Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zkušenosti s Gnome Shell  (Přečteno 2372 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Zkušenosti s Gnome Shell
« kdy: 19 Června 2010, 15:49:07 »
Máte někdo? Zkouším to a docela se mi líbí, existují nějaký applety?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Kedrigern

Re: Zkušenosti s Gnome Shell
« Odpověď #1 kdy: 30 Srpna 2010, 13:09:16 »
Přidal bych se k dotazu. Především by mě zajímala instalace a odinstalace :-D. Mám teď hezky čistý systém a nechci si hned nenávratně permutovat veškerá nastavení.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Zkušenosti s Gnome Shell
« Odpověď #2 kdy: 30 Srpna 2010, 13:37:24 »
je tu ppa-purge, viz http://www.root.cz/clanky/je-gnome-shell-opravdu-krokem-vpred/ odstavec Instalace

já si nejdřív řikal že mám taky pěkně čisto a zkusil to na virtuálce... no ani to na ní nezkoušejte :D

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Zkušenosti s Gnome Shell
« Odpověď #3 kdy: 31 Srpna 2010, 20:08:13 »
Musím souhlasit velehnus který se zřejmě prosadí. Je třeba se porozhlédnout po jiném prostředí >:(

aloisam

  • Host
Re: Zkušenosti s Gnome Shell
« Odpověď #4 kdy: 31 Srpna 2010, 20:26:20 »
nevím jestli jsem správně rozklíčoval silverkeeperův příspěvek, ale nejspíš s ním souhlasím. :)

a) použití ppa-purge, bez problémů.
b) imho to na virtuálu spustit nejde.

Kedrigern

Re: Zkušenosti s Gnome Shell
« Odpověď #5 kdy: 31 Srpna 2010, 20:28:32 »
No zkusil jsem to.

Bohužel to občas spadlo a viditelně tam nebyly jednoduše zpřístupněny ani základní funkce (programuji úplně stejně, čili to chápu).

Nicméně jinak jsem si na to docela zvykl. Vidím tyto klady:
  • Vše je pohromadě (mnoho lidí vše rozházené do pidiprográmků mate)
  • Vyhledávání (dobře umístěno, rychlé - alespoň u mě)
  • Nejčastější aplikace se silně osvědčili všude jinde - věřím že gnome-shell nebude výjimkou
  • Zcela nenásilně mě to přimělo používat vícero ploch -> větší přehlednost práce
  • Design je takový jednotný, zcela konzervativní (teď mi do něj moc nezapadaly aplikace, ale to je celkem jasné)
  • Svižné
  • Skvělý taskbar

Nicméně je to něco dosti jiného než tradiční gnome. Gnome mi svou jednoduchostí připomínají Win 98/XP (zjednodušeně) a zdají se mi takto velmi praktické. Gnome-shell je první semantický desktop, který budu ochoten užívat (Kde 4 se mi vůbec nelíbí, ale Qt se mi líbí...). Ne teď, ale věřím, že až to nějaká distribuce nasadí, bude to o něco více stabilní a GTK aplikace do něj dobře zapadnou (čili vhodný GTK skin), tak do toho nejspíše jdu.

Jinak jsem to nainstaloval a bordel to neudělalo. Ani to není třeba odinstalovat - nikde to není, spouští se to z terminálu.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Zkušenosti s Gnome Shell
« Odpověď #6 kdy: 01 Září 2010, 00:17:49 »
No zkusil jsem to.

Bohužel to občas spadlo a viditelně tam nebyly jednoduše zpřístupněny ani základní funkce (programuji úplně stejně, čili to chápu).

Nicméně jinak jsem si na to docela zvykl. Vidím tyto klady:
  • Vše je pohromadě (mnoho lidí vše rozházené do pidiprográmků mate)
  • Vyhledávání (dobře umístěno, rychlé - alespoň u mě)
  • Nejčastější aplikace se silně osvědčili všude jinde - věřím že gnome-shell nebude výjimkou
  • Zcela nenásilně mě to přimělo používat vícero ploch -> větší přehlednost práce
  • Design je takový jednotný, zcela konzervativní (teď mi do něj moc nezapadaly aplikace, ale to je celkem jasné)
  • Svižné
  • Skvělý taskbar

Nicméně je to něco dosti jiného než tradiční gnome. Gnome mi svou jednoduchostí připomínají Win 98/XP (zjednodušeně) a zdají se mi takto velmi praktické. Gnome-shell je první semantický desktop, který budu ochoten užívat (Kde 4 se mi vůbec nelíbí, ale Qt se mi líbí...). Ne teď, ale věřím, že až to nějaká distribuce nasadí, bude to o něco více stabilní a GTK aplikace do něj dobře zapadnou (čili vhodný GTK skin), tak do toho nejspíše jdu.

Jinak jsem to nainstaloval a bordel to neudělalo. Ani to není třeba odinstalovat - nikde to není, spouští se to z terminálu.

Tady musím souhlasit, Gnome Shell opravdu klasické gnome moc nepřipomíná, ale podle mě má něco do sebe. Přidávat repozitář podle článku není potřeba, na vyzkoušení docela postačí ta verze z repozitářů a spustit z terminálu jak píše Kedrigern.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.