Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Správce aktualizací + problémy s myší v GNOME  (Přečteno 1200 krát)

xtal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Správce aktualizací + problémy s myší v GNOME
« kdy: 19 Srpna 2008, 16:49:41 »
Při stisknutí tlačítka "Zkontrolovat" ve Správci aplikací se mi objeví tato hláška, které nemůžu porozumět:

Nemohu zachytit myš

Zlomyslný klient může odposlouchávat vaše sezení, nebo jste právě klepli na menu, nebo se některá aplikace prostě rozhodla získat pozornost.

Zkuste to prosím znovu.


Pravdou je, že poslední dobou zažívat dost podivné problémy s myší (náhodné klikání bez příčiny a nefunkčnost mých kliknutí). Zprvu jsem si myslel, že za ně může nečistota v touchpadu, ale potom jsem touchpad vypnul pomocí synclient TouchpadOff=1, což nic nezměnilo. Jako prvního podezřelého jsem vypnul Compiz-ovské efekty vzhledu, což nepomohlo.

Jako další krok jsem uvažoval vyzkoušet jiné prostředí než GNOME, ale nechci se unáhlovat.

Poradil by mi s tím někdo?

Notebook Fujitsu-Siemens, Core 2 Duo 2.0 Ghz, 2 GB RAM, 160 GB HDD, Ubuntu 10.4

xtal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: Správce aktualizací + problémy s myší v GNOME
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2008, 17:03:44 »
Pokud změním rozlišení na nižší hodnotu (na 1024*768), problémy s náhodným klikáním přestanou, ale obraz je bohužel dost roztažený.

Pokud rozlišení vrátím zpět na 1280*800, také problémy s myší (touchpadem) se vrátí.

EDIT: Ve FluxBoxu žádné problémy s myší nejsou v jakémkoli rozlišení. Z toho mi plyne, že je to věc Gnome...
« Poslední změna: 20 Srpna 2008, 19:10:07 od xtal »
Notebook Fujitsu-Siemens, Core 2 Duo 2.0 Ghz, 2 GB RAM, 160 GB HDD, Ubuntu 10.4

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.