Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDE: tooltipy se zobrazují nečitelně krátce  (Přečteno 1261 krát)

Angry Ubu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
KDE: tooltipy se zobrazují nečitelně krátce
« kdy: 06 Prosince 2013, 15:17:54 »
Mám ještě jeden drobný problém s nastavením KDE (kromě tohoto http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=69771.0): tipy nápovědy, které vyskočí po najetí myší například nad nějaký prvek, se mi zobrazují (odhaduji) méně než vteřinu.

Je to docela legrační pokoušet se něco přečíst, třeba ve složitém nastavení Cairo-Dock, kde to zároveň mají popsáno poctivě, takže: najedu, přečtu čtyři-pět slov, zmizí to, hejbnu myší pryč a najedu znova, snažím se začít číst tam kde jsem skončil, zmizí to... - a čeká mě několik řádků.

Nedogooglil jsem se, možná proto, že anglicky moc neumím, ale zdá se mi, že na těch fórech nedokáží vyřešit ani to, jak tooltipy zrušit, natožpak tohle. (A to ani nezmiňuju, že tak jednou za týden se stane, že nějaký tooltip zůstane naopak viset na obrazovce a nejde ničím sundat, ani když přepnu do jiné aplikace!!! Většinou pomůže až zobrazení čisté plochy a naštěstí to nebývá často.)

Tak kdyby někdo věděl, předem dík. Ideální by bylo, kdyby tooltip setrval, dokud tou myší neuhnu.

janek-m

  • Host
Re:KDE: tooltipy se zobrazují nečitelně krátce
« Odpověď #1 kdy: 06 Prosince 2013, 20:44:42 »
Miestami mi to pripomína  totálne poprepínaný systém. Neviem, čo ste v nastaveniach systému menili, čo doinštalúvali do KDE....
ale tooltipy, alebo nápovedy či už ikon na ploche, či zminimalizované náhľady fungujú. Napr. pri ikonách alebo aplikáciách sú viditeľné, kým z nich neodíde kurzor myši. Zminimalizované náhľady v paneli a tooltipy systémových ikon sa zobrazujú takmer 6 sekúnd pri nabehnutí myšou.
Citace
Nedogooglil jsem se, možná proto, že anglicky moc neumím, ale zdá se mi, že na těch fórech nedokáží vyřešit ani to, jak tooltipy zrušit, natožpak tohle.
Toto tiež nie je pravda. Náhľady (tooltipy) na ploche je možné zrušiť cez Nastavenie systému → Správanie pracovnej plochy → Pracovná plocha → Zobraziť informačné tipy (ak sa odstráni fajočka, nebudú sa zobrazovať)

Skontrolujte si ešte v Systémových nastaveniach → Efekty plochy → Všetky efekty → či sú aktivované Náhľady v paneli.

Angry Ubu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:KDE: tooltipy se zobrazují nečitelně krátce
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2013, 09:42:34 »
"Toto tiež nie je pravda" - No, řeší to v jedné diskusi na několika stránkách desítkami příspěvků, tak to asi napůl pravda bude... Ale k věci (vypnutí není můj problém): například u DoubleCommanderu bez problémů tooltipy "drží", řekl bych dokonce 10s, když uhnu, v pořádku zmizí. Firefox (u mě nejpoužívanější) a třeba to zmíněné nastavení Cairo-Docku - půl sekundy!

Nic jsem nebastlil, do konfiguráků nezasahoval, uvedené nastavení mám správně, prostě je to tak už od začátku. Čekal jsem, že časem narazím na nějakou fintu, abych s tím neotravoval lidi, ale bohužel. A dlouhodobě je to trochu protivné (nebo legrační, kdybyste mě sledovali, jak se snažím přečíst něco důležitého třeba v nápovědě internetového bankovnictví půlvteřinovými přískoky...)

Můj dojem je - i z toho druhého problému ve výše citovaném vláknu -, že je to KDE prostě takové jakési celkově "rozklíženější", než jsem čekal. Gnome3 je šílenost (byť se mně výtvarně líbí, ale pokud bych chtěl něco zadrátovaného napevno, tak zkusím Jabka), Unity se mi na delší práci doma neosvědčilo, tak možná zkusím něco víc klasického jako ten Mate nebo Cinemmanon?

Každopádně díky za snahu, ale nějak jsem tušil, že je to neřešitelné.

janek-m

  • Host
Re:KDE: tooltipy se zobrazují nečitelně krátce
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2013, 10:41:57 »
Vážne neviem, ale chyba bude niekde v nastavení. Nebolo by zlé, keby sa aj ostatní užívatelia KDE (Kubuntu) k tomuto nejak vyjadrili, lebo naozaj napr. aj tie informačné náhľady vo FF fungujú a sú zobrazené po dobu, kým je na nich kurzor myši (príloha).

Ešte možno jedna blbá otázka, ale nemenili ste v nastaveniach správcu okien? (Systémové nastavenia → Štandardné aplikácie → Správca okien → má byť nastavený KWin. Pri zmene správcu okien sa zmenia aj nastavenia KDE.

[příloha smazaná administrátorem]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.