Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ubuntu 11.10: automatické zálohování a ztmavování displeje  (Přečteno 967 krát)

maks

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Ahoj,

po čase jsem se zase vrátil s Ubuntu, tentokrát po aktualizaci na Ubuntu 11.10.


Měl bych dva dotazy, jeden přímo týkající se této verze OS, druhý obecný na Ubuntu/Linux celkově (dvě témaa zakládat nechci).


1. při normální činnosti, kdy cca 10 sekund nepracuji (neťuknu do klávesnice, nehnu myškou/touchpadem), se display ztmaví. Dá se někde tento interval nastavit? Přijde mi moc krátký. Vadí to zejména při čtení na internetu, sledování filmu (Windowsy také ztmavují display, ale ne, když se přehrává film...)

2. zálohuji data ze vzdáleného serveru pomocí sshfs (přimountování serveru jako lokální disk) a pak klasicky pomocí příkazu cp. Dělám to takto celkem pravidelně, ale:
Dá se nějak nastavit následující:

Pokud je spuštěn počítač (sám se nezapne a nezaloguje mě), proveď každý den v 20:00 následující akce:
- vytvoř na disku v předem daném adresáři (třeba /home/user/backup) novou složku s dnešním datem (yyyymmdd)
- přihlaš se pomocí SSH na vzdálený server
- stáhni do nově vytvořeného adresáře obsah složek (třeba /www/, /home/mysql/, příp. jen /home/mysql/dnesni_datum_ve_formatu_yyyymmdd)
- po stažení všeho potřebného se od SSH odpoj

K druhému bodu, tedy zálohování: omlouvám se, jestli se ptám blbě, opravdu jsem s Linuxem (věčný) začátečník a ruční zálohování mě za chvíli přestane bavit. Přeci to nějak automatizovat musí i hostingy, portály, servery...


Děkuji za odpovědi, hlavně k bodu 2 :-)
Když něco vím, rád všem poradím. Bohužel, s Ubuntu nejsem kamarád, proto se budu více ptát :-)

Rover623

Re:ubuntu 11.10: automatické zálohování a ztmavování displeje
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2012, 12:38:34 »
Obojí je v 11.10 již vyřešeno, na zálohování je tam nástroj Deja-Dup v nastavení systému, kde si vše potřebné nastavíš. To ztmavování je pod položkou Obrazovka

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.