Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nelze nainstalovat Ubuntu 7.10 - Mandriva 2008 jede, proc?  (Přečteno 1541 krát)

Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
Nelze nainstalovat Ubuntu 7.10 - Mandriva 2008 jede, proc?
« kdy: 11 Března 2008, 21:29:12 »
Nemuzu nainstalovat Linux na svem pocitaci, nepomuze ani zachranny graficky rezim...Zasekne se to pri tech radkach, jak nabihaji ruzne starty "neco/neco...OK" jeste ta radka "...boot sripts..." to hodi OK, ale pak uz nic.
V CDcku to neni,na druhem pocitaci funguje, zkusil jsem Mandriva 2008 a ta funguje, ale pro me jako zacatecnika je to v porovnani s Ubuntu silenost.

Konfigurace meho PC je:
MB: MSI K9A2 CF; CPU: Athlon64 X2 5200+; Graf.: ATI HD 3870; 3GB RAM; 500GB HDD;

Napadlo me, ze by mohla pomoct instalace "S CD aktualizovanych ovladacu" nebo jak se to v tom uvodnim menu presne jmenuje, ale kde ho vzit?
Predem diky za pomoc
« Poslední změna: 13 Března 2008, 02:01:01 od Anna Taliánová »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
Re: Nelze nainstalovat Ubuntu 7.10-Mandriva 2008 jede,proc???
« Odpověď #2 kdy: 12 Března 2008, 21:38:43 »
Tak jsem zkusil Alternative CD (64bit)..instalace probehla,ale pri naslednem nabehu jiz z disku to zamrzlo na stejnem miste jako pri instalaci z normalniho CD. Probehla obrazovka Ubuntu a pak na tech inicializacnich radkach nebo co to je, opet na Running local boot scripts (/etc/rc.local).....OK
Dal ani tuk...Spustim Ubuntu jen v tom resc. modu - prikazovy radek...Co dal? Je mi divne, ze Mandriva 2008 jede...jeste me napadlo zkusit V. 8.04, ale ta jeste neni stable, tak se mi do toho moc nechce.

EDIT: Jeste me napadly 2 veci: V instalaci mi to nabidlo nejaka rozliseni pro X-server, coz jsem v nezkusenosti nejak preskocil...mohlo by to vadit? a dalsi vec me napadla, ze kdyz se dostanu do prikazove radky - v zachrannem modu - mohl bych stahnout treba ovladace grafiky, treba by to pak fungovalo...jen jestli se to da stahnout?
« Poslední změna: 13 Března 2008, 02:02:45 od Anna Taliánová »

anicka

  • Host
Re: Nelze nainstalovat Ubuntu 7.10 - Mandriva 2008 jede, proc?
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2008, 02:05:07 »
Podobný problém jako Váš se řešil na fóru tady. Snad Vám uvedený postup pomůže ... :-)
« Poslední změna: 13 Března 2008, 02:07:19 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.