Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: PHP a MySQLi [vyřešeno]  (Přečteno 3838 krát)

nuninek2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
PHP a MySQLi [vyřešeno]
« kdy: 07 Dubna 2006, 22:18:07 »
Ahojky, tak jsem dnes upgradoval system z beezy na dapper a Apache2 PHP5 a MySQL 5.0 bezi v pohode, akorat stale postradam MySQLi. Pokud dam apt-get install php5-mysqli "nevim jestli takovy balicek existuje" tak to napise :
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí... Hotovo
Balík php5-mysqli není dostupný, ale jiný balík se na něj odkazuje.
To může znamenat že balík chybí, byl zastarán, nebo je dostupný
pouze z jiného zdroje
E: Balík php5-mysqli nemá kandidáta pro instalaci

Najde se nekdo komu to bezi a poradi jak to udelat nebo kde dany balicek sehnat?

Dekuji predem
« Poslední změna: 23 Července 2010, 09:24:22 od Anna Taliánová »

Ondřej Surý

  • Host
PHP a MySQLi (vyřešeno)
« Odpověď #1 kdy: 08 Dubna 2006, 00:24:27 »
Kdyz jsem se naposledy bavil s Adamem, tak rikal, ze na tom pracuje (spolecne s PDO)...  Dlouho byl problem s tim, ze apache byl zkompilovany s jinou verzi libmysqlclient nez by bylo potreba pro MySQLi, vice informaci viz. http://bugs.debian.org/320835

nuninek2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
PHP a MySQLi (vyřešeno)
« Odpověď #2 kdy: 08 Dubna 2006, 01:01:55 »
Diky za odpoved, moje EN neni nikterak silna, ale zkusil jsem nainstalovat libmysqlclient15 a stale nic  a hlavne nikde nemohu najit ten balicek php5-mysqli.

Newkiller

  • Host
PHP a MySQLi (vyřešeno)
« Odpověď #3 kdy: 08 Dubna 2006, 07:51:03 »
tak sem googloval a našel tohle je tam dole link na repository z php5-mysqli
http://forum.ubuntu-fr.org/viewtopic.php?id=24544

Ondřej Surý

  • Host
PHP a MySQLi (vyřešeno)
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2006, 01:18:06 »
Nikoli, tam v tom odkazu se pise v podstate to, co jsem vam popsal uz v me prvni odpovedi. Je problem s vice SO verzemi knihoven, ktere se linkuji do apache(2). Zkusim do Adama po vikendu trochu kopat, aby se na to kouknul...

nuninek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
PHP a MySQLi (vyřešeno)
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2006, 11:15:25 »
Dekuji, PHP5-Mysqli je jiz nainstalovane a bezi ok, akorat je problem ze system (po shlednuti index.php) ukazuje verzi Mysql 4.1 a PHPmyAdmin pote spravnou verzi MySQL 5. Jinak vse pracuje ok. Dekuji za vase odpovedi
Nuninek : "Tak dlouho se chodi se dzbanem pro vodu, az da nekdo na pivo"

tacc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
PHP a MySQLi (vyřešeno)
« Odpověď #6 kdy: 19 Října 2006, 00:29:36 »
Ahoj.
Mám problém.
Nedaří se mi nainstalovat PHP5 (nikde to nemůže nalézt balíček a když jsem ho našel ručne tak mi to beztak nejde).
CHci to instalovat pomocí Synaptic ale bohužel v tom vůbec takové balíčky nejsou a ani zde nejsou nějaké potřebné balíčky pro Apache2
Už jsem z toho jelen. Apache sice jede, dazabaze vypada ze taky ale proste PHPnechce jet.
Nahodil jsem XAMPP ten je super akorat nepouzitelny protoze kdyz jsem ho spusitl, napsalo to ze apache a ftp uz jsou spisteny takze asi nefunkcni.
CHci se zeptat. Je lepsi nahodit originalni apache, php a mysql z Ubuntu (kde nejsou balicky a nekde bych je musel slozite hledat) nebo je lepsi nahodit XAMPP a jen se pohrat s nastavenim aby se spoustel jen on.
A pokud teda ten XAMPP tak jak docilit toho aby se spusil prave on a ne aktivni balicky z ubuntu. Jinak ty balicky ani nemuzu odinstalovat :(
Diky za info

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.