Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'  (Přečteno 4027 krát)

moje17

  • Host
USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'
« kdy: 01 Prosince 2011, 15:52:36 »
Mam takovy problem Koupil jsem si USB 8GB a stala se mi s nim takova nemila vec Nejakym me neznamym zpusobem doslo k prepsani ovladace - mel jsem notas bez baterky na siti a vyhodil proud - po opetovnem nastartovani zmizla ikona flashky - nic nedetekovano Tak jsem to zkusil pres Windows 7 a tam mi to pise, ze se nepodarilo najit ovladace (no bodejt by ne, kdyz ty ovladace maji ted (po vypadku proudu ?) v nazvu neco takoveho: 'khcfnk000)))$3hfFh' ... Nevite nekdo co se vlastne s tou flashkou stalo ??? ? Da se to nejak opravit ? Ne ze bych bez ni nemohl zit, ale prece jen 8GB se hodi Dik za kazdou infos

« Poslední změna: 01 Prosince 2011, 15:54:21 od moje17 »

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re:USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'
« Odpověď #1 kdy: 01 Prosince 2011, 17:06:25 »
pravdepodobne odpalena, takze ju system nerozpozna..
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

beer

  • Host
Re:USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'
« Odpověď #2 kdy: 01 Prosince 2011, 17:24:27 »
Ovladače? Jak výš, co  mají v názvu ovladače? Ovladače nejsou integrované na flashce, pokud by si měl vadný ovladač usb v linuxu, tak to nemá souvislost s nefunkčností ve windows a obráceně.

Toto 'khcfnk000)))$3hfFh' vidíš kde přesně napsané?

Možná je jen poškozený souborový systém, třeba ti to kykslo při nějaké operaci kopírování, atd. Zkus jí přes gparted přeformátovat, jestli jí gparted uvidí.

moje17

  • Host
Re:USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2011, 17:45:06 »
pravdepodobne odpalena, takze ju system nerozpozna..
Jo jo, taky me to napadlo :-\

moje17

  • Host
Re:USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2011, 17:51:32 »
Ovladače? Jak výš, co  mají v názvu ovladače? Ovladače nejsou integrované na flashce, pokud by si měl vadný ovladač usb v linuxu, tak to nemá souvislost s nefunkčností ve windows a obráceně.

Toto 'khcfnk000)))$3hfFh' vidíš kde přesně napsané?

Možná je jen poškozený souborový systém, třeba ti to kykslo při nějaké operaci kopírování, atd. Zkus jí přes gparted přeformátovat, jestli jí gparted uvidí.

Popisu cely proces Zasunu flashku do notase Pokud je OS Linux, nic se nedeje Nedetekovano Ani gparted, ani testdisk - proste nic ..
 (to me vede take k zaveru, ze flash je v p.)

 Kdyz to same provedu, pokud je OS W7 tak jedine co se deje je to, ze se objevi v pravem rohu bublina s informaci, ze se instaluje usb ovladac,
 naces po chvilce chybova hlaska kod. tusim 28 - nebyl rozpoznan ovladac zarizeni + ty klikyhaky co jsem napsal 'cfnk000)))$3h atd'
(neni to presne opsane, jen pro ilustraci)  No, takze mam pocit, ze se s ni rozloucim :-\

Edit: off-topic obrázek pryč.
« Poslední změna: 23 Března 2012, 14:46:30 od Ondřej Surý »

beer

  • Host
Re:USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'
« Odpověď #5 kdy: 01 Prosince 2011, 18:34:52 »
Zkus jiný usb, případně jinou flashku. Tuto zkus na jiném kompu. Třeba je fleška v pořádku a posralo se USB.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'
« Odpověď #6 kdy: 01 Prosince 2011, 18:43:53 »
Zkus jiný usb, případně jinou flashku. Tuto zkus na jiném kompu. Třeba je fleška v pořádku a posralo se USB.
Což je ta horší varianta!:D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

moje17

  • Host
Re:USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'
« Odpověď #7 kdy: 01 Prosince 2011, 20:18:23 »
Zkus jiný usb, případně jinou flashku. Tuto zkus na jiném kompu. Třeba je fleška v pořádku a posralo se USB.
Což je ta horší varianta!:D

Tak tak ;D ale nastesti to neni ten pripad
To same na jinem notasu - a opacne, jina flaska - no problem
No a vzhledem k tomu, ze ty klikyhaky jsou pokazde jine (u te flashky) a ted koukam ze po zasunuti uz ani Windows 'nic nerika' tak je to celkem jistota,
ta flaska je proste prepalena, tady uz neni co zachranovat ...
Tak diky za snahu

[Edit]: Off-topic obrázek pryč.
« Poslední změna: 23 Března 2012, 14:45:31 od Ondřej Surý »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'
« Odpověď #8 kdy: 01 Prosince 2011, 20:51:46 »
Ale je to historicky první zařízení USB, o kterým jsem slyšel, že takto odešlo. Možná dostala nějakou špičku. Jestli je v záruce, smazal bych toto vlákno a mazal na reklamační  ;D.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re:USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'
« Odpověď #9 kdy: 01 Prosince 2011, 21:43:58 »
Mazat to ani nemusí, ale reklamaci doporučuji také. Jen nechápu, jak by se mohlo dostat přepětí do usb, když byl notebook odpovědný od zdroje? Proto si myslím, že je to filesystém. Jednou jsem si myslel,  že jsem oddělal XD kartu, když jsem ji rozdělil na oddíly (špatně, oddíly se rozpadly). Dělala taky mrtvou. Nešla pak naformátovat. Nakonec se chytla, ale to už jsem měl novou.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'
« Odpověď #10 kdy: 01 Prosince 2011, 22:02:05 »
Ale on měl notes připojen k síti bez baterie. Ne naopak. Jestliže je v názvu zařízení něco takového : khcfnk000)))$3hfFh, tak si myslím, že to není jenom souborovým systémem. Psal, že flashku nevidí ani gparted, ani lsusb, ani dmesg...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:USB Kingston Data Traveler 8GB - 'ponicene ovladace'
« Odpověď #11 kdy: 01 Prosince 2011, 22:15:06 »
Keď to nevidí lsubs, tak je v... (hm ???) zničená buď tá fleška alebo USB. Predpokadám skôr, že to bude fleška.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.