...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: Instalace z USB - restart
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2011, 18:37:06 »
Alternate alebo mini CD...

Alternate CD pomohl..funguje  ;)
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace z USB - restart
« Odpověď #7 kdy: 15 Června 2011, 19:23:39 »
Alternate alebo mini CD...

Alternate CD pomohl..funguje  ;)
Ja som to hovoril...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.