Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mythbuntu a DVBT  (Přečteno 854 krát)

wilibald1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Mythbuntu a DVBT
« kdy: 28 Srpna 2010, 02:05:02 »
Jsem neposkvrněný Linuxem a rozhodl jsem se postavit HPTC na MythTv, s tím, že je to nejlepší varianta a navíc ještě nebudu podporovat Microsoft. Původni nadšení vyprchává a začínám měknout s tím, že Linux všeobecně je pro fandy a neznalý ač snaživý člověk, co jen potřebuje cosi "užívat" by se měl ohlížet jinde. Zatím mne to stálo cca 60 hodin času a aktuální stav je - naladím DVB-T stanice v backendu a frontend po volbě "Pustit Tv" ukáže "čekej" a poté se vrátí do hlavního menu. Už jsem pracně vyřešil spoustu drobností (musím každou základní věc hledat na netu a pracovat pokus-omyl), ale tohle je prostě mrtvý bod. Po X hodinách snažení mi nejde ani live TV, což je děsivé. Oficiální návody mi připadají nepoužitelně stručné a u individuálních vždy narazím na to, že dotyčný má cosi "jinak" a nelze to aplikovat na moji situaci.

Napište mi prosím, že se mám na to vy..., pokud tomu nerozumím, ať tady nesedím do důchodu, vyrazim pro Visty a neříkám si, že to průměrný člověk musí dokázat... :-\

Pokud někdo ví, že je tam nějaká základní chyba, nebo má ideu kde a jak zjistit, co je špatně, ať také prosím napíše.
Mám tam poslední verzi Mythbuntu a kartu Leadtek  DTV2000H, verze J. V Kaffeine funguje luxusně. Běží to na jednom stroji, zdá se, že všechno funguje, jen to prostě neukazuje.
Díky.

wilibald1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Mythbuntu a DVBT
« Odpověď #1 kdy: 28 Srpna 2010, 02:32:17 »
Ještě jsem ve "Stavu systému" ve frontendu vyčetl, kdy a jak bylo provedeno mythfilldatabase a že proběhlo Successful, ale pod tím je:
- Nejsou k dispozici programová data!
- Spustil jste mythfilldatabase?
- Varování: běží "mythfilldatabase"?

Ale z toho vůbec nemám rozum.

jdobry

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Mythbuntu a DVBT
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2010, 23:10:59 »
zkus YAVDR
Neni to postavene na mythTV ale na VDR (dle meho ciste subektivniho nazoru lepsi). Ale hlavne je to i jako predpripravena distribuce.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.