Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s modemom Draytek Vigor 2700 VGST  (Přečteno 4122 krát)

vlado908

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Problém s modemom Draytek Vigor 2700 VGST
« kdy: 13 Září 2012, 12:16:22 »
Dobrý deň, táto otázka sa asi netýka Ubuntu samotného, ako tohoto modemu. Tento modem som dostal od Telekomu, kedže mám objednaný internet aj IPTV, tak iný modem ako tento nemôžem použiť. Problém spočíva v tom, že WIFI v šifrovanom režime WPA2 na modeme funguje tak ako sa jej zachce, raz ide a raz nejde. Ak spustím WIFI nešifrovanú tak tá funguje normálne, nevypadáva. Spočitaku som upodozrieval ovládače v notebootu ale následne som zistil že VIFI padá aj na druhom notebooku. Jeden notebook má nainštalované Ubuntu 10.10 a druhý 12.04, a zároveň majú rozdielne čipy. Máte podobné skúsenosti, s týmto routerom, alebo je to len ojedinelý prípad.

Jediným riešením bude asi kúpa nového WIFI routeru, ale neviem aký si vybrať potreboval by som poradiť. Chcem do siete zapojiť aj tlačiareň a potrebujem pokryť dve podlažia. Cenový strop tak do 80 €.

beer

  • Host
Re:Problém s modemom Draytek Vigor 2700 VGST
« Odpověď #1 kdy: 13 Září 2012, 12:23:20 »
Pokud je na něj ještě záruka, tak ho reklamuj.

Můžeš ještě zkusit nový firmware:
http://www.telekom.sk/swift_data/source/ImgCont/zakaznicka_podpora/internet/KTZ/V2700VGST_v283_SK/V2700VGST_v283_SK.zip

Nevím, jak to máte u vás, u nás používáme již vdsl modemy :).

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Problém s modemom Draytek Vigor 2700 VGST
« Odpověď #2 kdy: 13 Září 2012, 12:44:35 »
Tento modem neznám ale u nás se dodával na ADSL od firmy Hueawei a u toho zase blbnula wifi nešifrovaná a WEP ale na WPA2 jedině nepadala.
Zkus ještě si pohrát a třeba nastavit WPA samotné pokud ho modem umožňuje nastavit a případně zkusit snížit Power pokud to lze...

Každopádně je to důvod k reklamaci a pokud to jde tak bych to reklamoval jak radí berr. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

vlado908

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re:Problém s modemom Draytek Vigor 2700 VGST
« Odpověď #3 kdy: 13 Září 2012, 13:11:05 »
Modem je nový, ale je dodávaný k IPTV t.j. je nejako upravený a veľa možností na nastavenie nemá. A ani firmware v ňom nemôžem meniť, lebo defakto je prenajatý a majetkom Telekomu.

Na iných diskusných fórach som čítal, že s ním majú ľudia preoblémy hlavne s WIFI že padá a nezvláda ani dva notebooky. Je mi jasné že tento stroj asi nebude nejaký zázrak, ale toto by mu nemalo robiť problém.

Tak ho skusím reklamovať, ale asi bude lepšie kúpiť nejaký nový WIFI router.

beer

  • Host
Re:Problém s modemom Draytek Vigor 2700 VGST
« Odpověď #4 kdy: 13 Září 2012, 13:39:18 »
Modem je nový, ale je dodávaný k IPTV t.j. je nejako upravený a veľa možností na nastavenie nemá. A ani firmware v ňom nemôžem meniť, lebo defakto je prenajatý a majetkom Telekomu.
Ten firmware nabízí přímo na svých stránkách.

Citace
Na iných diskusných fórach som čítal, že s ním majú ľudia preoblémy hlavne s WIFI že padá a nezvláda ani dva notebooky. Je mi jasné že tento stroj asi nebude nejaký zázrak, ale toto by mu nemalo robiť problém.

Tak ho skusím reklamovať, ale asi bude lepšie kúpiť nejaký nový WIFI router.
Ano, rozhodně bych se nesnížil k tomu nastavovat třeba zabezpečení WEP, jak mají v manuálu na svých stránkách. Přece jen, to už vyjde na stejno, jestli to mít zabezpečené, nebo ne a pro script kiddies je to výzva :).

vlado908

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re:Problém s modemom Draytek Vigor 2700 VGST
« Odpověď #5 kdy: 13 Září 2012, 14:38:13 »
Modem je nový, ale je dodávaný k IPTV t.j. je nejako upravený a veľa možností na nastavenie nemá. A ani firmware v ňom nemôžem meniť, lebo defakto je prenajatý a majetkom Telekomu.
Ten firmware nabízí přímo na svých stránkách.

Citace
Na iných diskusných fórach som čítal, že s ním majú ľudia preoblémy hlavne s WIFI že padá a nezvláda ani dva notebooky. Je mi jasné že tento stroj asi nebude nejaký zázrak, ale toto by mu nemalo robiť problém.

Tak ho skusím reklamovať, ale asi bude lepšie kúpiť nejaký nový WIFI router.
Ano, rozhodně bych se nesnížil k tomu nastavovat třeba zabezpečení WEP, jak mají v manuálu na svých stránkách. Přece jen, to už vyjde na stejno, jestli to mít zabezpečené, nebo ne a pro script kiddies je to výzva :).

Máš pravdu s tým firmwarom, ale to je len pre routre ktoré majú len internet, ale ja mám router internet + IPTV a v tom menia firmware len oni na ďialku.

Skúšim ho reklamovať, a ak sa bude ten reklamovaný kus správať tak isto, kúpim nejaký WIFI router ktorý na tento zázrak pripojím a bude to vyriešené.

vlado908

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re:Problém s modemom Draytek Vigor 2700 VGST
« Odpověď #6 kdy: 07 Prosince 2012, 09:29:32 »
Tak nakoniec som to vyriešil kúpou nového WIFI routru, tak či tak by mi Telekom zase dal len ten neštastný Vigor.

Mám http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=tl-wr842nd a už beží dva mesiace bez reštartu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.