Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zhoršená manipulace s okny  (Přečteno 810 krát)

Milou3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Zhoršená manipulace s okny
« kdy: 25 Července 2010, 10:00:03 »
Nezaregistroval někdo z vás zhoršenou manipulaci s okny? Konkrétně se jedná o roztahování oken myší. Buď jsem si toho v dřívějších verzích nevšimnul, anebo se tenhle nešvar objevil až s příchodem Ubuntu 10.04. Přiložil jsem schválně screenshoty. Bohužel při típnutí obrazovky se nezachytí změněný kurzor pro roztahování, ale ten klasický. Nicméně teprve na 3. obrázku zleva je možné okno roztahovat. Pokud myší zajedu o pixel doleva či doprava, kurzor se zase změní do běžné podoby. V rozích je naprosto stejná situace. 



Při manipulaci s okny se tak musím vážně pekelně soustředit  :D Schválně jsem si kvůli tomu nainstaloval Compiz, jestli náhodou nenajdu nějaké nastavení "přechodu" u oken, ale nic.

Nevěděl by někdo o nějakém nástroji - případně tipu, jak ovladatelnost zlepšit?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Zhoršená manipulace s okny
« Odpověď #1 kdy: 25 Července 2010, 10:18:09 »
Ja pouzivam emerald kde si mozes nastavit vsetko okolo oramovania okien.
Taraz som to skusal a v metacity je to naozaj o drzku.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Zhoršená manipulace s okny
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2010, 11:27:17 »
Tohle záleží na síle okraje dekorátoru okna daného tématu. V tomto případě je to pouze jeden pixel a bez změny designu se to změnit nedá. Pro resize okna raději použij pravý dolní roh, tam je vyhrazen celý čtverec, kde se to dá chytit, nebo stiskni Alt+F8 (zkratku si můžeš změnit) a pohybem myši, nebo kurzorovými klávesami,  můžeš velikost okna v upravit.

Milou3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Zhoršená manipulace s okny
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2010, 11:43:07 »
Pánové, díky. Zkusím se s tím nějak poprat :) buď si zvyknu, nebo prostě změním téma. Jen si myslím, že z hlediska komfortu je 1 px trošku málo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.