Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pár připomínek k Ubuntu  (Přečteno 2970 krát)

Newkiller

  • Host
pár připomínek k Ubuntu
« kdy: 10 Února 2007, 12:09:40 »
Mno,takže sem se rozhodl napsat pár věcí,co mi vadí a co se mi líbí na ubuntu

Co mi vadí:

1.) bugovitost nějakých balíků (proftpd vůbec nejde,phpmyadmin se mi nepodařilo rozchodit,ndiswrapper blbnul,swat blbnul,atd...)
vím,že je těžké hlídat aby všechny balíky byly funkční ale alespoň základně funkční by mohly byt...(né aby mi to po startu napsalo error a ukončilo se...)

2.) dále mi vadí,že v repositářích nejsou některé opensource hry,které v repozitářích jiných distribucí jsou (openarena,atd...)

3.) dále mi vadí,že třeba po updatu mi nejde nějaký program nebo hardware :( ( http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?pid=49780 )

Co se mi líbí:

1.) bezproblémové rozchození 3D akcelerace (hned po instalaci vše šlo :) )

2.) jednoduchost...

3.) komunita... (lidi z komunity ubuntu rádi poradí,ne jak to bývá třeba na root.cz - rtfm,atd... (pomohli mi,když sem byl úplný linuxový začátečník a za to jim moc děkuju...))

----------

Mno,tak sem zhrnul můj názor na ubuntu,tak doufám,že sem na nic nezapoměl a že v příštím vydání ubuntu (na které se moc těším ;) ) bude míň bugů :)
« Poslední změna: 20 Října 2007, 02:05:57 od Anna Taliánová »

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
pár připomínek k ubuntu...
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2007, 12:13:07 »
Proftpd i phpmyadmin mám na Edgy a fungují bez problému.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
pár připomínek k ubuntu...
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2007, 12:20:25 »
Citace: Newkiller
Mno,takže sem se rozhodl napsat pár věcí,co mi vadí a co se mi líbí na ubuntu

Co mi vadí:

1.) bugovitost nějakých balíků (proftpd vůbec nejde,phpmyadmin se mi nepodařilo rozchodit,ndiswrapper blbnul,swat blbnul,atd...)
vím,že je těžké hlídat aby všechny balíky byly funkční ale alespoň základně funkční by mohly byt...(né aby mi to po startu napsalo error a ukončilo se...)
Zatím jsem nenarazil na nefunkční balík, ale zase nechci tvrdit, že je chyba u vás, přeci jenom balíky chybné být mohou, ale nemůžete chtít, aby vývojáři kontrolovali úplně všechno, uvědomte si, že dost balíků je převzato.

Citace: Newkiller
2.) dále mi vadí,že v repositářích nejsou některé opensource hry,které v repozitářích jiných distribucí jsou (openarena,atd...)
V repozitářích je dost her, ale bohužel ne všechny a vždycky se najde nějaká, která tam nebude -> kompilujte nebo používejte distra, kde jsou.
(PS: Na hry je windows.)

Citace: Newkiller
3.) dále mi vadí,že třeba po updatu mi nejde nějaký program nebo hardware :( ( http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?pid=49780 )
Pokud se jednalo o upgrade jádra, tak je to docela běžná záležitost, zvlášť pokud jste ten hw rozbíhal vlastní cestou.

Citace: Newkiller
Co se mi líbí:

3.) komunita... (lidi z komunity ubuntu rádi poradí,ne jak to bývá třeba na root.cz - rtfm,atd... (pomohli mi,když sem byl úplný linuxový začátečník a za to jim moc děkuju...))
Ó děkujeme za pochvalu, ale teď si to u vás trochu zkazím a jedno malé rtfm vám pošlu - Jak se správně ptát - protože tohle patří spíš do obecné diskuse.

Martin - ViPEr*CZ*

pár připomínek k ubuntu...
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2007, 12:51:31 »
phpmyadmin mi taky jede... 3D po instalaci? No v DD i EE není tak nevím co jste zkoušel. Jestli Feisty Fawn tak pozor to není dodělané a proto vám některé věci nemusí fungovat. ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Newkiller

  • Host
pár připomínek k ubuntu...
« Odpověď #4 kdy: 10 Února 2007, 12:56:46 »
Citace: ViPEr*CZ*
phpmyadmin mi taky jede... 3D po instalaci? No v DD i EE není tak nevím co jste zkoušel. Jestli Feisty Fawn tak pozor to není dodělané a proto vám některé věci nemusí fungovat. ;)
mám intel integrovanou grafickou kartu a u té jde 3D akcelerace hned po instalaci :)
verzi ubuntu mám edgy...

Newkiller

  • Host
pár připomínek k ubuntu...
« Odpověď #5 kdy: 10 Února 2007, 13:00:29 »
Citace: vojtech.t
Zatím jsem nenarazil na nefunkční balík, ale zase nechci tvrdit, že je chyba u vás, přeci jenom balíky chybné být mohou, ale nemůžete chtít, aby vývojáři kontrolovali úplně všechno, uvědomte si, že dost balíků je převzato.
no,phpmyadmin mi nešel spustit,že prej mu chybí mysql modul pro php,ale ten sem měl nainstalovaný
a proftpd se sice spustilo ale když sem se na ten server skoušel připojit tak mi to napsalo něco ve stylu:
"service name not known"
(verze,kterou jsem si zkompiloval sám fungovala bez problémů...
btw. nemusíte mi vykat ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.