Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vypadavanie wifi  (Přečteno 1466 krát)

yanci12

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
vypadavanie wifi
« kdy: 26 Června 2010, 12:28:47 »
cavte mam taky maly problem. Ked som na ubuntu tak sa mi stava ze mi vypne wifi a potom nejde zapnut. Dokonca aj ked sa prehlasim na sedmicku tak ani tam mi nejde zapnut. Co to je za bordel?

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: vypadavanie wifi
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2010, 13:54:05 »
a kdys pouzivas jen sedmicku, tak to neblbne?
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

yanci12

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: vypadavanie wifi
« Odpověď #2 kdy: 27 Června 2010, 11:55:08 »
ked som mal iba sedmicku tak mi to neblblo. ono ked som na ubuntu a ide mi net tak niekedy sa stane ze mi vypne wifi a potom njede zapnut  tlacitkom ani ked ho resetujem alebo ked nabehnem na sedmicku. ae kedsedmicku dva razy resetujem tak nabehne

c0rrupt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 201
    • c0
Re: vypadavanie wifi
« Odpověď #3 kdy: 27 Června 2010, 12:05:55 »
To je dost divný a pochybuju, že za to může Ubuntu, když ani po tvrdym restartu a nabootování sedmiček ti to napoprvé nejde.
Hell is a nice place... Im not there.

Ubuntu 10.04 -64bit xmpp: c0rrupt@jabbim.cz www: http://c0rrupt.cz

yanci12

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: vypadavanie wifi
« Odpověď #4 kdy: 27 Června 2010, 17:30:45 »
ae kym som tam nemal ubuntu tak to slapalo v poriadku.proste ked vypadne tak mi ju nejde zapnut tlacitkom. mam msi. aj kamaratovi co som to instaloval lenze on mal fujitsu siemens a tam sa zapina wifi klavesovou skratkou FN+F1 a vobec sa mi wifi nepodarilo rozbehat.... a dokonca ked som mu dal sedmicku tak ani tam to uz nefungovalo...potom som nainstaloval nejaky launcher a cez to som mu ju spojazdnil...takze si myslim ze by som potreboval nejaku utilitku alebo nieco co ked mi wifi opet vypadne mohol opetovne zapnut a nemusel resetovat book...inak v linuxe som zaciatocnik

to je už neúnosné kua ludia. ono to proeste nereaguje na to ci je zapnuta alebo vypnuta len ma nepripoji nikam
« Poslední změna: 27 Června 2010, 22:18:13 od yanci12 »

yanci12

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: vypadavanie wifi
« Odpověď #5 kdy: 15 Července 2010, 21:26:20 »
Zdravím. Ubuntu už mám nainštalované cca 1 mesiac a prišiel som na to, že vypadavanie wifi sposobuje odpojenie notebooku z el. siete alebo keď ho pripojim do el.siete. Ale neprišiel som na to, že prečo to tak je?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: vypadavanie wifi
« Odpověď #6 kdy: 16 Července 2010, 09:09:17 »
To je dost divný a pochybuju, že za to může Ubuntu, když ani po tvrdym restartu a nabootování sedmiček ti to napoprvé nejde.

Moje wifina v NB si také něco "pamatovala", jestli byla předtím zaplá či vyplá (a možní i jiné věci). Dříve, když moje U neumělo wifinu zapnout, a někdo jí předtím vypnul (z widlí nebo se vypla sama), musel jsem zpět do widlí, tam jí zapnout a až potom restartovat do U. Pak to jelo třeba tejden.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

gumka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 207
Re: vypadavanie wifi
« Odpověď #7 kdy: 18 Července 2010, 09:16:31 »
zaujímavé  >:(
kam sa podel môj príspevok?
sudo service network-manager stop
sudo mv /var/lib/NetworkManager/NetworkManager.state /var/lib/NetworkManager/NetworkManager.moved
sudo service network-manager start

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.