Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vzdálený přístup  (Přečteno 2303 krát)

yachtsman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
vzdálený přístup
« kdy: 04 Května 2008, 17:59:55 »
Dobrý den,
   mohl bych mi někdo poradit, jak nahrávat soubory na pc s distribucí ubuntu server 8.04 z pc s windows vista po lokální síťi? Jde mi o to, že bych ten linuxový stroj používal na testování www stránek a potřeboval třeba přes ftp nahrávat soubory do var/www. Složky mi jdou prohlížet přes winSCP, ale nejde mi zapisovat :/ Hází mi to:

Permission denied.
Error code: 3
Error message from server: Permission denied
Request code: 14

Mohl by mi prosím někdo poradit? Děkuji.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: vzdálený přístup
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2008, 18:12:26 »
Urcite to bude tim, ze vlastnikem /var/www je root, zatimco ty se hlasis jako nekdo jinej, je tak?
Tak pak treba zmenit vlastnika /var/www nebo jen nastavit benevolentnejsi prava a nebo /var/www zrusit a udelat misto toho symlink jinam (kde zapisovat muzes a kde ty stranky budou) a nebo treba pouzivat v apache modul userdir, kdy bude mit kazdy uzivatel svoje stranky napr. v adresari ~/public_html a pristupne budou pres localhost/~login (to bych zvolil ja).
Co z toho bys chtel a vis jak na to?
« Poslední změna: 04 Května 2008, 18:14:38 od kkaarreell »

yachtsman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: vzdálený přístup
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2008, 18:37:42 »
Prihlasuju se jako normalni uzivatel. No zapisovat mi jde do home/uzivatel. Tak ze bych tam vytvoril slozku home/uzivatel/www a tam bych mel ty stranky? Tak jsi to myslel? Jak mam teda nastavit ten usedir modul v apache? Dekuji.

ruenix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: vzdálený přístup
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2008, 19:34:17 »
Zda se mi ze pro vas problem by bohate stacilo nastavit, aby do slozky /var/www mohl zapisovat kdokoliv. To se udela snadno jako
Kód: [Vybrat]
sudo chmod a+rw /var/www pokud jsou v te slozce nejake podslozky tak
Kód: [Vybrat]
sudo chmod -R a+rw /var/www upozornuju, za pak do te slozky muze zapisovat kdokoliv, takze nekteri by to mohli brat jako bezpecnostni slabinu.
nebo muzete zkusit zmenit vlastnika te slozky na sebe pomoci chown, ale nevim jak se na to bude tvarit apache.
« Poslední změna: 04 Května 2008, 19:35:53 od ruenix »

yachtsman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: vzdálený přístup
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2008, 19:49:00 »
Dekuji za obe dve rady :) Nakonec jsem povolil zapis pro kazdeho, pro moje ucely to bude staci. Velice dekuji.  :)

yachtsman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: vzdálený přístup
« Odpověď #5 kdy: 05 Května 2008, 18:50:35 »
Omlouvam se, ze jeste otravuju, ale potreboval bych zase zmenit prava ke slozce /var/www/drupal/sites/default pro zapis jen pro uzivatele root. Dekuji.

ruenix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: vzdálený přístup
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2008, 09:42:23 »
Kód: [Vybrat]
sudo chown -R root:root /var/www/drupal/sites/default
sudo chmod -R go-rwx /var/www/drupal/sites/default

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.