Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GRUB se nacita kolem 4 minut  (Přečteno 1217 krát)

kejhal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
GRUB se nacita kolem 4 minut
« kdy: 27 Dubna 2010, 18:34:52 »
Zdravim,

píšu tady, protože mám menší problém ohledně GRUBu. Mám nainstalovaou Ubuntu 9.10 + GRUB 1.97beta4. Po nainstalování se mi GRUB načítal strašně dlouho, ale jelikož jsem měl linux poprvé, říkal jsem si, že to tak asi má být...GRUB načítá kolem 4-5 minut! Dnes jsem instaloval Linux na jiném PC a tam GRUB najel do 5 vteřin. Proto se chci zeptat jestli není nějaký způsob jak zrychlit start GRUBu, protože čekat kvůli GRUBu při startu PC zbytečných 5 minut je dost otravné... Ještě dodám, že v PC mam jako druhý OS Win 7 a celková velikost na discích je kolem 2TB ( + 1TB na externím HDD), ale nevím jestli toto má nějaky vliv na start GRUBu
Děkuji za jakékoliv rady.

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: GRUB se nacita kolem 4 minut
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2010, 18:44:26 »
Zdravím...není tohle náhodou tvůj případ?..jen hádám...ačkoliv 4 minuty je vážně hodně..
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: GRUB se nacita kolem 4 minut
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2010, 19:19:24 »
To nás asi čeká dlouhý let :) Pro začátek tady dej prosím výstup z boot_info_script a obsah souboru /boot/grub/device.map.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: GRUB se nacita kolem 4 minut
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2010, 20:03:46 »
Já bych pohledal kdy byl odstraněn ten bug. Jestli to vůbec portovali do KArmicu.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: GRUB se nacita kolem 4 minut
« Odpověď #4 kdy: 27 Dubna 2010, 20:42:49 »
Já bych pohledal kdy byl odstraněn ten bug. Jestli to vůbec portovali do KArmicu.

Takže v Lucidu už to bude v pořádku? Mám 2 HDD takže se mě to taky potenciálně týká...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: GRUB se nacita kolem 4 minut
« Odpověď #5 kdy: 27 Dubna 2010, 21:24:44 »
Já bych pohledal kdy byl odstraněn ten bug. Jestli to vůbec portovali do KArmicu.

Takže v Lucidu už to bude v pořádku? Mám 2 HDD takže se mě to taky potenciálně týká...
Mělo by být. Ale je teda divné, že to není už v Karmicu. A samozřejmě to může být jiná nestandardní situace. No Arrange se v tom porýpe.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

eonwe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
  • Mirror Mirror On The Wall
Re: GRUB se nacita kolem 4 minut
« Odpověď #6 kdy: 27 Dubna 2010, 22:36:24 »
Já se teda těším, až bude tento bug nějak ofic opraven, čekal jsem (možná naivně), že se objeví nějaká aktualizace, ale nic... Na postupy z návodů ve výše uvedeném vlákně nemám odvahu, tak uvidíme, jak to bude vypadat v Luciášovi?

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: GRUB se nacita kolem 4 minut
« Odpověď #7 kdy: 28 Dubna 2010, 00:40:45 »
A já si tu bláha bláhový stěžuju na to, že mi Ubuntu na novém prázdném notebooku startuje někdy i 7 minut, a jak vidím, někteří jsou postižení ještě daleko hůře....

eonwe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
  • Mirror Mirror On The Wall
Re: GRUB se nacita kolem 4 minut
« Odpověď #8 kdy: 28 Dubna 2010, 14:41:26 »
A já si tu bláha bláhový stěžuju na to, že mi Ubuntu na novém prázdném notebooku startuje někdy i 7 minut, a jak vidím, někteří jsou postižení ještě daleko hůře....

To asi nesouvisí, toto je otázka dvou disků a GRUBu 2, kterému trvá (u mě cca 40s), než načte tabulku s výběrem systému... Celkově mi Ubu najede za cca 2 min, což není taková hrůza, ale mohlo by to být o tu půlminutku míň. Moje PC už má skoro 7 let, takže ani s jedním systémem bych žádný rekordy netrhal...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.